פיזיותרפיה2.jpg

​להכשיר כוח אדם מקצועי, איכותי ומיומן בתחום רפואי מבוקש ומתפתח     

​פיזיותרפיה הינו מקצוע אקדמי, קליני, שיקומי ועצמאי המשרת רבבות מטופלים בכל קשת הגילאים, מפגים בני יומם ועד קשישים. הפיזיותרפיסט מטפל בבני אדם הלוקים במגוון רב של פתולוגיות: מפתולוגיות של המערכת השרירית-שלדית, מערכת נוירולוגית, מערכת הלב וכלי הדם ועד לבני אדם בריאים אשר כל מטרת ההתערבות הפיזיותרפית היא למנוע תחלואה, לקדם בריאות ולשפר איכות חיים. הפיזיותרפיסט נמצא גם בחזית הטיפול בעת התהליך השיקומי של חולים לאחר ניתוחים, אחרי שבץ מוחי ובשיקום חולי לב.

מטרות התוכנית ללימודי פיזיותרפיה באוניברסיטת בן-גוריון בנגב:
  • להכשיר פיזיותרפיסטים בעלי  תואר ראשון בפיזיותרפיה שיהיו מסוגלים להעניק טיפול מקצועי איכותי, מיומן, עדכני ואחראי.
  • להעניק לסטודנטים בסיס ידע רחב בתחומי מדעי היסוד, מדעי ההתנהגות, האפידמיולוגיה ועדויות מחקריות מדעיות המאפשרים הבנה עמוקה של תהליכים העומדים בבסיס בריאות וחולי.
  • להכשיר בוגרים בעלי יכולת להבין את עקרונות המחקר הבסיסי והקליני, על מנת למדוד ולהעריך בצורה נאותה את העשייה הקלינית השוטפת.
  • לספק למערכת הבריאות כוח אדם מיומן ואיכותי אשר ייטול חלק בשירותים המוצעים בתחום.
תוכנית הלימודים משלבת לימודים עיוניים במדעי הטבע ומדעי החברה, לימודים במדעי היסוד הרפואיים והפיזיותרפיה ולימודים קליניים ייחודיים למחלקה בתחום השיקום האורתופדי, נוירולוגי, גריאטרי, נשימתי, לב-וכלי דם, ילדים ופגיעות ספורט. במהלך לימודיהם יוצאים הסטודנטים להתנסויות קליניות בבתי חולים כלליים, מכונים לפיזיותרפיה, בתי חולים שיקומיים, ומרכזים להתפתחות הילד. 
ההתנסויות הקליניות, בנות ארבעה - שמונה שבועות, מתקיימות בחלקן מחוץ לאזור הנגב.
 
משך הלימודים לקראת תואר בוגר בפיזיותרפיה (B.PT.) הוא ארבע שנים.

הודעה חשובה לנרשמים לשנה"ל תשפ"א -  7.5.2020 

המחלקה לפיזיותרפיה באוניברסיטת בן גוריון מודה לך על הרשמתך למחלקה ומקווה שמכתב זה ימצא אותך ואת בני משפחתך בבריאות טובה.

כיוון שמדובר במקצוע טיפולי, גם בתקופת קורונה זו, צוות המחלקה רואה חשיבות גדולה לקבלת סטודנטים ללימודי פיזיותרפיה על סמך ראיון ולא להסתפק בחתך ציוני בגרות ופסיכומטרי בלבד.

לפיכך, אנחנו מתארגנים לקיום ראיונות על פי הנחיות משרד הבריאות וצוות ההובלה של האוניברסיטה.

מועמדים שנרשמו בזמן (עד 31.3.2020) ועומדים בנתוני הסף המינימליים לזימון לראיון שנקבעו לשנה זו (650 פסיכומטרי + 650 סכם, רמת אנגלית מתקדמים א ומעלה, עדיפות ראשונה לפיזיותרפיה או שניה אחרי רפואה) עתידים לקבל זימון לראיון במהלך השבוע הבא לראיונות שיתקיימו לקראת סוף מאי ובמחצית הראשונה של חודש יוני.

 

מתוך התחשבות באלה שנרשמו לפסיכומטרי אפריל, בחינה שבוטלה בשל הקורונה, ומכיוון שלא ניתן לזמן את כל מי שנרשם למועד אפריל - צוות המחלקה ראה לנכון למצוא דרך חליפית לזימון מועמדים אלה.

לפיכך, יזומנו לראיון גם מועמדים העומדים בכל התנאים להלן:

א. נרשמו למחלקה עד סוף תקופת הרישום (31.3.2020), לפיזיותרפיה בעדיפות ראשונה או שניה אחרי רפואה.

ב. מצוי ברשותם אישור רשמי על הרשמה לפסיכומטרי אפריל (הרשמה שנסגרה בפברואר – לפני מגבלות הקורונה) אותו ידרשו להציג למחלקה.

ג. במקום ציוני פסיכומטרי וסכם - מועמדים שעומדים בתנאים א' ו-ב' יצטרכו להציג את תנאי הסף הבאים– בעלי ממוצע בגרות 104 ומעלה, אנגלית ברמת 5 יח"ל בממוצע 90 ומעלה, מתמטיקה 5 יח"ל בממוצע 80 ומעלה או 4 יח"ל בממוצע 88 ומעלה.

אם מתקיימים לגבייך תנאים אלה (א-ג)  – ועדיין לא יצרנו עמך קשר, יש להעביר עותק של אסמכתת הרישום לפסיכומטרי אפריל אל: ronitse@bgu.ac.il.

למען הסר ספק – גם מועמדים שיזומנו על בסיס נתוני הבגרות הנ"ל נדרשים לגשת למועד החדש שנקבע לפסיכומטרי ולהשיג את קריטריון הזימון לשנה זו ואת רמת האנגלית הנדרשת.

 

תודה ובריאות שלמה,

עפרה אבן חיים, יו"ר ועדת קבלה

המחלקה לפיזיותרפיה, אוניברסיטת בן גוריוןהצג הכל
הסתר הכל