מנהל מצטיין - רחל דמרי – רמ"ן הפקולטה למדעי הרוח והחברה


שגיא.png 

רחל החלה את מסלולה  באוניברסיטה בשנת 1981, כרכזת מנהלית במחלקה להיסטוריה.

בשנת 1993 מונתה לראש מנהל הפקולטה. במשך שנים אלו לקחה חלק פעיל ומשמעותי בפיתוח הפקולטה ובצמיחתה, לכדי פקולטה מורכבת ומאתגרת.  בהתמודדותה עם מורכבויות הפקולטה הציגה נחישות, יוזמה והובילה שינויים. הודות להיותה מנהלת מסורה ואכפתית היא מניעה את עובדיה להצטרף אליה.  חברי הסגל האקדמי רוחשים לה כבוד אהדה והערכה.  כפי שציין דיקן הפקולטה פרופ' דיויד ניומן "הגברת הראשונה של הפקולטה למדעי הרוח והחברה",  ועוד ציין את תרומתה האין-סופית והמשמעותית ביותר לכלל ישיבות הפקולטה ולניהול הפקולטה מבחינה תפעולית , תקציבית ותקנית. לאורך השנים לקחה על עצמה רחל  אחריות על תחומים רבים ומגוונים שאינם מהווים חלק ישיר מתפקידה המוגדר. היא משמשת כחברה פעילה בוועדות שונות באוניברסיטה, בהן מביאה לידי ביטוי את השקפתה ועמדתה, תוך הכרה באינטרסים הרחבים של האוניברסיטה.

אין ספק שרחל מהווה מודל לחיקוי עבור מנהלים ועובדים רבים.  


 

אות הוקרה על מפעל חיים - חייה עזנר – מנהלת הספרייה

לבנה.png 

חיה עובדת באוניברסיטה משנת 1970 ובתפקידה הנוכחי משנת 2010.

חיה נמנית על קומץ אנשים אשר ייסד את האוניברסיטה. הצטרפה בשנה הראשונה להקמתה ומאז, קרוב ל 45 שנים, מלווה את האוניברסיטה בהתפתחותה ובצמיחתה. חיה התחילה את דרכה כעובדת ספרייה ובמשך 40 שנים התקדמה ומילאה תפקידים שונים, עד אשר לפני כ 5 שנים התמנתה לתפקיד מנהלת הספרייה. את התפקיד כבשה בסערה עם דחף עצום לבצע אותו כמה שיותר מהר, בידיעה שאין לה הרבה שנים לשמש כמנהלת הספרייה עד לפרישתה. בזכות הכריזמטיות והמסירות הצליחה לרתום את כול העובדים לקחת חלק פעיל במאמץ. יכולתה להדביק את צוות הספרייה ברוח העשייה תוך פרגון ותמיכה, הובילה לעבודת צוות פורייה בחיוך וברוח טובה. חיה רואה בהתפתחות וקידום הספרייה כאינטרס ראשון במעלה עבור האוניברסיטה ומקפידה להיות נאמנה לעקרונותיה, עם זאת יודעת מתי והיכן להתפשר.

בשנתיים האחרונות מובילה חיה את הפרויקט הגדול של שיפוץ הספרייה. הודות לתכנון, הערכות וגיוס כל צוות הספרייה, המשיכו עובדי הספרייה להעניק את כל השירותים החיוניים גם בתקופה זו באופן מופתי.

תרומתה רבת המשמעות לספרייה תהווה דוגמה למשך שנים רבות .

 

פרסי נשיאה

מקום ראשון - ד"ר  אלה מזרחי אביב, מרכזת מעבדות הוראה,
המחלקה למדעי החיים- הפקולטה למדעי הטבע

1.png

אלה עובדת באוניברסיטה משנת 2006 ובתפקידה הנוכחי משנת 2008.

ד"ר אלה מזרחי אביב מהווה דוגמא למופת להרגשת השיוך, נתינה ודאגה תמידית לרווחת אלו שנותנת להם שירות. היא מקצועית, יעילה, מקשיבה והכי חשוב- צנועה.  היא משמשת כמקור ידע לשאר העובדים ומשרה אווירה נעימה על כל הסובבים אותה. לאלה יכולת יוצאת דופן לפתור בעיות מורכבות ומסובכות ובכך לתת שירות מהיר ויעיל.  גישתה החיובית, החייכנית אך עם זאת הבלתי מתפשרת והחתירה התמידית להשגת תוצאות טובות יותר, עם תרומתה לכלל, הם אלה שמביאים את אלה להיות אחת הדמויות הדומיננטיות והחשובות במחלקה.

ללא ספק המחלקה הייתה נראית אחרת בלעדיה.


מקום שני - ענת קנר ממונה על המנהל,

המחלקה לפסיכולוגיה- הפקולטה למדעי הרוח והחברה

2.png

ענת עובדת באוניברסיטה משנת 1993 ובתפקידה הנוכחי משנת 2009.

ענת מחזיקה על כתפיה את המחלקה לפסיכולוגיה כולה. עובדת יוצאת דופן גם ברמה המקצועית וגם ברמה הבינאישית וניתן לסמוך עליה "בעיניים עצומות". נכס לאוניברסיטה. נותנת תחושה שהיא ה"אמא" של המחלקה- דואגת, אכפתית, מקדמת דברים, מסורה, מקשיבה, אחראית ושומרת על רוגע גם כשיש עומס חריג. הידע הרב של ענת בכל הנוגע לתחום עבודתה ומעבר, הופך אותה לכתובת הראשונה בדרך לפתרון כל בעיה. היא איננה "עובדת" בלבד, אלא הנוכחות שלה מורגשת בכל- בתוך שעות העבודה ומחוץ להן.

אין ספק שמעורבות זו, יחד עם יכולותיה הגבוהות של ענת, תרמה להצלחתה של המחלקה לפסיכולוגיה בשנים האחרונות.


פרסי סגן נשיאה ומנכ"ל


איילת מארק ממונה על המנהל,

הנדסה תעשייה וניהול - הפקולטה לניהול

3.png

איילת עובדת באוניברסיטה משנת 2003 ובתפקידה הנוכחי משנת 2010.

איילת עובדת מסורה, יצירתית, שירותית ואכפתית. היא איננה משאירה בעיה ללא פתרון ועושה את עבודתה מעל ומעבר, בכל שעות היממה, במקצועיות רבה. איילת יוצאת מגדרה לעזור לאנשים והיא מהווה דוגמא אישית לכפופים לה בנועם הליכותיה, בתשומת לב לפרטים ובבקיאות בכל פרט. לאיילת תרומה אדירה בהתפתחותה, הצלחתה ושמה הטוב של המחלקה. היא משיגה זאת במאמץ מתמיד של לימוד והתמקצעות, שיפור תהליכים, הפעלה מעולה של הצוות המנהלי, מנהיגות שקטה צנועה ומפרגנת ושירות איכותי, אדיב ונעים לקטן כגדול.

ליאל ש​לו רכזת לענייני סטודנטים,

המחלקה למנהל ומדיניות ציבורית- הפקולטה לניהול

4.png
ליאל עובדת באוניברסיטה משנת 2002  ובתפקידה הנוכחי משנת 2004.

​ליאל שלו היא מודל לעובדת באוניברסיטת בן-גוריון.  היחס האישי והאכפתיות שהיא מגלה בעבודתה מתקיימים לצד מקצועיות יוצאת דופן והקפדה על סטנדרטים. עבודתה של ליאל היא ציר מרכזי בהתנהלות המחלקה ופועלה  הביא ועדיין מביא לשינוי באיכות השירות שהמחלקה מציעה לסטודנטים שלומדים בה. ליאל היא הגונה, זריזה, נעימה ,בעלת יחסי אנוש מעולים ורצון אדיר להניע דברים ולפתור בעיות ארגוניות. ניכר בה שהיא אוהבת את העבודה שלה. היא משפיעה באופן חיובי על קבלת ההחלטות של הממונים עליה ובכך מאפשרת הרחבה של פעילות המחלקה.​


פנינה​ ישראלי  מתאמת תמיכת סטודנטים,

דיקאנט הסטודנטים


פנינה היא עובדת ואדם משכמה ומעלה. היא אישיות לדוגמא ולמופת בהתייחסותה לסובבים אותה ולעבודתה. תמיד תהיה שם לעזר ולתמיכה באהבה גדולה וללא רצון כלשהו לקבל חזרה. עובדת עם חיוך תמידי, רגישה לסביבתה, חרוצה ומקצועית מאוד. אנושיות היא מעל לכל אצל פנינה ואהבתה לסטודנטים ולתפקידה מהווים מודל לחיקוי לסובבים אותה, כל זאת תוך צניעות וענווה. בזכות פנינה מאות סטודנטים מקבלים התאמות המסייעות להם להצליח ללמוד באוניברסיטה ובכך היא הופכת את האוניברסיטה בפרט ואת החברה בכלל למקום טוב יותר.​​פרסי הוקרה

שרה ליבוביץ
רכזת התוכנית להנדסת תוכנה, הפקולטה להנדסה

9.png

שרה עובדת באוניברסיטה משנת 1992 ובתפקידה הנוכחי משנת 2007.

שרה מאירת פנים תמיד. השירות שהיא נותנת הוא מעל ומעבר, והיא פותרת בעיות בשקט וביעילות. יש לה סבלנות בלתי נדלית לכל הסובבים אותה והיא מהווה סמן ימני ליתר העובדים- רף שצריך לשאוף אליו.  אהובה מאוד על כל הסטודנטים במחלקה. תמיד זמינה ועוזרת בכל בעיה ובקשה, גם מעבר לשעות הקבלה וגם עבור בקשות לא שגרתיות. עובדת ותיקה, מסורה ואנושית, קשובה ומעניקה יחס אישי ושירות עם חיוך תמידי. היא שייכת לסוג האנשים שלא רק "עושים כמיטב יכולתם" אלא את " מה שצריך באמת" (כמאמרו של צ'רצ'יל)- בלי שרה אין הנדסת תוכנה!


אבנר דבוש 
מחלקת מערך המחשוב- אגף מחשוב ומערכות מידע​

ליאת.png
אבנר  עובד באוניברסיטה ובתפקידו משנת 2005.

אבנר הוא קודם כל אדם בעל אישיות מקסימה. אדם חרוץ וקפדן, משקיע מעל ומעבר לנדרש ממנו, מפגין מקצועיות וניסיון אשר חוסכים משאבים רבים לאוניברסיטה. לרוב מתחיל את היום לפני שכולם מגיעים והולך גם לאחר שסיים את מכסת השעות היומית, מבצע מטלות בכמות שעולה על שני אנשים. בעל יוזמה ואכפתיות ונאמן לערכי המוסד ורכושו. אבנר בנה במו ידיו תפקיד נחוץ וחשוב שקשה בלעדיו במחלקה. החל מיומו הראשון בעבודה באוניברסיטה ועד היום לא חל שינוי במרץ, וברצונו לסייע ולתת מענה לכל פנייה. 

 מצטיין בתחום הסביבה והקימות

 יעל  חיימוביץ  - רכזת לקידום אקדמי , 

 הפקולטה למדעי הבריאות

יעל.png

​יעל עובדת באוניברסיטה משנת 1995 ובתפקידה הנוכחי משנת 2007.

זו השנה הראשונה בה מעניק 'קמפוס ירוק'  פרס הוקרה במסגרת פרסי הערכה לעובדים מצטיינים. יעל  הובילה  לראשונה  תהליך הערכה וקידום אקדמי ללא ניירת, במסגרת הפקולטה למדעי הבריאות.  התהליך כולו נוהל ללא הדפסת תיק מועמד תוך חיסכון במשאבים וגישה ירוקה. בפרויקט ייחודי זה , חברי הועדה יכולים לצפות ולדון בתיקי המועמדים ברשת וללא צורך בהדפסת תיק המועמדים ב-13 עותקים. תיקי המועמדים לקידום נסרקים ונשלחים  ישירות למחשבם האישי של חברי הועדה. הפיילוט החל בחודש נובמבר 2013 ונחל הצלחה רבה. לדברי פרופ' עמוס כץ - "בדרך זו ייעלנו את הליך הקידום אשר היה מסורבל, הפחתנו את העלויות הכרוכות בהדפסה של כמות גדולה של נייר ובחסכון של שעות עבודה הן בפקולטה והן בלשכת הרקטור. לא פחות חשוב בדרך זו תרמנו לקמפוס ולסביבה ירוקה יותר"