מנהל​​ מצטיין - שגיא לנגר,

מנהל השיווק

שגיא.png

שגיא עובד באוניברסיטה ובתפקידו הנוכחי משנת 2006.

עובדיו מעידים עליו כי: "שגיא הוא מנהל מנהיג, המהווה מודל למופת בקרב עובדיו ועמיתיו. הוא בעל איכויות בהובלת משימות החל משלב ההיגוי עד לסיומן, בהן נכללים גם מהלכים חוצי ארגון באוניברסיטה (כגון הובלת תהליך מיתוג האוניברסיטה, קמפוס ירוק ועוד). אם הוגים רעיון או תכנית עבודה שרוצים להתניע ובאופן מהיר, יעיל ואיכותי, שגיא הוא האיש אליו יש לפנות בכדי שמשימה תתבצע באופן אופטימלי.

אחת מתכונותיו הבולטות לציון: מחויבות והזדהות עם האוניברסיטה, עם ערכיה ועם חזונה. לכן הוא עושה כל שידו משגת כדי להעלות את קרנה של האוניברסיטה בקרב עובדיה, תלמידיה, חוקריה ובקרב הקהילה - בנגב, בארץ ובעולם. מצוינות, חדשנות ומעורבות אלו הם ערכי האוניברסיטה המובילים את הקמפיין שלנו - ולשגיא יש את כולם כתכונות אופי. בנוסף, יש לו את היכולת לגרום לכל אחד מעובדיו לחוש כשותפים מלאים ובמרכז העשייה. פועלו הרב חוצה את גבולות האוניברסיטה: הוא פעיל נמרץ בקהילה, הן בפרויקט שותפות 2000, והן בסיירת הורים. הוא אף בחר לבנות את ביתו בגבעות בר, מתוך מחשבה חלוצית-ציונית ליישוב הנגב ופיתוחו. שגיא הוא ללא ספק מוביל דרך. דרך, שאליה רבים מעובדיו ומעמיתיו רוצים להצטרף ומאמצים אותה בשמחה כשלהם".

 

אות הוקרה על מפעל חיים -​​ לבנה אלוש,
מנהלת מחלקת סגל אקדמי, אגף משאבי אנוש​

לבנה.png 

לבנה עובדת באוניברסיטה ובמחלקה משנת 1974. היא החלה את דרכה בתפקיד "פקיד מדור במדור סגל אקדמי", ומשם התקדמה בסולם התפקידים עד לתפקידה הנוכחי, בו היא משמשת משנת 2002.

עובדיה מעידים עליה כי: "לבנה היא מנהלת שאפשר ללמוד ממנה, היא כולה אדם של נתינה. יש בה אהבה לבני אדם שאינה תלויה בדבר, וזה ניכר בכל פועלה. היא נותנת שירות שהוא תמיד מעל ומעבר. היא אמנם אימא מקסימה לארבעה וסבתא מדהימה לחמישה, אך התחושה היא שהיא אימא של כולנו".

"המאפיין הכי בולט בלבנה הוא שהיא 'מענטש'. היא מנהלת מצוינת, יש לה יכולת חשיבה ותכנון לטווח הארוך, תוך הסתכלות הן על התמונה בכללותה והן לעומקם של הפרטים הקטנים. היא מעצימה את עובדיה ונותנת להם את החופש והאפשרות לגדול, להתפתח וליזום. יש לה יכולת להיכנס לחדר מלא באנשים זרים, ולהפוך את כולם לחבריה תוך דקות בודדות. אין מישהו שראוי ממנה לקבל את הפרס הזה"

 

פרסי נשיאה

מקום ראשון - ד"ר שירה עובדיה
מנהלת בית החיות, הפקולטה למדעי הבריאות

1.png

שירה עובדת באוניברסיטה ובתפקידה הנוכחי משנת 2007.

"ד"ר שירה עובדיה תרמה וממשיכה לתרום לבניה ולביסוס המרכז לשירותי מחקר פרה קליני ומנהלת אותו בדרך מקצועית לעילא, תוך גילוי מנהיגות מוקפדת והובלה בעלת חזון. היא מקדמת את המרכז ככל יכולתה תוך טיפוח מערך יחסים תוך מרכזי, פקולטי ואוניברסיטאי מעולה. שירה מושקעת ביותר בעבודתה ומסורה למרכז בצורה בלתי רגילה. הצטיינותה כמנהלת ועובדת תורמת תרומה משמעותית ביותר לקידומו של המחקר ולמצוינות במחקר באוניברסיטת בן-גוריון בנגב".

"שירה הובילה מהפיכה שקטה מרגע כניסתה לתפקיד. היא יזמה ויוזמת חידוש ורענון נהלים ומתן שירות מקיף לקהל הלקוחות. היא תרמה רבות לחינוך דור החוקרים ודור הסטודנטים למודעות ושמירה על כללי השימוש בחיות ובמתקנים. יוזמתה, חדשנותה ופתיחותה הביאה אל בית החיות החדש ציוד חיוני וחדשני לשרות תחומי המחקר הרפואי. עם הצטרפותה לבן גוריון שירה בנתה את תפקידה עפ"י אמות מידה במוסדות מובילים בארץ ובחו"ל ולקחה על עצמה את המשימה להציב את האוניברסיטה במקום זה. גם היום שירה  לא נחה ופועלת במרץ להמשך שיפור, הכנסת שיפורים נוספים והגברת תשתיות. כל זה נעשה בגישה נעימה, יסודית ומקצועית מאוד. אין לי ספק כי שירה בולטת בעשייתה, במקצועיותה, ביסודיותה, במנהיגותה וברכה השקטה ועל כך היא ראויה לפרס הנשיאה".​

מקום ש​ני - אביטל אדרי

רכזת פקולטית לענייני סטודנטים, הפקולטה למדעי ההנדסה


2.png

אביטל עובדת באוניברסיטה ובתפקידה הנוכחי משנת 2002.

"אביטל היא מודל לחיקוי לכל עובד/ת המשמשים כרכז/ת לענייני סטודנטים.

מסירותה ואהבת האדם שבה, הם הגורם המכריע למצוינותה בשירות הכה ייחודי לסטודנט בכלל, ולסטודנט במחלקה להנדסת חשמל באב"ג, בפרט".

"מעבר לכך שאביטל עושה את עבודתה בצורה מאוד מדויקת ומקצועית, אנחנו הסטודנטים מקבלים את ההרגשה שהיא קודם כל בנאדם. היא מאוד חמה ותמיד יוצאת מגדרה כדי לעזור לנו, בכל דבר הכי קטן. כמה מאיתנו עדיין כאן בזכותה, והיכולת שלה לפתור איתנו את הבעיות המנהלתיות, מאפשרת לנו להתרכז בלימודים ולא לדאוג לבירוקרטיה מעבר למינימום ההכרחי". "אביטל היא דוגמה נפלאה ל"אמור מעט ועשה הרבה", ואין ספק כי מסירותה הרבה לעבודה והאחריות העצומה שהיא מגלה בהחלט מזכים אותה בתואר עובדת מצטיינת, אך קצרה היריעה מלהכיל את כל מעלותיה. אינני מכירה אדם מבין כותלי הפקולטה להנדסה שראוי לפרס זה יותר ממנה".


פרסי סגן נשיא​ה ומנכ"ל

ענת בן הרוש – רכזת לענייני סטודנטים,  המחלקה למדעי החיים,

הפקולטה למדעי הטבע

3.png 

ענת עובדת באוניברסיטה ובתפקידה הנוכחי משנת 2007.

"ענת בן הרוש הינה רכזת סטודנטים במח' למדעי החיים. היא ממלאת את תפקידה באופן מקצועי מאוד, במסירות רבה, בעלת תודעת שרות מפותחת, וזוכה להערכה רבה ולשבחים הן מהסטודנטים במחלקה והן מסגל ההוראה".

"לענת יחסי אנוש מעולים, היא חביבה על מקבלי השירות ועל העובדים עימה. קשרי העבודה שלה עם המחלקות הנוספות בפקולטה מתבצעים על הצד הטוב ביותר, היא יעילה וחרוצה וממלאת את תפקידיה הרבים בצורה יסודית ומעמיקה".

"ענת היא לא רק אדם נעים הליכות, אלא גם משמשת כמוקד ידע חשוב במחלקה. השתדלותה, מאמציה ויכולת העזרה שלה ממקמים אותה מעבר לרוב העובדים". "היא אדם יעיל שאינו מפחד מאחריות ולוקח על עצמו עבודה. כשהיא רואה חסר, היא ממלאת אותו. היא תמיד רוצה לשפר, ובאופן עצמאי יוזמת ביקורת ללמידה ולהתייעלות".

"ענת מהווה דוגמא ומופת לשירותיות, טיפול, סיוע וייעוץ ברמה הגבוהה ביותר. להרגשתנו, ענת מעניקה תחושה ביתית, אימהית וחמימה במחלקה למדעי החיים הן לסגל המחלקה והן לסטודנטים".

"יש לה ראייה רחבה, היא מהירת תפישה, זריזה במציאת פתרונות, מבינה מהי איכות אקדמית, ובעקרון – נכס למחלקה ולמוסד".​דורית ש​​וורץ - רמ"ד הנהלת חשבונות,

מדור הנהלת חשבונות,  מחלקת חשבות,  אגף כספ​ים

4.png

דורית עובדת באוניברסיטה ובתפקידה הנוכחי משנת 2002.

"דורית מנהלת את המדור הגדול ביותר באוניברסיטה. המדור מתנהל באופן מקצועי, תפקודו מותאם לצרכים המשתנים ועובדותיו נכונות ליישום שינויים מקצועיים ברוח הזמן וההתפתחויות הטכנולוגיות והרגולטוריות. האווירה במדור נפלאה, קשריה עם ראשי המדורים והמטה באגף טובים מאוד ומשמשים דוגמא למערכת יחסים ראויה לאימוץ. דורית היא אשת עקרונות, ישרה, אכפתית ופעילה חברתית".

"דורית מנהלת מקצועית שפועלת עם חיוך ועם שקט פנימי שמזמין לבוא ולשאול ולהיעזר בה. היא נעימת הליכות ויסודית, יש לה חשיבה מחוץ לקופסה ויכולות גבוהות. היא בולטת כיוון שהיא מטפלת בכ"כ הרבה לקוחות ויחידות במוסד, אך תמיד עובדת ללא משוא פנים, עניינית ועם המלצות להמשך טיפול".

"היא יוזמת שיפורים, היא תכליתית והוא רותמת את כל עובדיה למשימות הללו. הרצינות ומידת המחויבות האישית שלה, ראויים לכל שבח והערכה. היא נעימה מאד בכל הקשור למתן שירות ומשדרת חדוות עשייה".

"מדובר בראש מדור שהוא ראש מאד גדול ובעל ראייה מערכתית. אני נהנה מאד לעבוד עם דורית והיא מומלצת בחום כעובדת מצטיינת. דורית היא נכס אנושי יקר למוסד". ​

 

ויטלי שפירא – מהנדס מערכות, 

המחלקה למדעי המחשב, הפקולטה למדעי הטבע​


ויטלי עובד באוניברסיטה ובתפקידו הנוכחי משנת 2001.

"ויטלי שפירא אחראי על תחום windows במעבדה למדעי המחשב. הוא נמצא בחזית ההתפתחות הטכנולוגית, ומהווה מוקד ידע בתחומי עיסוקו. הוא משלב ידע מעמיק במגוון רחב של נושאים בתחומי עבודתו ומגלה נכונות רבה לעזור לכל הפונים אליו. הוא פועל לשיפור ושדרוג המערכות שבאחריותו, תוך הקפדה יוצאת דופן לחיסכון במשאבים כספיים. הוא מסור, יעיל, נגיש ומאיר פנים לקהילת המשתמשים. הוא זוכה להערכה רבה של סגל ההוראה והמחקר ושל הסטודנטים במחלקה".

"בויטלי יש מקצועיות יוצאת דופן וידע נדיר של תוכנה וחומרה שנמצא אצל אדם יחיד, ושמקנה לו את היתרון לראות מערכת מחשבים על כל צדדיה, לצד השקעה​ אנושית ללא לאות בעבודתו ובמקבלי השירות".

"את עבודתו המצוינת מבצע ויטלי ב​שקט ובענווה, בסבלנות רבה ובנועם הליכות. הוא משקיע בשירות הנאמן מעל ומעבר לדרישות התפקיד ולשעות העבודה, ולמרות העומס הרב. ניכרת בבירור השפעתו הרבה על כל צוות המעבדה, הוא מגלה כושר מנהיגות ומקצועיות ומשרה על כולם את נורמות העבודה הגבוהות שלו ע"י דוגמא אישית".​​


פרסי הוקרה

דוד קוסשוילי – טכנאי מעבדה,
המחלקה למדע​י הגיאולוגיה והסביבה, הפקולטה למדעי הטבע

9.png 

עובד באוניברסיטה ובתפקידו הנוכחי משנת 1981.

"אין היום בארץ אף מעבדה שמוציאה דגמים באיכות העבודה שעושה דירו. כל מי שעבד איתו מהלל את איכות עבודתו. הוא אדם שקט וצנוע, מאוד אדיב ומשרה תחושה נעימה סביבו. יחסי האנוש שלו ראויים להערכה והוא מוסיף כבוד למחלקתנו".

"על מומחיותו, שאין שנייה לה בישראל, תעיד העובדה שפונים אליו גופים מחוץ לאוניברסיטה. מוסר העבודה שלו גבוה מאוד, ולכן ראוי לו הכינוי סמן ימני".

"דירו הוא אומן בכל הקשור להכנת מדגם. הוא מהווה דוגמא לכל הטכנאים במחלקה וגם לתלמידי המחקר במסירותו, אמינותו ויושרתו המקצועית הגבוהה. זוהי הרגשה מאוד נעימה לעבוד עם טכנאי שאתה יודע שמה שלא יהיה הוא לא יאכזב אותך. בדירו מתקיים שילוב ייחודי של תכונות שלא ראיתי אצל אף חבר סגל טכני לפניו – חריצות, יסודיות, חכמה, ניקיון, אמינות ומסירות לעבודה, ובגינם אני סבור שמגיע לו לקבל את העיטור המכובד של עובד מצטיין באוניברסיטת בן-גוריון".


ליאת מהדיפור – עוזרת למ​נהלת המחלקה לפרסומים ודוברות,
המחלקה לפרסומים ודוברות

ליאת.png
 ליאת עובדת באוניברסיטה משנת 1999, וממלאה את תפקידה הנוכחי משנת 2007.

"ליאת היא עובדת מצוינת. עבודתה מתאפיינת ביעילות יוצאת-דופן, יכולת לתכנן תהליכים לטווח ארוך, מקצועיות, ענייניות ומהירות שלא פוגעת באיכות העבודה. היא תמיד מושיטה יד לעזרה ומתגייסת לקדם פרויקטים גדולים. זמינותה בכל שעה ומוסר העבודה שלה ראויים להערכה. ליאת בהחלט ראויה ביותר לקבל הכרה רשמית בכך שהיא כבר עובדת מצטיינת ונכס משמעותי למוסד שלנו".

"ליאת תמיד עושה מעל ומעבר. ללא ליאת, אין לי ספק שהמחלקה לפרסומים ודוברות לא הייתה מסוגלת לתפקד ברמה שהיא מתפקדת".

"ליאת היא חבל הטבור המקשר את כל המחלקה. ידה בכל ויד כל בה, במובן הטוב שבמילה. יש לה ראש גדול, המון סבלנות, היא מקצועית ואחראית. עושה מעל ומעבר לנדרש בהגדרת תפקידה וזו ממש ברכה להיות באותה מחלקה אתה".