מנהור.jpg

מתעניינים בהנדסת תשתיות? גיאולוגיה הנדסית? תכנון מנהרות? 


בואו ללמוד בתוכנית ייחודית ומבוקשת לתואר כפול בהנדסת בניין ומדעי כדור הארץ והסביבה!

המחלקה למדעי כדור הארץ והסביבה והמחלקה להנדסת בניין משלבות כוחות ומציעות תוכנית לימודים ייחודית לתואר ראשון (B.Sc.) כפול בהנדסת בניין ובמדעי כדוה"א והסביבה עם אפשרות למיקוד בתחום המנהור. 

הנדסת תשתיות הנו תחום המתפתח בישראל במהירות רבה עם התפתחות התשתית הפיזית של המדינה הכוללת: פיתוח עורקי תחבורה ציבוריים (רכבת), פיתוח תשתיות אנרגיה (המרה, אחסון, והובלה), פיתוח תשתיות אזרחיות וכמובן פיתוח תשתיות מיגון ומקלוט. בכל התחומים הללו מתבצעת התערבות הנדסית בתת-הקרקע החל מהנחת צינורות גז רדודים בקרקע ועד מנהור עמוק בסלע.

הנדסת התשתית הוא תחום אינטרדיסציפלינרי מטבעו, המשלב מיומנויות מתחומי הנדסת הבניין, גיאומכניקה, וגיאולוגיה הנדסית. במחלקות להנדסת בניין ולמדעי כדור הארץ והסביבה קיימים מוקדי מצוינות ויכולות מחקר המקנים לאוניברסיטת בן-גוריון בנגב יתרון משמעותי על פני כל מוסד אקדמי אחר בישראל לפיתוח התחום של הנדסת התשתית. בין הדגשים הייחודיים בתכנית הבנויים על שילוב זה יהיה התחום של סיכונים סיסמיים, הנדסה גיאוטכנית של רעידות אדמה, והנדסת מנהור.

​משך הלימודים התקני הוא תשעה סמסטרים. תוכנית הלימודים כוללת את כל תכני החובה של שתי המחלקות. סה"כ נקודות שיש להשלים במסגרת התואר הכפול הוא 210 נק"ז. 

לפרטים מלאים יש לפנות למחלקה למדעי כדור הארץ והסביבה בטלפון: ​08-6461288​.​