04 אפר' 2022

​אוניברסיטת בן-גוריון בנגב בשיתוף עיריית באר-שבע ובמימון הפדרציה היהודית של ניו-יורק (UJA), משיקה תכנית מלגות יוקרתית, רב-שנתית, ומזמינה מועמדות ומועמדים מצטיינים במקצועות STEM בעלי צורך בתמיכה כלכלית, מכל מרחב הנגב, להגיש מועמדות ללימודים במדעי הטבע, מדעי ההנדסה, טכנולוגיה ומתמטיקה, באוניברסיטת בן-גוריון בנגב.

אלברט בנין (1999-1904) היה איש חזון אשר הכיר בחשיבותם של לימודי מדע, טכנולוגיה, הנדסה ומתמטיקה (STEM) לעתידה של מדינת ישראל וביכולתה של ההשכלה הגבוהה ליצור מוביליות חברתית. בתרומתו לפדרציה היהודית של ניו-יורק ע"ש הוריו - רחל וסלים בנין, ביקש אלברט בנין להתמקד בשיפור הזדמנויות לסטודנטים מרקעים שונים ובעידוד מצויינות בלימודי STEM.

תוכנית המלגות על שם בנין מנוהלת ע"י לשכת הרקטור ודיקנט הסטודנטים בבן-גוריון בהובלה אקדמית של דיקן הפקולטה למדעי הטבע וקידומה נעשתה בשיתוף פעולה עם עיריית באר שבע. פרופ' גבריאל למקוף, דיקן הפקולטה למדעי הטבע ומיוזמי התוכנית אמר: "מטרת אוניברסיטת בן-גוריון בנגב היא לייצר ידע חדש, להעביר אותו הלאה לדור הבא ולהשפיע על החברה מסביבנו. תוכנית עמיתי בנין למצטייני הנגב מחזקת את כל אחת מהמטרות האלו ע"י הענקת מלגות לתלמידים המצטיינים מהנגב ואנחנו רואים בה כלי חשוב מאוד להובלת שינוי בנגב." 


מי זכאי.ת להגיש מועמדות לתוכנית?

בוגרות ובוגרי תיכון שסיימו לימודיהם בין השנים 2014-2021, שנמנים עם 5 המצטיינים ביותר במחזור שלהם בבתי הספר, שעומדים בקרטריונים שנקבעו במשותף ע"י האוניברסיטה ומשרד החינוך, ושקיבלו באמצעות משרד החינוך ו/או בתי הספר מכתב הזמנה להגשת מועמדות לתוכנית. 


יום החשיפה לתוכנית המלגות ע"ש בנין למצטייני הנגב יתקיים ב -7 באפריל, בשעה 12:00. 

הזמנות נשלחו למועמדים ולמועמדות המתאימים.