​השנה במסגרת תהליך בחירת הפרויקטים המצטיינים הוגשו 15 פרויקטים.

לפניכם שלושת הפרויקטים הזוכים. כמו כן, כערך מרכזי אותו מובילה האוניברסיטה בשנים האחרונות, אחד הפרויקטים נבחר בשיתוף עם המועצה הירוקה (המועצה המנהלת של "קמפוס ירוק"), כפרויקט בתחום של הסביבה והקיימות


חיסכון בנייר, שינוע, בלאי מואץ של סורק המבחנים


מוביל הפרויקט – יצחק עזריה – מיחידת הבחינות, מערכת שעות ומס"ר.

מטרות הפרויקט – חיסכון של 50% בצריכת דפים ממחברת שניה, פחות שינוע, פחות אחסון, והפחתת בלאי של גלגיליות של הסורק.

תיאור הפרויקט – סטודנטים רבים המבקשים מחברת בחינה שניה, משתמשים בדפים בודדים מתוך מחברת הבחינה, ודפים ריקים ממחברת הבחינה הריקה נסרקים לחינם.
מכאן עלה הרעיון של הכנת מחברת שניה דקה (כחולה בת 5 עמודים), בנוסף למחברת רגילה (בת 10 עמודים).
הנתונים המספריים מדברים בעד עצמם - ומשתקפים בחסכון בתקציב השכפול ביחידה.
כמו כן, הקטנת המחברת עשויה לגרום לסטודנט לנצל את המחברת בצורה מקסימלית באמצעות שימוש בדף על שני צדדיו, דבר שלא היה במחברת המקורית.  


מערכת ממוחשבת לניהול פרויקט חונכות


מובילת הפרויקט – ענבל סהר-פרץ – רכזת לענייני סטודנטים, המחלקה לניהול.
שותפה ראשונה – לוסיאנה סילם – ממונה על המנהל במחלקה לניהול.

מטרות הפרויקט – ניהול יעיל יותר של תהליך החונכות, חיסכון בזמן, שיח בשפה אחידה ושקופה בין המשתמשים, ריכוז ומניעת אובדן מידע ופיקוח על פעילות החונכים.

תיאור הפרויקט – פרויקט החונכות מבוסס על תקשורת בין רכזת התוכנית לחונכים. המידע המועבר עוסק בסטודנטים המתקבלים לאוניברסיטה. החונכים ילוו את הסטודנטים החדשים בנושאים שונים ומגוונים.
בעבר הקשר בין החונכים לסטודנטים היה באמצעות מיילים, טבלאות אקסל ודוחות מודפסים מהפקולטה.
נבנתה מערכת ממוחשבת המנהלת את כל פרויקט החונכות. מערכת זו מכילה מידע אודות מתקבלים חדשים. הנתונים מוצגים בצורה ברורה יותר, על פי: פרטי המועמד, מסלול ועדיפות. שיבוץ של מתקבל לחונך נעשה באופן מהיר ויעיל יותר. ההודעות נשלחות לחונכים דרך דוא"ל של המערכת. כמו כן, החונכים יכולים לעדכן בכל רגע את הרכזת. המערכת הינה מערכת און ליין אינטראקטיבית ושקופה מול החונכים, אשר שומרת את כל היסטוריית המידע והעדכונים לאורך כל הפרויקט. בכל זמן נתון ניתן לייצר דוחות ופילוחים אודות המתקבלים והחונכים.  

 


פרויקט זוכה בתחום הסביבה והקיימות

העבר את זה הלאה


מובילת הפרויקט – רות כהן – רל"ש, אגף תפעול.
שותפה ראשונה – מלי להב – רכזת דירות אירוח, מחלקת משק.

תיאור הפרויקט – יצירת פורטל כדוגמת "יד שנייה", להעברה של ציוד ללא תמורה בין מחלקות וחברי סגל באוניברסיטה. נפתחה קבוצת פייסבוק, בה חברים עובדי האוניברסיטה. עובדים אלו מפרסמים ציוד למסירה או בקשות לחיפוש אחר ציוד. כיום חברים בקבוצה כ–300 עובדים, ככל שהקבוצה תהיה גדולה יותר כך היא תהיה יותר אפקטיבית.
עד כה פורסמו ונמסרו מאות פריטים. מומלץ לבקר בקבוצת הפייסבוק כדי לראות את הפעילות בה.