​​​אוניברסיטת בן-גוריון בנגב חרטה על דגלה לקדם את היזמות והחדשנות כמנוע צמיחה לאקו-סיסטם הטכנולוגי הפורה בבאר-שבע ובנגב.


בקרו בפורטל Yazamut 360° כדי לדעת כל מה שקורה בתחום היזמות והחדשנות באוניברסיטה »​יזמות זהו תהליך מתמשך, דינמי ומתעצם, שצריך לפתח ולטפח. אנו, במרכז היזמות של אוניברסיטת בן-גוריון בנגב, מבינים שהעתיד בתחום נמצא בידי הסטודנטים והסטודנטיות שלנו, שנמצאים ממש עכשיו במהלך הלימודים שלהם. המשימה שלנו היא להעשיר ולהוסיף לארגז הכלים שלהם, לא רק כדי שיוכלו להשתלב בשוק העבודה הישראלי והבין-לאומי, אלא כדי שיממשו את הייעוד שלהם, כמובילים וכמעצבים שלו.  

מי שרואה בעיה הוא בן אנוש; זה אשר מוצא פתרון הוא איש חזון;
ומי שיוצא ועושה משהו בקשר לזה הוא יזם." ~ נאבין ג'אין​


את כישורי היזמות והחדשנות ניתן ללמוד ולרכוש. משום כך, אנו מספקים לסטודנטים של אוניברסיטת בן-גוריון בנגב מגוון קורסים, מסלולים והתמחויות מעולם היזמות. אך לא רק! הרבה מעבר לקורסים אקדמיים, אנו מספקים לסטודנטים שלנו התנסויות, קהילה יזמית תוססת, תמיכה וכלים, ומייצרים עבורם אירועים, כנסים, תחרויות ופלטפורמות נוספות, בעצם את כל מה שהם צריכים כדי לצעוד את צעדיהם הראשונים בעולם היזמות. ​

לאתר יזמות 360


​אוניברסיטת בן-גוריון בנגב זכתה במענק של 6 מיליון ש"ח מהמל"ג להקמת מרכז היזמות Yazamut 36​0°. המרכז האוניברסיטאי יקיים פעילות ענפה במתחם חדש בלב הקמפוס. בראש המרכז יעמדו פרופ' כרמל סופר, חבר סגל מהמחלקה להנדסת תעשייה וניהול והמחלקה למדעי המוח והקוגניציה ובעברו יזם ואיש הייטק במשך 25 שנים וגב' דנה גביש-פרידמן, מנהלת היזמות של האוניברסיטה. יחד עימם יפעל צוות מיומן ובעל מוטיבציה רבה לקידום נושא היזמות, שייהנו מתמיכה מלאה של הנהלת האוניברסיטה. מרכז היזמות והחדשנות באוניברסיטת בן-גוריון הוא הלב הפועם של מהלך דינמי ארוך-טווח, שישפיע בשנים הקרובות על העצמת האקו-סיסטם המתפתח של האוניברסיטה, המקיף גופים אוניברסיטאיים רבים ופעילויות המתמקדות בחדשנות.

​​​​בין היתר, מרכז היזמות מקדם את קרן קקטוס, קרן הון הסיכון הראשונה בישראל שמנוהלת על ידי סטודנטים ומשקיעה במיזמים סטודנטיאליים בלבד; תחרות הסטארטאפים SilicoNegev, אשר משקיעה מדי שנה מעל חצי מיליון שקלים בסטארטפים מהנגב באירוע מרשים וחגיגי; Inno-Negev מאיץ טכנלוגי אשר מיועד לתת את כל הכלים לכתיבת תוכנית עסקית והצגה למשקיעים. בימים אלו נבנה בחזית בית הסטודנט מתחם יזמות מרהיב אשר ישרת את קהילת הסטודנטים ויאפשר להם לקדם ולפתח את המיזמים שלהם. 

המאיץ הטכנולוגי innonegev

הסטודנטים של בן-גוריון יכולים גם להתחרות עם המיזמים שלהם במספר מסגרות תחרותיות: ראויה לציון היא התוכנית "סטודנטים חושבים חדשנות במגזר הציבורי​", תוכנית לגיבוש וליצירת פרויקטים פורצי דרך, שיובילו בשיפור השירות לאזרח ובהנגשת המידע הציבורי, בדגש על שירותים מקוונים. התוכנית, המשותפת לחברת Google, לאוניברסיטת בן-גוריון בנגב ולמיזם הלאומי "ישראל דיגיטלית", שפועלת זו השנה השלישית והצמיחה מיזמים מוצלחים בשנות פעילותה. זוכת השנה הראשונה, אפליקציית Sayvu, אף שולבה במערך האבטחה של המשחקים האולימפיים בריו בשנת 2016. 

מסגרת נוספת היא תחרות BGU Smart Technology שמאגדת צוותים רב תחומיים מתחומי ההנדסה והניהול ומציעה פרסים כספיים משמעותיים לקידום החברות שיזכו בתחרות. התחרות פתוחה בפני סטודנטים מכל מוסדות הלימוד להשכלה גבוהה בישראל מתוך רצון של האוניברסיטה לקדם חדשנות ויצירתיות בקרב כלל אוכלוסיית הסטודנטים והסטודנטיות.

גוף נוסף המחזק את היזמות והחדשנות באוניברסיטה הוא ©Starter מועדון היזמות והחדשנות​. זהו גוף ללא מטרות רווח אשר הוקם בשנת 2014 על ידי סטודנטים באוניברסיטת בן-גוריון בנגב, ופונה לכל הסטודנטים והיזמים בנגב אשר מוצאים עניין ביזמות וחדשנות. המרכז צובר מוניטין רב בתחום החינוך ליזמות ופועל להנגשת מידע, חיבור לגורמי מפתח בתעשיה ויצירת קהילה טכנולוגית מגובשת במטרה למצב את הדרום כמרכז חדשנות מוביל בישראל. Starter מספק את התשתית ואת הכלים הנחוצים על מנת להוציא רעיונות אל הפועל, תוך הקניית ערך מוסף וליווי מקצועי. הפעילות כוללת אירוח יזמים מצליחים, סדנאות מקצועיות, תכנית יזמות עילית, האקתונים, אירועי שיא וחשיפה לאקו סיסטם הישראלי.

קוביית רושטילד

מסגרת ייחודית נוספת הפועלת באוניברסיטה היא קוביית רוטשילד, מרכז חדשני ראשון מסוגו בארץ ובעולם לעשייה חברתית אפקטיבית. בקובייה פועלת חממה ליזמות ולחדשנות המבוססת על התנדבות ופונה ליזמים המעוניינים להקים מיזמים חברתיים ערכיים. הפעילות גם בזווית הזו נובעת מההבנה כי ישנו צורך בחדשנות לא רק בתחומי ההנדסה, הטכנולוגיה והפיתוחים המדעיים, אלא גם בעשייה החברתית, שהיא אחת מערכי הליבה אותם מבקשת האוניברסיטה לקדם.


בקרו בפורטל Yazamut 360° כדי לדעת כל מה שקורה בתחום היזמות והחדשנות באוניברסיטה »​