​​ביולוגיה ימית.jpg 

מבנה התוכנית

 • הלימודים במגמה לביולוגיה וביוטכנולוגיה ימית מתקיימים בשנה הראשונה והשנייה במחלקה למדעי החיים באוניברסיטת בן-גוריון בבאר שבע. ל​ימודי השנה השלישית מתקיימים בקמפוס אילת. התכנית היא בשיתוף פעולה עם המרכז הלאומי לחקלאות ימית באילת, המעבדה הבין לאומית​ לחקר דולפינים וחוקרים מה​​מכון הבינ​​-אוניברסיטאי למדעי הים. בתכנית הלימודים מושם דגש על הקניית ידע בתחומים האקדמיים הקשורים במדעי הים והחקלאות ימית, מדעי החיים וכן בביוטכנולוגיה ואקולוגיה ימית. התואר המוענק הוא  B.Sc. במדעי החיים מטעם אוניברסיטת בן-גוריון בנגב.

  בוגרי התוכנית יכולים להמשיך לתארים מתקדמים בכל המוסדות להשכלה גבוהה בארץ ובעולם, בכל תחומי הביולוגיה, רפואה, וטרינריה וכמובן ביולוגיה וביוטכנולוגיה ימית, וכן במסלול של תואר שני ושלישי במגמה לביולוגיה וביוטכנולוגיה ימית.

  הקורסים הנלמדים בתוכנית כוללים קורסי יסוד וכן מגוון רחב של נושאים עכשוויים. כדוגמת קורסים באבולוציה ימית, אקולוגיה ימית, פיזיולוגיה של אורגניזמים ימיים, ביוטכנולוגיה, היבטים מולקולאריים של גנטיקה, רבייה ואימונולוגיה. קליק כאן למעבר לשנתון​.

 • שכ"ל

  בשנתיים הראשונות של התוכנית הסטודנטים יחויבו​ בתשלום שכר לימוד אוניברסיטאי כמקובל באוניברסיטת בן גוריון. במהלך השנה השלישית של הלימודים, זכאים הסטודנטים  למלגת שכר לימוד מלאה על פי הכללים והקריטריונים הנהוגים בקמפוס אילת. תלמידי המגמה שסיימו את שירותם הצבאי אחרי שנת 2010 זכאים בנוסף להחזר שכר לימוד עבור שנת הלימודים הראשונה, ע"פ חוק חיילים משוחררים. סטודנטים שיבחרו להוסיף ללימודיהם גם תעודת הוראה יזכו למלגה נוספת.

 • קורסים מיוחדים

  1. קורס "מביולוגיה של שוניות האלמוגים לביוטכנולוגיה​" ניתן במרוכז במהלך הקיץ שבין שנה א' לשנה ב'.

  2. כחלק משיתוף הפעולה עם מכוני המחקר באילת, סטודנטים מתאימים יוכלו לבצע פרויקט מחקר במהלך השנה השלישית של לימודיהם. הסטודנטים יצטרפו לצוות של אחת המעבדות באחד ממכוני המחקר הקיימים באילת, ותחת הנחיית ראש המעבדה וייקחו חלק במחקר הנמצא בקדמת המדע בתחום הביולוגיה הימית. ביצוע הפרויקט מקנה 8 נק"ז. בסיום השנה הסטודנטים מציגים את עבודותיהם במסגרת יום המחלקה בבאר שבע וכן בטקס מצטיינים באילת. בעבר פרויקטים מצטיינים הובילו להצגה בכנסים מדעיים ולפרסום מאמר מדעי.

  3. קיימת אפשרות ללמוד מספר מוגבל של קורסים במכון הבין אוניברסיטאי למדעי הים באילת על פי תנאי הקבלה המקובלים במכון.​

  4. הקורס "ביולוגיה של דולפינים" מוצע כקורס בחירה הניתן במרוכז במעבדה הבינלאומית לחקר דולפינים שבריף הדולפינים באילת.

  5. קיימת אפשרות ללמוד לתעודת הוראה לתיכונים במקביל ללימודי שנה ג'.

  להרשמה לחץ כאן

 • בזמן הרישום ללימודים

 • * בטופס הרישום יש לבחור ב"קמפוס 4" מהרשימה. רק בחירה באפשרות זו תאפשר הצגה של המגמה לביולוגיה ולביוטכנולוגיה ימית.

 • * בטופס ההרשמה נדרש למלא מספר עדיפויות. יש לבחור במגמה לביולוגיה וביוטכנולוגיה ימית באפשרות הראשונה או השנייה. במידה שנרשמתם בעדיפויות ראשונות אחרות (רפואה למשל) ולא התקבלתם אליהן, יש לחזור לטופס הרישום ולהעביר את המגמה לביולוגיה ולביוטכנולוגיה ימית לעדיפות הראשונה.

 • אפשרויות קבלה
  הקבלה ללימודים או הדחייה נקבעות לפי ציון סכם כמותי המשקלל את ציוני תעודת הבגרות וציוני החלקים השונים של הבחינה הפסיכומטרית.

 • ספי קבלה מיידית ודחיה מיידית נקבעי בתחילת שנת הרישום. יש לציין כי מרבית המועמדים מצויים בין שני ספים אלו.  מועמדים העומדים בתנאי הקבלה המיידית מתקבלים אוטומטית במערכת הממוחשבת. כך גם מועמדים בעלי נתונים נמוכים מאוד מסף הדחיה המיידית. לאחר מכן מתקבלים בעלי הנתונים המתאימים ביותר בהתאם למספר המקומות הפנויים

 • במקרים מיוחדים ניתן לפנות לוועדת חריגים.

  • לצפייה בחתכי הקבלה המעודכנים לקמפוס אילת - ל​חצו כאן


לפרטים נוספים נא לפנות למוקד המידע האקדמי eilat@bgu.ac.i​l 08-6304518/9​​​