מעבדה כימית

להבין ולחקור ​בעולם האטומים והמולקולות

כימיה היא אחד מתחומי המדע והטכנולוגיה המגוונים ביותר. הכימיה מהווה נדבך חשוב במחקר ובתעשיית המיקרואלקטרוניקה בפיתוח וייצור מוליכים למחצה, היא גם הבסיס לתעשיות הביוטכנולוגיה וההנדסה הגנטית, וזאת לצד התחומים המסורתיים יותר. 

המחלקה לכימיה באוניברסיטת בן-גוריון בנגב מונה כ-25 חברי סגל שתחומי ההתעניינות והמחקר שלהם מכסים את כל תחומי הכימיה המודרנית ובפרט את הכיוונים החדשים של כימיה: ביו-פיזיקאלית, ננו-טכנולוגיה, וכימיה סביבתית. למחלקה קשרים מיוחדים עם התעשיות הכימיות בדרום הארץ כולל חברות כגון כימיקלים לישראל, טבע, מכתשים, ותעשיות ברוםחברות מובילות בתחומן שביחד הפכו את הכימיה לענף היצוא העיקרי של מדינת ישראל. 

 
לימודי תואר ראשון במחלקה לכימיה מעניקים בסיס מוצק להתפתחות בקשת רחבה של תחומי מחקר ועיסוק מגוונים, ובמיוחד מעניקים הכשרה מקיפה בכל תחומי הכימיה המודרנית. כימיה הינה ענף ייצור עיקרי של מדינת ישראל - חברות כמו כימיקלים לישראל, טבע, מכתשים ופריגו הינן מהמובילות בעולם בתחומן. כימיה הינה נדבך חשוב בתעשיית המיקרואלקטרוניקה לצורך פיתוח וייצור חומרים מוליכים למחצה עתידיים. כימיה הינה מרכיב במדע ה"ננוטכנולוגיה" המתפתח. כמו כן מהווה בסיס לתעשיות הביוטכנולוגיה וההנדסה הגנטית – מהתחומים "החמים" ביותר כיום בתעשיות ההיי-טק בארץ ובעולם.​ 
הצג הכל
הסתר הכל