גלריית הסנאט היא חלל תצוגה הממוקם בתוך במרכז המבקרים ע"ש שרוט, המרכז האוניברסיטאי ע"ש סמואל ומילדה איירטון. היא החלה לפעול בשנת 2000. בגלריה מוצגות תערוכות קבוצתיות, תערוכות יחיד ושיתופי פעולה עם אוצרים/ות אורחים/ות. תערוכה אחת בשנה נאצרת על-ידי סטודנטים/ות מקורס אוצרות בתואר ראשון במחלקה לאמנויות ובסוף שנת הלימודים הגלריה מציגה את תערוכת הגמר של הסטודנטים/ות בחטיבת יצירה, במחלקה לאמנויות. 


עכשיו בגלריית הסנאט: עניין אישי


תערוכת בוגרי חטיבת יצירה המחלקה לאמנויות​​​​

נעילת התערוכה: 31 באוגוסט 2020​


התקופה הנוכחית זכתה לכינוי חדש: ״עידן הריחוק החברתי״. מעניין כי לעיתים קרובות אמנות עכשווית דווקא עסוקה בניסיון לייצג מחדש את הפער, את החסר, כמו גם את ההוצאה מהכלל. תערוכה זו מציגה אוסף עבודות במדיומים מגוונים, תוצר של שמונה חודשי עבודה והתנסות של סטודנטים במחלקה לאמנויות בחשיבה על אמנות עכשווית. הסוגיות שהניעו את תהליכי היצירה כוללות מגוון נושאים בוערים כגון דיכוי נשים, מאבקים סביבתיים, אוטומטזיציה, ניכור ועוד. אך למרות המניעים השונים, משותפת לכולן תחושה של יצירתיות מתוך דחיפות להגיב. בהמשך לכך, הכוח לייצר דימויים, להצית את הדמיון, לעבור בין עולמות מבלי לדרוש מגע ממשי, ולהסתפק רק במבט ובמחשבה, מזכיר את יכולתה של האמנות להתעלות מעל הגבלות שרירותיות. 

ד״ר מעין אמיר ואריאל אסאו, מנחי הקורס

משתתפים: ולאא אלדאדא, אסף אוחנה, ניצן אלמוגי, חן בן צבי, יעל גנקין, ניצן הוניגמן, נוי וקיים, אסיל חטיב, חגית טרבלסי, טל יזדי, עדי רודל לביא, מירב ליברמן, רון מונסונגו, נגה מור יוסף, ענת מיכאלוב, יובל סופר, ירדן עוזרי, דינה צנז, אלה קובץ, מיכל קראטשטיין, שירלי רויטמן, נווית רום, נעה רופא, חמדה שטראוס, מאיה שמיר

מאיה שמיר
 מאיה שמיר, פרט מתוך ״אם לסבתא היה מגזין״ 2020

תערוכות עבר

הצג הכל
הסתר הכל