5 סיבות למה כדאי ללמוד באוניבר​​סיטת בן-גוריון בנגב


 

​​#1 ההיש​גים המרשימים

 
 

ההישגים יוצאי הדופן ופורצי הדרך של חוקרי האוניברסיטה ושל הסטודנטים והבוגרים שלנו בלימודים וגם בשוק העבודה, הם תוצאה גם של תשתיות המחקר וההוראה המתקדמות ותנאי הלימוד המעולים, אך בעיקר של הדרך המיוחדת בה לומדים, חיים ופועלים באוניברסיטת בן-גוריון בנגב. האווירה הפתוחה והידידותית המאפיינת את האוניברסיטה, יחד עם המחויבות למצוינות אקדמית ולמעורבות חברתית, מעודדת את החוקרים והסטודנטים כאן לפעול ביצירתיות ובחופשיות לקידום המדע, התרבות והחברה ולפריצת גבולות במחקר

 
 

​​#2 הבוגרים שלנו מבוקשים בשוק העבודה

 

 

בוגרי האוניברסיטה משתלבים ומובילים בכל תחומי העשייה בישראל ובחו"ל, וחלקם ממשיכים לתארים מתקדמים באוניברסיטאות הטובות בעולם. ישנם מעסיקים הדורשים בוגרים של אוניברסיטת בן-גוריון בנגב בלבד! הדרישה נובעת מהיכרות המעסיקים עם היכולות האיכותיות והמקצועיות שמביאים עמם בוגרי האוניברסיטה לכל תחומי המשק.


 

#3 יזמות וחדשנות: האוניברסיטה המובילה ביזמות וחדשנות
ונמצאת במרכז תחומי המחקר והפיתוח של ישראל

 

עובדת היותה של האוניברסיטה מובילה עולמית בתחום החדשנות​, מצטרפת להכרזתה של הממשלה על כוונתה להפוך את באר שבע לבירת הסייבר של ישראל, מהלך הכולל העברת יחידות מודיעין ותקשוב נבחרות של צה"ל לאזור. במסגרת התהליך הוקם מרכז Cyber-Spark, מרחב החדשנות הלאומי בתחום הסייבר המבקש למנף את יכולות המחקר המוכחות של אוניברסיטת בן-גוריון בתחום. בנוסף, מקדמת האוניברסיטה שיתוף פעולה הדוק ופרוייקטים יחודיים וחדשניים עם חברות היי-טק מובילות מכל רחבי הארץ ומפארק ההיי-טק של באר שבע בפרט: AllScripts, DELL-EMC, Elbit, Lockheed-Martin, Deutche-Telekom, Ness, Wix, PayPal, Oracle, Google ועוד!

 
 

 

#4 מעורבות קהילתית וחברתית ענפה

סטודנטים בבן-גוריון מאמנים כלבי נחייה לעיוורים. קרדיט: דני מכליס

 

​עוד מראשיתה, אוניברסיטת בן-גוריון בנגב מעורבת בעשייה קהילתית ומחויבת לשינוי חברתי מתוך תפיסה כי מחקר וחינוך הולכים יד ביד. חברי הסגל והסטודנטים שלנו לוקחים חלק בתוכניות חדשניות ליזמות חברתית המבקשות להעצים אוכלוסיות מוחלשות תוך העשרת חייהם של כלל המעורבים. הפעילות החברתית בקמפוסים השונים מתפרשת על מגוון תחומים: הנגשת חינוך ידע, סיוע לאוכלוסיות נזקקות, פעילות למען איכות הסביבה, עידוד מעורבות פוליטית ועוד. אוניברסיטת בן-גוריון בנגב הצטרפה למתווה 2 נקודות זכות​ עבור סטודנטים ​עבור פעילות חברתית ושירות מילואים.


 

​#5 חיי החברה ותרבות הפנאי בקמפוס

 

 אירועי יום הסטודנט של אוניברסיטת בן-גוריון בנגב. קרדיט: דני מכליס

​אוניברסיטת בן-גוריון בנגב היא הקמפוס התוסס, החברתי, הפלורליסטי והפעיל ביותר בארץ, ברמה שרק קמפוסים בחו"ל מגיעים אליה. כל אלו מסייעים לסטודנטים שלנו להצטיין, להתמקד בלימודים וגם ליהנות מהתקופה המשמעותית הזו בחייהם.​​​​​