הגעתם לכאן כי אתם כנראה אנשים של שילובים - אתם מתעניינים בשני תחומים ולא מוכנים לוותר על אף אחד, אתם רוצים לעסוק במקצוע אחד אבל גם מבינים שחשוב להעשיר את הידע שלכם באחר, אתם קוראים נכון את השטח ויודעים ששילוב של שני תחומים הוא זה שיקפיץ אתכם קדימה...
ובעצם, זה לא משנה מאיזו סיבה אתם כאן, כי לשלב זו הדרך להצליח!

על מנת לשלב בין שני תארים, תוכלו לבחור בין שתי דרכים לשילוב:

1.     שילוב דו-מחלקתידו חוגי.png

מה זה אומר? בפועל, תשלבו בין התחומים בצורה שווה, חצי מנקודות הזכות שנדרשות בתחום הראשון, וחצי מנקודות הזכות שנדרשות בתחום השני. זה אומר שתקבלו בסוף תואר ראשון בשני תחומים (לדוגמא: "תואר ראשון בפסיכולוגיה וכלכלה").

2.     שילוב של תוכנית ראשית תוכנית ראשית.png בתחום אחד עם חטיבה מורחבת חטיבה מורחבת.png בתחום נוסף 

מה זה אומר? בפועל, תשלבו בין התחומים בצורה שאינה שווה, תחום ראשון כחלק עיקרי נוסף כחלק משני. יש שתי אופציות לשילוב כזה:
שילוב של שני תחומים ממדעי הרוח והחברה: תצברו 80 נקודות זכות בתוכנית הראשית (מתוך מחלקות מדעי ההרוח והחברה), 28 נקודות זכות בחטיבה המורחבת (מתוך מחלקות מדעי הרוח והחברה) ועוד 12 נקודות זכות בלימודים כלליים (סה"כ 120 נקודות זכות). במעמד ההרשמה לאוניברסיטה יש להרשם לשתי המחלקות במסלול דו מחלקתי. בתום שנה א' ללימודים ניתן לפנות למחלקות האם ולבקש שינוי הרכב לתכנית ראשית וחטיבה. אישור השינוי נתון​ לשיקול המחלקה ומתבסס בעיקר על הישגים אקדמיים.
התעודה שתקבלו בסוף הוא תואר ראשון במחלקה הראשית שתבחרו (תואר בפקולטה למדעי הרוח והחברה).​

שילוב של תוכנית ראשית ממדעי הטבע וחטיבה מורחבת ממדעי הרוח והחברה: תצברו 92 נקודות זכות במחלקה ממדעי הטבע ו28 נקודות זכות במחלקה ממדעי החברה.
התעודה שתקבלו בסוף הוא תואר ראשון במחלקה הראשית שתבחרו (תואר בפקולטה למדעי הטבע).


תחת כל תואר המופיע מטה, תוכלו לראות את האייקונים המסמלים אם ניתן לשלב אותו כדו-מחלקתי, תוכנית ראשית או חטיבה מורחבת.​

חשוב!

 - על מנת לשלב תואר דו-מחלקתי עליך לחפש שתי מחלקות שיש להן את האייקון הזהדו חוגי.png

 - על מנת לשלב תואר המשלב תוכנית ראשית וחטיבה מורחבת, עליך לחפש את האייקון הזה תוכנית ראשית.pngבתחום המעניין אותך כתוכנית ראשית, ואת האייקון הזה חטיבה מורחבת.pngבתחום המעניין אותך כחטיבה מורחבת.​

הצג הכל
הסתר הכל