​​​​ביולוגיה ימית.jpg 
 • הלימודים במגמה לביולוגיה וביוטכנולוגיה ימית מתקיימים בשנה הראשונה והשנייה במחלקה למדעי החיים באוניברסיטת בן-גוריון בבאר שבע. לימודי השנה השלישית מתקיימים בקמפוס אילת. התכנית היא בשיתוף פעולה עם המרכז הלאומי לחקלאות ימית באילת והמכון הבינאוניברסיטאי למדעי הים באילת. בתכנית הלימודים מושם דגש על הקניית ידע בתחומים האקדמיים הקשורים במדעי הים והחקלאות ימית, מדעי החיים וכן בביוטכנולוגיה ואקולוגיה ימית. התואר המוענק הוא  B.Sc. במדעי החיים מטעם אוניברסיטת בן-גוריון בנגב.

  בוגרי התוכנית יכולים להמשיך לתארים מתקדמים בכל המוסדות להשכלה גבוהה בארץ ובעולם, בכל תחומי הביולוגיה, רפואה, וטרינריה וכמובן ביולוגיה וביוטכנולוגיה ימית, וכן במסלול של תואר שני ושלישי במגמה לביולוגיה וביוטכנולוגיה ימית.

  הקורסים הנלמדים בתוכנית כוללים קורסי יסוד וכן מגוון רחב של נושאים עכשוויים. כדוגמת קורסים באבולוציה ימית, אקולוגיה ימית , פיזיולוגיה של אורגניזמים ימיים, ביוטכנולוגיה, היבטים מולקולאריים של גנטיקה, רבייה ואימונולוגיה.


קורסים מיוחדים

 1. קורס "מבוא לביולוגיה וביוטכנולוגיה ימית" ניתן במרוכז במהלך הקיץ שבין שנה א' לשנה ב'.

 2. כחלק משיתוף הפעולה עם מכוני המחקר באילת, סטודנטים מתאימים יוכלו לבצע פרויקט מחקר במהלך השנה השלישית של לימודיהם. הסטודנטים יצטרפו לצוות של אחת המעבדות באחד ממכוני המחקר הקיימים באילת, ותחת הנחיית ראש המעבדה וייקחו חלק במחקר הנמצא בקדמת המדע בתחום הביולוגיה הימית. ביצוע הפרויקט מקנה 8 נק"ז. בסיום השנה הסטודנטים מציגים את עבודותיהם במסגרת יום המחלקה בבאר שבע וכן בטקס מצטיינים באילת. בעבר פרויקטים מצטיינים הובילו להצגה בכנסים מדעיים ולפרסום מאמר מדעי.

 3. קיימת אפשרות ללמוד מספר מוגבל של קורסים במכון הבין אוניברסיטאי למדעי הים באילת על פי תנאי הקבלה המקובלים במכון.​

 4. הקורס "ביולוגיה של דולפינים" מוצע כקורס בחירה הניתן במרוכז במעבדה הבינלאומית לחקר דולפינים שבריף הדולפינים באילת.

 5. קיימת אפשרות ללמוד לתעודת הוראה לתיכונים במקביל ללימודי שנה ג'.​


איך נרשמים? ​​


 • בתהליך הרישום לאוניברסיטה, יש לבחור ב"קמפוס 4" מהרשימה. רק בחירה באפשרות זו תאפשר הצגה של המגמה לביולוגיה ולביוטכנולוגיה ימית.

 • * בטופס ההרשמה תידרשו למלא מספר עדיפויות. יש לבחור במגמה לביולוגיה וביוטכנולוגיה ימית באפשרות הראשונה או השנייה. במידה שנרשמתם בעדיפויות ראשונות אחרות (רפואה למשל) ולא התקבלתם אליהן, יש לחזור לטופס הרישום ולהעביר את המגמה לביולוגיה ולביוטכנולוגיה ימית לעדיפות הראשונה.

מהן דרישות הקבלה למגמה לביולוגיה וביוטכנולוגיה ימית? לצפייה בדרישות המעודכנות >> ​


יש לכם עוד שאלות?​​

לפרטים נוספים נא לפנות למוקד המידע האקדמי eilat@bgu.ac.il 08-6304518/9