​​​​​​​​​​​

​​​​​​​​המחלקה למדעי החיים עוסקת בהבנת התהליכים האחראיים להיווצרות, התפתחות והמשכיות החיים. תהליכי התורשה, אופן התפתחות מחלות וכן יחסי הגומלין בין בעלי חיים, הינם פיסה מהקשת הרחבה של הנושאים במדעי החיים. בעשור האחרון, הגיעו מדענים רבים מתחומי הפיסיקה, המתמטיקה והכימיה להכרה כי תחום מדעי החיים הוא המפתח להבנת העולם בו אנו חיים. לא פלא, אם כן, שהמאה ה-21 נחשבת לעידן הפריחה של מדעי החיים, וכבר היום, מדעים אלה אחראיים לקידום הרפואה, התעשייה הביוטכנולוגית, החקלאות ואיכות הסביבה.

כמדענים מתחום מדעי החיים, אנו חוקרים מערכות חיים ומנסים לענות על מגוון שאלות כגון כיצד פועל מוחנו, מדוע אנו מזדקנים, כיצד אנו יכולים להתגונן בפני מחלות שתוקפות אותנו ומהם יחסי הגומלין ביננו ובין סביבתנו.

מדי יום, נוספים אתגרים קיומיים חדשים לעולמנו, כגון: הידלדלות משאבים, זיהום סביבתי ועליית צפיפות האוכלוסין. תפקידו של המחקר האקדמי במדעי החיים, בין השאר, הוא לספק את הידע והפתרונות להתמודדות עם אתגרים אלה. את הידע שלנו ואת ניסיוננו המדעי כחוקרים, אנו מנחילים לתלמידנו ומכשירים אותם הן למחקר אקדמי והן להשתלבות בתעשייה הביוטכנולוגית.

 

הצג הכל
הסתר הכל