​​תחום המסחר בשוק ההון באמצעות אלגוריתמים (algorithmic trading) הוא אחד הבולטים והמבוקשים כיום בסקטור הפיננסי העולמי. הוא מצריך יוזמה, מקוריות, היכרות טובה עם שוק ההון ורמה גבוהה של מיומנות בתכנות, סטטיסטיקה כלכלה ומימון. ולמעשה, אנשים בעלי שילוב מיומנויות כזה הינו במחסור.

התכנית הוקמה ביוזמת מרכז היזמות 360 והמחלקות למדעי המחשב ולכלכלה בחסות משרד הרקטור ובתמיכתו. היא מיועדת לסטודנטים בשנה ג' ללימודיהם במחלקות לכלכלה ולמדעי המחשב, בעלי הישגים לימודיים גבוהים ועניין בתחום, שיעמדו בתנאי הקבלה. במסגרות התכנית ילמדו הסטודנטים קורסים בהיקף של 9 נ"ז שיכשירו אותם בתחום האלגוטרייד, ויצרו עבורם תשתית מתאימה לפיתוח משותף של כלים חדשניים לניתוח השקעות בשוק ההון תוך שילוב הידע והכלים הייחודיים שרכשו במחלקות האם.

מבנה התכנית

1.png ​קורס ייעודי באלגוטריידינג שיועבר​ על ידי מומחים בתחום ושבו ילמדו הסטודנטים בשלב הראשון תכנים במימון התנהגותי ובמבנה שווקים פיננסיים, ויחשפו למכשירים פיננסיים מרכזיים להלכה ולמעשה, ובשלב השני יתמקדו במכשיר פיננסי ספציפי, חוזים עתידיים (futures) על אינדקסים של מניות וילמדו אלגוטרייד בהקשר של מכשיר זה. 

פרוייקט מונחה שבו יעבדו הסטודנטים בזוגות (מדמ"ח-כלכלה) על פרוייקט סיום בהנחיית מרצים משתי המחלקות ובליווי מרצה הקורס. הפרוייקט יוצג בסוף השנה במסגרת מועדון המשקיעים של המחלקה לכלכלה. 

המתקבלים לתכנית ישלימו במהלך הסמסטר הראשון קורס במימון (לסטודנטים במדעי המחשב) וקורס בתכנות בפייתון (לסטודנטים בכלכלה) (4) בנוסף, ישתתפו הסטודנטים בפעילויות מועדון ההשקעות BGU​.​​​​​​


סגל התכנית


galilk@bgu.ac.ilEconomics department representative Dr. Koresh Galil
pintery@bgu.ac.il​
Computer Science department representativeDr. Yuval Pinter


nir.vulkan@sbs.ox.ac.uk
Main course Lecturer
Prof. Nir Vulkan, Associate Professor of Business Economics, Saïd Business School, University of Oxford

aviadk@post.bgu.ac.il
Professional Consultant and guest lecturerAviad Kotler, Portfolio Manager at Balyasny Asset Management L.P.​​
droriamit1@gmail.com​
Head of BGU Investment Club
Amit Drori


לאתר הקורס (כניסה לרשומים לקבוצה)
2.jpg

​​ההרשמה לתשפ"ג תפתח ביוני 2022