​​​​תחום המסחר בשוק ההון באמצעות אלגוריתמים (algorithmic trading) הוא אחד הבולטים והמבוקשים כיום בסקטור הפיננסי העולמי. הוא מצריך יוזמה, מקוריות, היכרות טובה עם שוק ההון ורמה גבוהה של מיומנות בתכנות, סטטיסטיקה כלכלה ומימון. ולמעשה, אנשים בעלי שילוב מיומנויות כזה הינו במחסור.

התכנית הוקמה ביוזמת מרכז היזמות של אוניברסיטת בן גוריון, Yazamut 360°​ והמחלקות למדעי המחשב ולכלכלה, והיא פועלת בחסות משרד הרקטור ובתמיכתו. היא מיועדת לסטודנטים בשנה ג' ללימודיהם במחלקות לכלכלה ולמדעי המחשב, בעלי הישגים לימודיים גבוהים ועניין בתחום, שיעמדו בתנאי הקבלה. במסגרות התכנית ילמדו הסטודנטים קורסים בהיקף של 9 נ"ז שיכשירו אותם בתחום האלגוטרייד, ויצרו עבורם תשתית מתאימה לפיתוח משותף של כלים חדשניים לניתוח השקעות בשוק ההון תוך שילוב הידע והכלים הייחודיים שרכשו במחלקות האם.

2.jpgמרצה ראשי: 

פרופ' ניר וולקן, ביה"ס סעיד לעסקים, אוניברסיטת אוקספורד.

​סגל התכנית: 

ד"ר כורש גליל, המחלקה לכלכלה, ד"ר יובל פינטר, המחלקה למדעי המחשב, אוניברסיטת בן-גוריון, מר אביעד קוטלר, Balyasny Asset Management L.P.​​

חברות מלוות:

 Istra Research,Vertical FundFutures First, Finyx.io


מבנה התכנית

1.pngקורס ייעודי באלגוטריידינג שיועבר​ על ידי מומחה, פרופ' ניר וולקן, ושבו ילמדו הסטודנטים את הכלים לכתיבת אלגוריתמים בשוק ההון ולבחינתם, ובשלב השני יתמקדו במכשיר פיננסי ספציפי, חוזים עתידיים (futures) על אינדקסים של מניות ויכתבו פרוייקט בזוגות. לצפייה בתכנית המפורטת.

פרוייקט מונחה שבו יעבדו הסטודנטים בזוגות (מדמ"ח-כלכלה) על פרוייקט סיום בהנחיית מרצים משתי המחלקות ובליווי מרצה הקורס. הפרוייקט יוצג בסוף השנה במסג​רת מועדון המשקיעים של המחלקה לכלכלה.

הרצאות של נציגים מהתעשייה: במהלך הסמסטר השני ינתנו הרצאות שלנציגים ממספר חברות, ביניהם, שלמה אהל, גילי אנגליסטר, יריב אייזנברג, ואלעד הרטשטרן.

תחרות פרוייקטים בסוף הסמסטר ומתן פרס כספי מטעם המרכז ליזמות לפרוייקט המנצח.

המתקבלים לתכנית גם ישלימו במהלך הסמסטר הראשון קורס במימון (לסטודנטים במדעי המחשב) וקורס בתכנות בפייתון (לסטודנטים בכלכלה) (4) בנוסף, ישתתפו הסטודנטים בפעילויות מועדון ההשקעות BGU​.​​​​​​​


​​ההרשמה לתשפ"ג תפתח ביוני 2022


ליצירת קשר
galilk@bgu.ac.ilEconomics department representative Dr. Koresh Galil
pintery@bgu.ac.il​
Computer Science department representativeDr. Yuval Pinter


nir.vulkan@sbs.ox.ac.uk
Main course Lecturer
Prof. Nir Vulkan, Associate Professor of Business Economics, Saïd Business School, University of Oxford

aviadk@post.bgu.ac.il
Professional Consultant and guest lecturerAviad Kotler, Portfolio Manager at Balyasny Asset Management L.P.​​

droriamit1@gmail.com​
Head of BGU Investment Club
Amit Drori


לאתר הקורס (כניסה לרשומים לקבוצה)