רוצה להתקבל ללימודי הנדסה או מדעים מדויקים אבל לא למדת פיזיקה בתיכון? ​


יוזמה ייחודית וחדשה באקדמיה: סיוע למעוניינות להתקבל למחלקות ההנדסה או המדעים המדויקים שלא למדו פיזיקה בתיכון באמצעות קורס שמחליף את הבגרות בפיזיקה. תאריך פתיחת הקורס לקראת שנה"ל תשפ"ג: 1/2/2022

לכל המידע על קורס ההשלמה בפיזיקה »


אוניברסיטת בן-גוריון בנגב מאמינה שהגיוון המגדרי הוא הכרחי ולכן פועלת להבטיח מעטפת כוללת שתיתן למועמדות ולסטודנטיות את העידוד, התמיכה וליווי שיעזור להן לממש ולהגשים את עצמן בעולמות הטכנולוגיה, המדעים המדויקים וההנדסה.

התמיכה והליווי ניתנים למועמדות בתוכניות ובמחלקות מדעי המחשב, הנדסת חשמל ומחשבים, הנדסת תוכנה, הנדסת מערכות תקשורת, הנדסת מערכות מידע, הנדסת נתונים, הנדסת מכונות, הנדסה אזרחית וסביבתית (לימודי הנדסת בניין) ופיזיקה. 

סטודנטית מקלידה במחשב


ליווי וייעוץ משלב המועמדות ועד ללימודים עצמם


כדי לדאוג שתמיד יהיה מי שיענה לשאלות שלך, שתרגישי בנוח לשאול ולשתף בכל התלבטות, אנחנו פה בשבילך –

  • ✔ עוד לפני ההרשמה לאוניברסיטה, את מוזמנת להתייעץ עם יועצות לימודים ייעודיות במוקד המידע והרישום של האוניברסיטה שהוכשרו לתת לך מענה בתור מתעניינת במחלקות ההייטק.
  • ​יש לך שאלות נוספות? יועצות הלימודים ישמחו לקשר לאותך למנטורית מהמחלקה בה את מתעניינת לייעוץ נוסף. 

  • ✔ ברכות! אחרי שהתקבלת מנטורית מהמחלקה, שהייתה בנעליים שלך לפני כמה שנים ומכירה את החששות מקרוב, תשמח ללוות אותך מרגע הקבלה ועד להפיכתך לסטודנטית בפועל. המנטורית תשמח להסביר לעומק ולכוון אותך בתקופה שטרם הלימודים בהיבטים השונים, כולל בנושא הלימודים, בהיכרות עם מסגרות ייחודיות לנשים במחלקה (במידה וישנן), ביצירת קשר אישי מפעם לפעם ובנושאים נוספים. את פרטי הקשר של המנטורית שלך נשלח אליך במייל לאחר הקבלה ללימודים. 

  •  במהלך התואר, הזדמנות להשתתף בסדנאות ייעודיות לפיתוח קריירה בהייטק.


סיוע כלכלי: מלגות לנשים


המשרד להוגנות מגדרית באוניברס​יטת בן-גוריון בנגב מעניק השנה 25 פרסים בסך 4,000 ש״ח כל אחד, למועמדות המצוינות ביותר שיירשמו ללימודים לתואר ראשון ויחלו את לימודיהן בשנת תשפ"ב במחלקות נבחרות. לכל מחלקה יש מכסה ולכן כל הקודמת זוכה. לכל הפרטים על פרס הכניסה למועמדות מצטיינות »

​מחוץ לכיתה: רשת תמיכה והעצמה נשית מעולה 


בקמפוס באוניברסיטה פועלים מספר ארגונים העוסקים בקידום נשים בהיבטים שונים. חלק מהארגונים הללו נתמכים על ידי 
המשרד להוגנות מגדרית​ ו/או עובדים בשיתוף פעולה עם המשרד. ​

את מי תוכלי למצוא בקמפוס?

הצג הכל
הסתר הכל