לימודי מדעי המחשב עם התמחות במדעי הנתונים​​ (תואר B.Sc במדעי המחשב) היא תכנית במסגרתה הסטודנטים לומדים תואר במדעי המחשב המקנה גם בסיס רחב בתחום מדעי הנתונים​. התוכנית מכשירה את בוגריה כ​מדעני נתונים.

מדעי הנתונים הוא תחום הנמצא היום במרכז העשיה של כמעט כל חברה טכנולוגית גדולה, כולל גוגל, פייסבוק, אמאזון, מובילאיי ורבות אחרות, ורבים מהסטרטאפים המבטיחים. כל אחת מהחברות הללו אוספות מידע בכמות עצומה, ומשתמשות בו בצורות שונות על מנת ליצור שירותים חדשים ולשפר את חוויית המשתמש. בין השימושים הרבים של מדעי הנתונים נמצאים פיתוח רכבים אוטונומיים, רפואה מותאמת אישית, רובוטים חכמים, והשקעות פיננסיות אוטומטיות. כדי לעשות זאת נכון, יש להכיר את הכלים והטכניקות של התחום.​ במסגרת ההתמחות במדעי הנתונים תתמקדו בנושאים המובילים היום בתחום זה: למידה, בינה מלאכותית, מערכות מבוזרות, עיבוד שפה טבעית, מחשוב ענן ועוד. ​יתרונה המרכזי של התוכנית, בהשוואה לתכניות אחרות, טמון בהכשרה המשולבת, אשר כוללת תואר ראשון במדעי המחשב ברמה גבוהה, יחד עם התמחות מעמיקה במדעי הנתונים. שילוב זה כאמור נדרש מאד בשוק העבודה, בדגש על תעשיית ההייטק.​

תכנית ההתמחות מועברת על ידי הסגל האקדמי הבכיר במחלקה למדעי המחשב, בהובלת ד"ר סיון סבתו, שמסבירה: "התוכנית תאפשר לבוגריה שילוב מנצח בין רקע מעמיק במדעי המחשב, שהוא תחום מבוסס שחשיבותו רק הולכת וגוברת משנה לשנה, לבין התמחות מודרנית ונדרשת ביותר בשוק העבודה ובמחקר​".


הצג הכל
הסתר הכל