גלריית הסנאט היא חלל תצוגה הממוקם בתוך במרכז המבקרים ע"ש שרוט, המרכז האוניברסיטאי ע"ש סמואל ומילדה איירטון. היא החלה לפעול בשנת 2000. בגלריה מוצגות תערוכות קבוצתיות, תערוכות יחיד ושיתופי פעולה עם אוצרים/ות אורחים/ות. תערוכה אחת בשנה נאצרת על-ידי סטודנטים/ות מקורס אוצרות בתואר ראשון במחלקה לאמנויות ובסוף שנת הלימודים הגלריה מציגה את תערוכת הגמר של הסטודנטים/ות בחטיבת יצירה, במחלקה לאמנויות. 


עכשיו בגלריית הסנאט:
תערוכת בוגרי חטיבת יצירה, המחלקה לאמנויות


 [כאשר] ניתן לראות את השלם במקטע אחד זעיר [...] אין צורך בנקודת מבט אוניברסלית כדי לערוך בחינה מדוקדקת. 
- ז'אק רנסייר

תערוכה זו מציגה אוסף עבודות במגוון מדיומים. התערוכה היא תוצר של שמונה חודשי עבודה של סטודנטיות וסטודנטים במחלקה לאמנויות, שהתנסו בחשיבה על אמנות עכשווית. הסוגיות שהניעו את תהליכי היצירה כללו מגוון נושאים בוערים כגון דיכוי נשים, מאבקים סביבתיים, אפליה, אלימות בחברה, משברי זהות ומודלים מעוותים של יופי וצרכנות.

העבודות מזכירות לנו כי שפה וטכנולוגיות ייצוג אינן בהכרח מאפשרות להתעלות מעל עוולות. לעיתים הן מתפקדות כמעין שותפות לפשע, ובמקרים אחרים אפילו מקצינות את חוסר הצדק. התערוכה מפגישה בין עולמות הנתפסים בקונפליקט מתמיד - בין עמדות מנוגדות, דחפים סותרים ותפיסות עולם מתחרות. עם זאת, נדמה שדווקא המעבר אל שפת האמנות הופך את השהייה בחלל התערוכה להזדמנות. הצפייה בעבודות מזמנת את הצופה לחוות ריבוי קולות, תוך התנגדות לפילוג, לחשיבה סטראוטיפית ולצרות מחשבה, באופן המנכיח את יכולתה של האמנות להתעלות מעל הגבלות שרירותיות.

ד״ר מעין אמיר ואריאל אסאו, מנחי הקורס

מציגים: אריאל ברלינגר, גל בן הרוש, ז'אנ​ה בוגדנוב, חן אודלסמן, יעלי כץ, ליהי גוטגליק, נועה מילוא, עדיאל גואטה, עדן אלעמור, צופית, ליבמן, שני גורביץ, תות קיבוביץ, תסנים חטיב, אחאב רון, איתי דור, אמג'אד אבו ריאש, חן מזל רוס, מאיה שיפרין, מוחמד יאסין, מירי ברנוב, סיון פנחס, פז יערי, תימא עמאר, תמר אזולאי, תמר סקולני

נעילת התערוכה: 31 באוגוסט​​​ 2022

תמר אזולאי, הצצה אל הגן, 2022. קרדיט צילום: אחאב רון

תמר אזולאי, הצצה אל הגן, 2022. קרדיט צילום: אחאב רון​


תערוכות עבר

הצג הכל
הסתר הכל