תוכנית אוניברסיטאית למצטיינים ללימודים במסלול ישיר לתואר שניהתוכנית שנפרשת על פני ארבע שנים, פונה למספר מצומצם של תלמידים בעלי כישורים גבוהים במיוחד וחשיבה עצמאית, בעלי עניין במחקר בין-תחומי. 

התוכנית מאפשרת לימודים וחקר של שאלות בין-תחומיות, החוצים ​את הגבולות המובנים של דיסיציפלינות, באופן המבדיל אותה מתוכניות מצטיינים רגילות, פקולטיות או מחלקתיות.​ 

מדלגים ישר אל התואר השני
​​ 

גם באקדמיה וגם מחוצה לה גוברת ההכרה בחשיבותם של רוחב האופקים, הגמישות המחשבתית ושל יכולות אנליטיות מגוונות הנדרשות בימינו. ככל שהידע שלנו מתקדם, אנו מגלים שבעיות היסוד המדעיות, הנמצאות בחזית המחקר, הן ברובן בין-תחומיות. היכרות עם אופני חשיבה בין-תחומיים מעודדת יצירתיות, המובילה לגילויים חדשים במדע, בשוק העבודה הפרטי ובמגזר הציבורי.

בהדרכה של צוות חונכים אישיים מהאקדמיה, הסטודנטים בתוכנית איתן מרכיבים תוכנית לימודים אישית בדיסציפלינות השונות. כראוי למצטיינים, הם לומדים את קורסי הליבה ברמה הגבוהה ביותר: מתמטיקה עם המתמטיקאים, פיזיקה עם הפיזיקאים, ביולוגיה עם הביולוגים. לקראת סוף שנת הלימודים השנייה בלימודי התואר הראשון, הם מתחילים להתמקד בשאלה ספציפית ונרשמים לתואר שני במחלקה שבה בחרו. במחלקה זו, לעתים עם מנחים ממחלקות שונות, כותבים התלמידים עבודת M.A שאופייה בין-תחומי. 

מדי שנה מתקבלים לכל מחזור כ-15 סטודנטים על פי ציוני הבגרות, הציון הפסיכומטרי, מכתב הגשת מועמדות, ראיונות אישיים ופאנל הערכה.  ​מועמדות לאיתן תיבחן לאור מכלול גורמים, כולל, אך לא רק, נתונים גבוהים התואמים לקריטריונים לפרסי כניסה בפקולטות השונות​.

בראש התוכנית עומד פרופ' אביעד רז, מהמחלקה לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה. צוות ההיגוי של התוכנית: פרופ' מאיה בר-סדן, מהמחלקה לכימיה | ד"ר אסף זריצקי​, מהמחלקה להנדסת מערכות תוכנה ומידע | פרופ' יעל שגב​, מבית הספר למדעי המעבדה הרפואית | ד"ר יובל פינטר​, מהמחלקה למדעי המחשב

הצג הכל
הסתר הכל