"אני אוהבת להתווכח. אינני מצפה מאנשים פשוט לשבת בשקט ולהסכים איתי, זה לא התפקיד שלהם."  
מרגרט ת'אצ'ר

 

מה זה דיבייט?

דיבייט – ויכוח תחרותי – הינו פורמט רשמי של התדיינות בין קבוצות. דיבייט פרלמנטרי בריטי (הנהוג באוניברסיטאות בארץ) מורכב מארבעה צוותים של שני אנשים כל אחד, אשר טוענים בעד ונגד הצעה שניתנה 15 דקות מראש (ה"הצעה לסדר היום"). לרוב, ההצעה עוסקת בנושא פוליטי או חברתי. על מנת לבנות טיעונים משכנעים לטובת או נגד ההצעה נדרשת רמת ידע כללי של "האזרח הגלובלי המיודע הממוצע", וכמו כן יכולת חשיבה מהירה ומסודרת.

בדיבייט רוכשים ומשתמשים בכלים ומיומנויות לאקדמיה ולחיים האישיים של כל אחד ואחת, ביניהם: חשיבה אנליטית, לוגיקה ובניית טיעונים, הצגה ברורה של רעיונות, דיבור מול קהל, יכולת שכנוע, ועוד.

 

מועדון הדיבייט בבן-גוריון
מועדון הדיבייט של בן-גוריון מתנהל בצורה של מפגשים שבועיים בהם לומדים את הכלים הבסיסיים והחוקים של הדיבייט ומיישמים אותם בסיבובי דיבייט. המועדון משתייך לליגת הדיבייט הארצית ומשתתף בתחרויות בארץ ובחו"ל.

אחת לשנה, מועדון הדיבייט של בן גוריון מארח את תחרות "הים האדם" באילת, תחרות שמהווה מפגש של סטודנטים מאונבירסיטאות בארץ ובחו"ל, ומביאה לארץ את מיטב השופטים בישראל ובאירופה.

DSC00831.JPG
rso2.jpg


למועדון רשומות שנים של הצלחה בליגה הישראלית ובליגה הבינלאומית. בין ההישגים של המועדון המדברי: דובר מצטיין של אליפות הארץ 2013 ו-2014 ודוברת מצטיינת של אליפות הארץ 2015; דוברת רביעית ברשימת הדוברים המצטיינים באירופה; מנצחות של תחרות Arandelovac Open 2015 בסרביה; משתתפים ברבע הגמר של אליפות העולם 2014; קבוצות שהשתתפו ברבע גמר אליפות אירופה ב-2013, 2014 ו-2015; משתתפים ומשתתפות בגמר אליפות הארץ (שנתיים ברציפות); משתתפים בחצי גמר תחרות אס"א באילת 2015; משתתפות בגמר תחרות אס"א 2014; משתתפים בגמר של תחרות "האח הגדול" 2015; משתתפים בגמר אליפות הדוברים בשנתם הראשונה 2015; ועוד הישגים רבים.

כיום מונה המועדון חברים מרוב מחלקות האוניברסיטה ומרוב התארים. המועדון מקבל אליו כל סטודנט בכל שנת לימודים וללא דרישות ניסיון קודם; ההשתתפות במועדון היא ללא מבחן קבלה וללא תשלום. 

 

הפגישות נערכות אחת לשבוע, בכל יום שני בין השעות 18:00-22:00, בניין 90, חדר 326

לפרטים נוספים:  bgudebate@gmail.com

 האח הגדול שוברים.jpg