עריכה לשונית.png

  בעולם העבודה העדכני כולנו כותבים וכולנו עורכי לשון. בכל יום אנחנו כותבים מסרים שונים באמצעות דואר אלקטרוני, ניירות עמדה, מכתבים, מסרונים, פרוטוקולים ועוד.  הדרך שבה אנחנו כותבים נתפסת כמעידה על היכולות והכישורים השונים שלנו. כתיבה רהוטה לרוב מרשימה את הקורא ומסייעת לו בהבנת המסר.

  בעידן בו המסר החזותי מתחרה במסר הכתוב ותופס את מקומו חשוב שהמסר הכתוב יהיה בהיר, ענייני, קצר ומובן. הלימודים מתקיימים כסדנה יישומית המותאמת לצרכי העבודה הנוכחיים בדגש על תרגול ניסוח, תיקוני לשון ותיקון טקסטים באמצעות דוגמאות ועבודה על חומרים של המשתתפים.​

  ייחודיות תכנית הלימודים

 • הקניית מיומנויות וכלים לכתיבה תקינה ורהוטה
 • תכני הקורס מותאמים לצרכי העבודה הנוכחיים
 • הלימודים מתקיימ​ים כסדנה בדגש על תרגול ויישום וכוללים: מטלות ניסוח, תיקוני לשון וניתוח דוגמאות.
 • עם סיום הקורס כל משתתף יוכל לראות כיצד התקדם וכיצד שיפר את יכולות הכתיבה והעריכה.
 • לימודים פעם בשבוע - מתאים לשילוב עם עבוד​ה​​

  תכני הלימוד


  שכלול יכולת הכתיבה: לרתום את כוחה של המילה הכתובה ולשלוט באמנות הכתיבה, מהתכתבות רשמית ועד להודעות אישיות. כיצד ליצור את הטון המושלם, להעביר את המסר שלנו ביעילות ולהשאיר רושם מתמשך.
  חשיפת בעיות לשוניות: פיתוח עין חדה להיבטים לשוניים, כללי דקדוק ומוסכמות שפה, שליטה בזיהוי והתיקון של שגיאות, הבלטת הכתיבה כמלוטשת ומקצועית.
  פיתוח כתיבה ​​עסקית : לימוד אמנות הכתיבה של מסמכים עסקיים: מדוחות ועד הצעות, דואר אלקטרוני עסקי ועד ניירות עמדה משכנעים. פיתוח מיומנויות כתיבה שמאפשרות להצטיין בעולם העסקי.
  מינוף כתיבה שיווקית: התעמקות בעולם של כתיבה משכנעת וטכניקות שיווק; כיצד לרתק את הקוראים וליצור תוכן מעניין המניע לפעולה. 
  אימוץ כתיבה מכילה: לפתח הבנה עמוקה של כתיבה על פי מגדר והכלה. לקבל תובנות לגבי החשיבות של שפה מכילה וללמוד כיצד להתאים את הכתיבה שלך להיות מכילה, מכבדת ורגישה לקהלים מגוונים.
  התנסות בעריכת תרגום: שיפור מיומנות השפה ורכישת ניסיון מעשי בשיפור טקסטים מתורגמים לצד הבטחת דיוק וקוהרנטיות בשפות השונות.
  כישורי מחשב בעריכה לשונית: פיתוח שליטה בכלים ובטכנולוגיות עדכניות בעריכה לשונית. צבירת ניסיון מעשי עם תוכנות חדשניות וכלי בינה מלאכותית (chat GPT -AI) במטרה לייעל את תהליך העריכה, להגביר את הפרודוקטיביות ולשפר את איכות העבודה שלנו.​
  • כתיבה אקדמית: מעבודות מחקר ועד מאמרים, כיצד לתכנן כתיבת עבודה, לצטט מקורות בצורה נכונה, להביע רעיונות בבהירות, דיוק ותחכום ולחדד את היכולת להעביר מושגים מורכבים ביעילות.
  • ⎈​פיתוח מיומנות ההופעה מול קהל: פיתוח ביטחון עצמי ויכולות להציג מצגות, כלים וטכניקות למשיכת עין הקהל; כיצד להעביר את הרעיונות שלנו בצורה רהוטה ולהשאיר רושם טוב.