אוניברסיטת בן-גוריון בנגב גאה על היותה​ גורם מוביל בהקמת הפארק לטכנולוגיות מתקדמות בסמוך לאוניברסיטה. הפארק, יציר רוחו של פרופ’ אבישי ברוורמן, נשיאה הקודם של האוניברסיטה, הוא תוצר של שיתוף פעולה בין המגזר הציבורי והפרטי – אוניברסיטת בן-גוריון בנגב, עיריית באר-שבע, חברת KUD וגב-​ים. הפארק לטכנולוגיות מתקדמות, המהווה מוקד משיכה לחברות היי-טק וביו-טק מובילות לאזור הנגב, ישנה את שוק התעסוקה המקומי, יספק לתושבי הדרום הזדמנויות תעסוקתיות רבות בתחומים אלו ויחזק את האזור בפרט ואת המדינה בכלל.

הפארק, המשתרע על שטח של 93 דונמים, נמצא בקרבת האוניברסיטה, בקרבת המרכז הרפואי האוניברסיטאי סורוקה ובקרבת הבסיס העתידי של יחידות העילית הטכנולוגיות של צה”ל. כל אלו תורמים להיותו של הפארק מרכז ראשון במעלה לעסקים ולחדשנות בישראל, מרכז המבוסס על הסינרגיה בין מחקר יישומי חדשני ומתקדם לבין הרוח היזמית הישראלית המפורסמת. הקמת הפארק מבוססת על שיתוף פעולה הדוק בין האקדמיה והתעשייה והוא נבנה באופן שיעודד עבודה משותפת וזרימה חופשית של רעיונות. חוקרי האוניברסיטה, סטודנטים ובוגרים חוברים יחד עם חברות יזמיות מהמובילות בעולם כדי לפתח וליישם טכנולוגיות מבוססות-ידע בתחומים כמו אחסון נתונים, אבטחת סייבר, טלקומוניקציה ותרופות פורצות דרך.

 
ב.ג. נגב טכנולוגיות, חברת מסחור הטכנולוגיות של אוניברסיטת בן-גוריון בנגב, מעודדת את החברות השותפות בפארק למנף את ההון האינטלקטואלי של האוניברסיטה באמצעות יחידות המחקר והפיתוח שלהן למען מימוש הפוטנציאל ויישום הידע הנצבר באוניברסיטה.
 
partners.PNG 
AudioCodes logo.jpg elbit.jpegLM_Logo_notag_RGB.JPG