גלריית הסנאט היא חלל תצוגה הממוקם בתוך במרכז המבקרים ע"ש שרוט, המרכז האוניברסיטאי ע"ש סמואל ומילדה איירטון. היא החלה לפעול בשנת 2000. בגלריה מוצגות תערוכות קבוצתיות, תערוכות יחיד ושיתופי פעולה עם אוצרים/ות אורחים/ות. תערוכה אחת בשנה נאצרת על-ידי סטודנטים/ות מקורס אוצרות בתואר ראשון במחלקה לאמנויות ובסוף שנת הלימודים הגלריה מציגה את תערוכת הגמר של הסטודנטים/ות בחטיבת יצירה, במחלקה לאמנויות. 


​תערוכה חדשה: מבוסס על סיפור אמיתי

אוצר: ירון אתר

פתיחת התערוכה: 20 בנובמבר 2022 בשעה 12:15
שיח גלריה - בהשתתפות האו​מניות מיכל בראור ושחר שחדה
נעילת התערוכה: 18 במאי 2023
 
שמה של תערוכה זו עושה שימוש בכותרת הבהרה המופיעה לעיתים כהקדמה לסרט קולנוע או לסדרת טלוויזיה, ומהווה מעין הזמנה עבור הצופה להשתתף ואף לפענח את שחזורו של אירוע כלשהו שאירע בעבר. התערוכה בוחנת את משמעותה של כותרת זו ואת היחסים הטעונים בין אמת ובדיה, המתקיימים זה לצד זה בסוגה זו, כפי שהם מתבטאים בסיפור או ביצירה החזותית.

מוצגות כאן עבודותיהן של סטודנטיות מהמחלקה לאמנויות באוניברסיטת בן-גוריון בנגב אשר נוצרו במסגרת הקורס ״בין התיעודי לפיקטיבי בצילום סטילס״, לצד יצירות של צלמות פעילות משדה האומנות הישראלי. העבודות המרכיבות את התערוכה משתמשות בטקטיקות שונות על מנת לחקור את הנושא, דרך תצלומים מבוימים ודוקומנטריים היוצרים.ות נותנות פרשנות לאירוע ציבורי או פרטי. לעיתים העבודה תישאר בתחום הפרשנות הישירה ולעיתים היוצר.ת ירחיקו לכת ליצירת עולם חזותי פנטסטי. 
 
האומנים והאומניות בתערוכה:
עדן אבו עג'אג', דניאלה אמיתי, מירפת אלהוזייל, ירון אתר, ז'אנה בוגדנוב, מיכל בר אור, מיכאלה גולן, איתי דור, דנה דרויש, אמירה ז'אן, רוית חי, ראונק מחאמיד, הדר מיץ ותמר שחר, שחר שחדה.
 

שחר שחדה, הסיפור מאחורי הצלחת, 2020, צילום
שחר שחדה, הסיפור מאחורי הצלחת, 2020, צילום​​

תערוכות עבר

הצג הכל
הסתר הכל