​​​​

לחקור וללמוד את המזרח התיכון במחלקה אקדמית מובילה בתחומה


המחלקה ללימודי המזרח התיכון מזמינה אתכם לגלות את עושרן ואת מורכבותן של החברות השונות שהתפתחו באזורינו מאז צמיחת האסלאם ועד ימינו, וזאת תוך כדי התמקדות בהיבטיהן ההיסטוריים, הפוליטיים, החברתיים, התרבותיים, ועוד.

מאז הקמתה ב-1995, המחלקה ללימודי המזרח התיכון ביקשה לשנות את השיח האקדמי על המזרח התיכון באמצעות מחקר רב-תחומי בשדה לימודי המזרח התיכון מתוך גישה ביקורתית ורב-ממדית, שלוקחת בחשבון סוגיות חברתיות, תרבותיות ופוליטיות. זהות מחקרית זו משמשת גם כ"אני מאמין" של המחלקה בתחום ההוראה בכל התארים. היא זוכה להערכה רבה בארץ ובעולם ונהנית מדימוי של חדשנות מחקרית ותפיסה פרוגרסיבית ביחס לחברות, התרבויות והשפות במזרח התיכון. 

בתחום ההוראה, המחלקה מצטיינת בגישה דינאמית ובפיתוח מתמיד של תוכניות לימודים. הסגל הבכיר במחלקה מורכב מחוקרים/ות בעלי שם בתחומם בקהילת המחקר הבינלאומית, חלקם הגדול בעלי דוקטורט מהאוניברסיטאות המובילות בעולם. על בוגריה נמנים אנשי/נשות מפתח בציבוריות הישראלית ומספר לא מבוטל מבוגריה התקבלו ללימודי דוקטורט באוניברסיטאות הטובות ביותר בעולם. 

 ​

​✅​ הכשרה ייחודית בשיטות מחקר היסטוריוגרפיות

✅ לימודי תרבות ומדעי החברה

✅ טיפוח חשיבה ביקורתית על מחקר המזרח התיכון

אנו מציעים לכם מקום שבו תוכלו להפוך ל"אזרחי המזרח התיכון", כלומר לתלמידים המצויים בתרבויות האזור, בלשונותיהן ובתולדותיהן. ​​​

הצג הכל
הסתר הכל

לימודי המזרח התיכון - המשלחת להודו 2020 - יומן מסע


משלחת מהמחלקה ללימודי המזרח התיכון יצאה ללמוד את הודו המוסלמית בהובלת פרופ' דרור זאבי. 
טובה שימנוב יצאה עם מיקרופון נייד לתעד את המסע וזו התוצאה:

​​​