​​​

​לחקור את העבר, להבין את ההווה, להבטיח את העתיד


רעידות אדמה, מפולות סלעים, שינויי אקלים ושאר תופעות טבע המתרחשות על פני כדור הארץ הן רק קצה הקרחון מהנלמד במחלקה למדעי כדור הארץ והסביבה.


הלימודים במחלקה מקנים לבוגריה הבנה מעמיקה של כדור-הארץ ושל התהליכים המתרחשים על פניו ובתוכו. העיקרון "ההווה הוא המפתח לעבר" הנחה את צורת החשיבה הגיאולוגית מראשיתה שכן התהליכים המתרחשים בהווה הם הבסיס לניתוח תהליכים שהתרחשו בעבר הגיאולוגי ,לעיתים אף מיליוני שנה לפני היות האדם. בלימודי הגיאולוגיה הסביבתית והגיאולוגיה ההנדסית אנו מוסיפים כיום עיקרון האומר "העבר וההווה הם המפתח לעתיד" - הבנה של מערכת כדור-הארץ כיום ובעבר מאפשרת לנו לחזות את השפעותיהם של התהליכים הטבעיים ושל פעילות האדם על כדור-הארץ ותושביו בעתיד הקרוב והרחוק.

מטרת הלימודים היא להכשיר את הסטודנטים לעבודה ומחקר בתחומים שונים של מדעי הסביבה, תכנון ופיקוח על פרויקטים גיאולוגיים-הנדסיים, עבודה בתעשיית המחצבים, חיפוש, פיתוח ושימור משאבי מים, הוראה והדרכה בנושאי כדור הארץ, סביבה ושמירת טבע. הלימודים במחלקה למדעי כדור הארץ והסביבה מקנים הבנה מעמיקה של כדור-הארץ ושל התהליכים המתרחשים על פניו ובתוכו.   ​הצג הכל
הסתר הכל

 גם בפודקאסט: הכירו את המחלקה למדעי כדור הארץ והסביבה