​​​​בית הספר לרפואה בינלאומית (MSIH) הוקם בשנת 1996 כחלק מהפקולטה למדעי הבריאות באוניברסיטת בן-גוריון בנגב. בית הספר מכשיר רופאים מובילים בתחומי בריאות ורפואה גלובלית. ​

​​​​​​​המטרות המרכזיות של ביה"ס הן:

▪ להכשיר ולחנך רופאים מנהיגים עתידיים ברפואה גלובלית.  

▪ לקדם שיתופי פעולה בינלאומיים מחקריים ומעשיים בנושאי צרכים בריאותיים במדינות מתפתחות ובעולם המתועש.

▪ ליצור מנגנון לחילופי צוות וסטודנטים בתחום המחקר ברפואה גלובלית.

סטודנטית בבית הספר לרפואה בינלאומית

הלימודים ב-MSIH נמשכים ארבע שנים ומתקיימים בשפה האנגלית בסגנון הוראה צפון-אמריקאי.

בשנתיים הראשונות לימודי היסוד ברפואה, שנה שלישית במחלקות הקליניות  בבי"ח סורוקה וברזילי, ובשנה הרביעית מבצעים אלקטיביים קליניים באוניברסיטת קולומביה בניו  יורק ובמוסדות אקדמיים שונים בארה"ב ובקנדה. בחורף  של השנה הרביעית הסטודנטים מבצעים סבב של רפואה גלובלית בן 8 שבועות במדינות כמו הודו, פרו, נפאל, גאנה וכדומה, ומסיימים את השנה בסבבים קליניים בסורוקה בתת התמחויות.

זהו בית הספר לרפואה היחיד בעולם שמשלב קורסי רפואה גלובלית וקלינית בתכנית הלימוד במשך כל ארבע​ השנים. תכנית הלימודים מכשירה את הרופאים להתמודד עם מורכבותן של סוגיות בריאות של אוכלוסיות ברחבי העולם ולהעניק טיפול חוצה גבולות תרבותיים, גיאוגרפיים וטכנולוגיים.

ביה"ס מצטיין במחויבותו לשירות הציבורי בכך שהוא מעודד סטודנטים להעניק מזמנם לפעילות התנדבותית בקהילה.

ייחודם של לימודי רפואה בנגב הם במפגש עם אוכלוסייה מגוונת תוך שימת דגש על טיפול רפואי מבוסס-קהילה ובכך בית הספר מושך אליו סטודנטים עם רצון לשרת את הקהילה. 

הסטודנטים מגיעים ממגוון רחב של מדינות (ארה"ב ,קנדה, אנגליה, אוסטרליה, , הודו ועוד).

מרבית הסטודנטים מארה"ב ולכן מכינים אותם גם לבחינות ההסמכה של משרד הבריאות בארה"ב (בחינות ה-USMLE). לאחר סיום הלימודים רוב הסטודנטים מבצעים התמחות בארה"ב. ב-2016 95% מהסטודנטים של MSIH נחלו הצלחה בשיבוץ להתמחות (95% Match rate)

לאתר בית הספר לרפואה בינלאומית »