​​

מחלקה: הנדסת מערכות תקשורת
סטודנטים: פטריסיה כץ ושי גולדשמיט
​מנחה: פרופ' חן אבין


כמה פעמים מצאת את עצמך זקוק לכלי עבודה יקר כלשהו, למשל מברגה חשמלית לשימוש חד-פעמי אבל אמרת שהוא יקר מדי בשביל לקנות אותו רק בשביל פעם אחת? וכמה פעמים רצית להשתמש במכשיר חשמלי במטבח, נגיד מיקסר מיוחד ושלחת הודעה בקבוצה של הבניין אם למישהו במקרה יש ומסכים להשאיל? יש כמובן עוד המון דוגמאות דומות שאפשר לחשוב עליהן בהן יחס העלות למול התועלת הוא קטן ולכן אנחנו מוותרים על דברים שהיינו רוצים לעשות.

פטריסיה כץ ושי גולדשמיט, סטודנטים במחלקה להנדסת מערכות תקשורת, ביקשו לתת מענה למצבים האלו ופיתחו אפליקציה שמאפשרת "שיתוף מוצרים" בצורה חכמה ונוחה ותשלום במטבעות ווירטואליים (בדומה ל Bitcoin). מערכת זו מבוססת על חוזה חכם שרץ על גבי רשת ה blockchain. בזכות האפליקציה, שמותאמת כיום למכשירים בעלי מערכת ההפעלה מסוג אנדרואיד, ישנה אפשרות "להשכיר" את המוצרים מאנשים שלא משתמשים בהם באופן תדיר , ולחלוק בהם עם כל מי שרוצה להשתמש באותם מוצרים באופן חד פעמי. שני הצדדים כמובן מרוויחים: הצד "המשכיר" נמנע מאגירת ציוד מיותר שאין בו שימוש והצד "השוכר" מקבל את המוצר במחיר נמוך בהרבה מהאלטרנטיבה של רכישת המוצר בחנות.

 

"הרצון לתר​ום לסביבה בה אנו חיים"

"מה שהניע אותנו", מספרים פטריסיה ושי, "הוא הרצון לתרום לסביבה בה אנו חיים ולנסות לצמצם במעט את תרבות הצריכה המערבית. כיום אנשים מבזבזים כסף רב על מוצרים וציוד שהם לא צריכים לשימוש חוזר ויומי, והמפעלים הגדולים אשר מייצרים אותם מבזבזים משאבים רבים ולפעמים אף מזהמים את הסביבה".​

b-rentful