​​​​להיות צעד אחד לפני כולם

המחלקה לכלכלה באוניברסיטת בן-גוריון בנגב מזמינה אותך להצטרף אליה וללמוד בתוכניות החדשניות והמגוונות שהיא מציעה! המחלקה היא מרכז מחקר והוראה מוביל בישראל. סגל המרצים במחלקה עוסק בהוראה ובמחקר מרתק במגוון תחומים בכלכלה ותפקידו ללוות אתכם במהלך הלימודים לתואר הראשון, ובהמשך גם בתארים המתקדמים. 

 

התואר הראשון בכלכלה מהווה מרכיב משמעותי בהצלחת הבוגרים בהמשך דרכם המקצועית: התואר מקנה כלים להבנה מעמיקה של תהליכים כלכליים, חשיבה אסטרטגית וניתוח נתונים, מכשיר להבנה של השווקים הכלכליים ושל המנגנונים המשפיעים עליהם, ומעניק מיומנויות בעבודה עם נתונים וניתוח תופעות כלכליות. בשונה ממחלקות אחרות לכלכלה בארץ, תו​כנית הלימודים לתואר ראשון בבן-גוריון כוללת גם מגוון של קורסים מתחום הניהול (מימון, חשבונאות ניהולית) המהווים יתרון חשוב בשוק העבודה. לאחרונה התווספו גם קורסים במדעי הנתונים לכלכלנים. 

תוכנית הלימודים מגוונת ומתחדשת הלימודים הותאמו לשוק העבודה המשתנה ומכשירים את הבוגרים להשתלבות בתפקידים מרכזיים. בין אשכולות הקורסים המוצעים: ניהול מדיניות​, התנה​גות אסטרטגית, מנהל עסקים וחשבונאות, הניתנים תוך אפשרות שילוב עם לימודי חטיבה במחלקות אחרות. בנוסף, תוכנית הלימודים הבסיסית כוללת גם קורסים מעשיים כמו מימון, חשבונאות פיננסית וניהולית וכלכלת ישראל.​​​

כלכלה​ ומנהל עסקים

במסלול זה לומדים הסטודנטים​, בנוסף על לימודי הכלכלה, גם את​ הלימודים הבסיסיים של מנהל עסקים,  כגון: חשבונאות, מימון, חקר ביצועים, וכו'. 

מטרת התוכנית היא לתת לתלמיד השכלה רחבה בנושאי מנהל וכלכלה יישומית. תלמידי התוכנית בוחרים במהלך הלימודים 8 קורסי בחירה בנושאים שונים בכלכלה אשר מתעדכנים משנה לשנה ומטרתם להעשיר את התלמידים בכלים נוספים ורלוונטיים לתחום.​​​


  • mortarboard.jpg
  • התואר המוענק: ​​​​
    B.A בכלכלה ומנהל עסקים

​​כלכלה וחשבונאות

תוכנית הלימודים בחשבונאות היא בהתאם לאישור מועצת רואי חשבון ומקנה פטורים מרוב הבחינות לקבלת רישיון רואה חשבון. התוכנית, לאורך שנים כבר, מוכיחה את עצמה כתוכנית עם שיעורי ההצלחה הגבוהים ביותר של בוגרים במבחני ההסמכה (95% בשנה האחרונה), התוכנית מתחדשת ומציעה גם אפשרות לקורס בתיכנות במסגרת התואר וכן מעודדת הצטרפות לפעילות חוץ-לימודית במועדון משקיעים במסגרתו הסטודנטים שלנו רוכשים ניסיון במסחר וירטואלי. למידע נוסף על לימודי חשבונאות »

  • mortarboard.jpg
  • התואר המוענק: ​​​​
    B.A בכלכלה​ וחשבונאות
הצג הכל
הסתר הכל

 פודקאסט: הכירו את המחלקה לכלכלה


​​​​