דלג לתוכן העמוד
המחלקה
לפסיכולוגיה
הירשמו ללימודים להרשמה

המגמה לפסיכולוגיה קלינית

המגמה לפסיכולוגיה קלינית
 
תכנית הלימודים במגמת פסיכולוגיה קלינית נועדה להכשיר פסיכולוגים קליניים בעלי: מחויבות לאבחון וטיפול בבעיות נפשיות חמורות, יכולת לעבוד עם ילדים, מתבגרים ומבוגרים, התעניינות בבסיס הנוירו פסיכולוגי של פסיכופתולוגיה, פסיכודיאגנוסטיקה ופסיכותרפיה, ומחויבות לטיפול מבוסס מדע ויכולת לתרגם בצורה גמישה ממצאים מחקריים לכדי עבודה קלינית אינטגרטיבית. תכנית זו כוללת את כל דרישות הקדם להתחלת התמחות בפסיכולוגיה קלינית עם סיום לימודי התואר השני, בנוסף לקורסים מיוחדים בשיטות מחקר.
 
  
תחומי עיסוק
פרופ' גולן שחר

פסיכולוג קליני מומחה. אישיות ומצבי לחץ, פסיכופתולוגיה, פסיכוסומטיקה, התפתחות מתבגרים, המעבר לבגרות, פסיכודיאגנוסטיקה, פסיכותרפיה אינטגרטיבית, הבסיס הפילוסופי של פסיכולוגיה קלינית.

פרופ' ג'וש ליפשיץ
Researches focuses on psychotherapy and psychopathology. Specifically, he researches
interpersonal psychotherapy (IPT) for mood and anxiety disorders, causes and characteristics
of anxiety disorders, and psychological aspects of pediatric somatic syndromes, particularly
those related to pain. 
פרופ' גארי דיימונד

פסיכולוג קליני מומחה, מטפל זוגי ומשפחתי. תחומי עניין עיקריים- דכאון, אובדנות, מתבגרים, אוריינטציה מינית וחקר ברגשות. כגון: כעס ועצב.

ד"ר ליאת טיקוצקי

פסיכולוגית קלינית. תחומי עניין מרכזיים: פסיכופתולוגיה התפתחותית של הילד והורות. המחקר מתמקד בקשרים בין הורות (רגשות, תפיסות, דפוסי התנהגות הוריים) והתפתחות הפרעות שינה בפעוטות וילדים ובניסיון להבין את התהליכים הרגשיים וההתנהגותיים שמסבירים קשרים אלו. בנוסף, חוקרת את ההשלכות של מצוקה רגשית של אימהות (דכאון, חרדה) וחסך שינה אימהי על איכות הקשר אם-ילד ואת הקשר שבין מעורבות אבות בגידול ילדיהם לבין התפתחות הילד.​

ד"ר גדעון אנהולט - ראש המגמה

אני מרצה בפסיכולוגיה קלינית. תחום המחקר שלי ממוקד בטיפול בהפרעות חרדה, ובפרט בהפרעה אובססיבית קומפולסיבית (OCD). אני מעוניין בחקר התאוריה הקוגניטיבית-התנהגותית ובטיפול בהפרעה אובססיבית קומפולסיבית. מאחר וחלק גדול מהמטופלים אינם מגיבים לטיפולים עכשווים, אני עוסק במחקר של הגורמים המשפיעים על תהליך הטיפול ועל ההפרעה עצמה. הפרעה אובססיבית קומפולסיבית הינה מצב הטרוגני, ובנוסף, אני מעוניין בחקר תתי-סוגים אשר ייתכן ומגיבים באופן שונה לטיפול. מחקרים נוספים כוללים הטיות מרחביות בחרדה (i.e., Orientation bias) ואימון הטיה קשבית (attention bias modification) להפרעה חרדה מוכללת וחרדה חברתית. בנוסף, אני מתעניין בשימוש תרופתי על מנת להגביר את היעילות של טיפול חשיפתי בהפרעה אובססיבית קומפולסיבית והפרעות חרדה אחרות. לבסוף, אני מתעניין ביישומים קליניים חדשניים של מחקר בסיסי בנוירוקוגניציה.​

ד"ר נירית סופר-דודק

I am interested in unique states of consciousness, and their relation to psychopathology, stress, and trauma. ​