"אני אוהבת להתווכח. אינני מצפה מאנשים פ​שוט לשבת בשקט ולהסכים איתי,זה לא התפקיד שלהם."  
מרגרט ת'אצ'ר

 

מה זה דיבי​יט?

דיבייט – ויכוח תחרותי – הינו פורמט רשמי של התדיינות בין קבוצות. דיבייט פרלמנטרי בריטי (הנהוג באוניברסיטאות בארץ) מורכב מארבעה צוותים של שני אנשים כל אחד, אשר טוענים בעד ונגד הצעה שניתנה 15 דקות מראש (ה"הצעה לסדר היום"). לרוב, ההצעה עוסקת בנושא פוליטי או חברתי. על מנת לבנות טיעונים משכנעים לטובת או נגד ההצעה נדרשת רמת ידע כללי של "האזרח הגלובלי המיודע הממוצע", וכמו כן יכולת חשיבה מהירה ומסודרת.

בדיבייט רוכשים ומשתמשים בכלים ומיומנויות לאקדמיה ולחיים האישיים של כל אחד ואחת, ביניהם: חשיבה אנליטית, לוגיקה ובניית טיעונים, הצגה ברורה של רעיונות, דיבור מול קהל, יכולת שכנוע, ועוד.

 

מועדון הדיבייט בבן-גוריון

מועדון הדיבייט של בן-גוריון מתנהל בצורה של מפגשים שבועיים בהם לומדים את הכלים הבסיסיים והחוקים של הדיבייט ומיישמים אותם בסיבובי דיבייט. המועדון משתייך לליגת הדיבייט הארצית ומשתתף בתחרויות בארץ ובחו"ל.

המועדון מארח מגוון תחרויות לאורך השנה ביניהן תחרויות רשמיות של הליגה ותחרויות לא רשמיות בנושאים ספציפיים שנבחרים על ידי הדיבייטורים (משפט, כלכלה, היסטוריה…).
למועדון רשומות שנים של הצלחה בליגה הישראלית ובליגה הבינלאומית. בין ההישגים של המועדון: אלופי הארץ לשנת 2016; משתתפי חצי גמר אליפות הארץ בשנים 2017, 2018 ו 2019; משתתפי גמר אליפות אירופה 2019; משתתפי גמר אליפות הדוברים בשנת הראשונה 2022; משתתפי חצי גמר תחרות האח הגדול 2021; מנצחי תחרות הטק-אופן 2022 ועוד הישגים רבים!

כיום מונה המועדון חברים מרוב מחלקות האוניברסיטה ומרוב התארים. המועדון מקבל אליו כל סטודנט בכל שנת לימודים וללא דרישות ניסיון קודם; ההשתתפות במועדון היא ללא מבחן קבלה וללא תשלום. 

 

הפגישות נערכות אחת לשבוע, בכל יום רביעי בין השעות 18:00-22:00.

לפרטים נוספים: bgudebate@gmail.com

איש קשר במועדון: 052-772-3138 (רועי)

פייסבוק: מועדון הדיבייט של אוניברסיטת בן-גוריון - BGU Debating Society
אינסטגרם: bgu_debate

dibate3.jpg