​​

תודה לכם על ההתעניינות בהרשמה לתואר שלישי במחלקתנו!

ישנם שני מסלולים אפשריים לרישום לתואר שלישי במחלקה:

המסלול הרגיל

השלב הראשון ממנו עליכם להתחיל, הוא למצוא חבר.ת סגל במחלקה שיהיו מעוניינים להנחות אתכם לדוקטורט. לאחר מציאת המנחה, תעברו לשלב הרישום והקבלה למעמד של תלמיד לתואר שלישי באוניברסיטה, אשר נעשית דרך ביה"ס קרייטמן

שימו לב! אנחנו מקבלים אנשים שלמדו אצלנו לתואר שני וקיבלו ציון תזה של 90 ומעלה, או אנשים שלמדו במוסדות אחרים אשר עבודת התזה שלהם הייתה מקבלת 90 ומעלה אילו הייתה נשפטת אצלנו. כמו כן, הציון הסופי בתואר השני צריך להיות מעל 90. 

במקביל לשלב ההרשמה לאוניברסיטה, אם המנחה תראה או יראה לנכון, הם יכולים גם להגיש את מועמדותכם למלגה. ישנן מלגות פקולטיות ומלגות של ביה"ס קרייטמן (למשל מלגת נגב). יחד עם זאת, חשוב לדעת שבמלגות, הרף הנדרש גבוה עוד יותר מהרף הגבוה ממילא לקבלה ללימודי דוקטורט, ולפיכך לא ניתן להבטיח שתקבלו אותן. החריג היחידי לכלל זה הוא אם למנחה יש תקציב מחקר והיא או הוא מתכוונים להשתמש בו לצורך מימון מלגה עבורכם. 

ההגשה של הטפסים הנדרשים להרשמה לאוניברסיטה ולמלגה (כגון גיליונות ציונים, המלצות, הצעת מחקר טרומית) נעשית במקביל, ויש להיערך לתהליכים אלו מראש (למשל, לבקש מכתבי המלצה מבעוד מועד). מועדי הגשת המלגאים שמתחילים בסמסטר סתיו (אוקטובר) הוא בסביבות מאי-יוני. מועד הגשת המלגאים בסמסטר אביב (מרץ) הוא בסביבות ינואר.

לשאלות נוספות ניתן לפנות לבי"ס קרייטמן ללימודים מתקדמים, למנחה המיועד(ת) או ליו"ר ועדת דוקטורט.

המסלול המשולב

לסטודנטים לתואר שני של המחלקה, אשר מעוניינים להרחיב את התיזה שלהם לדוקטורט והמנחה שלהם מעוניינ/ת להמשיך להנחות אותם בנושא מחקר זה, ישנה אפשרות להירשם במהלך שנה ב' של התואר השני למסלול המשולב. במסלול זה, מגישים "פרק סיכום" במקום תיזה בסוף התואר השני. מסלול זה מאפשר לסטודנטים להיכנס כבר בתחילת 4 שנות הדוקטורט למעמד של סטודנט עם הצעת דוקטורט מאושרת (במקום להגיע לשלב זה רק אחרי שנה של לימודי דוקטורט). 

מבחינת רף הקבלה ואפשרויות מימון, ראו מידע לגבי המסלול הרגיל. 

לשאלות נוספות, אנא היוועצו במנחה שלכם.

בהצלחה!