דלג לתוכן העמוד
הפקולטה לניהול
ע"ש גילפורד גלייזר
הירשמו ללימודים להרשמה

סטודנטים בבאר שבע יוכלו לצאת מחוזי השכירות בהתראה קצרה

24 אוג' 2020

​​​beershevanet.JPG

יהלי אוזן

בעקבות הקורונה והמעבר ללמידה מרחוק, סטודנטים רבים לא ממהרים להשכיר דירה בבאר שבע בשנה הקרובה. בניסיון להתמודד עם המצב החדש, יוזמה חדשה של הפקולטה לניהול והאגודה הסטודנטיאלית באוניברסיטת בן גוריון בנגב מציעה להוסיף סעיף גמישות בחוזה המאפשר לצאת ממנו בכל רבעון

מגפת הקורונה הובילה גם את המוסדות האקדמאיים ללמידה מרחוק, וגם כאן באוניברסיטת בן גוריון בנגב הסטודנטים למדו מהבית. בשל המצב החדש, רבים מהסטודנטים חוששים לבוא ולהשכיר דירות בבאר שבע לשנת הלימודים הקרובה. בעקבות כך, הפקולטה לניהול והאגודה הסטודנטיאלית באוניברסיטת בן גוריון בנגב יוצאים במהלך יצירתי בעקבות משבר הקורונה- הוספת סעיף גמישות לחוזי השכירות שיאפשר לסטודנטים לצאת מחוזה השכירות כל רבעון במקרה של סגר מלא או מעבר ללימודים מקוונים.
"התחייבות קבועה בחוזה בתקופה הנוכחית איננה אופציה סבירה מבחינה כלכלית. עלינו לעודד את הסטודנטים להגיע לבאר שבע ולאפשר להם לחתום על חוזה גמיש", אמר דיקן הפקולטה לניהול, פרופ' מיקי מלול, "מהלך זה ישרת את כל בעלי האינטרסים בעיר ולכן הוא מתבקש. אנו סבורים כי הסטודנטים הם כוח משמעותי בשוק הדירות בבאר שבע וחוזה מסוג גמיש יאפשר להם להשתקע פה".

מדובר במהלך בעל ראייה רחבה הנועד לשרת את כלל בעלי העניין בעיר. סטודנטים יוכלו לקבל החלטה מושכלת לעבור לבאר שבע למרות אי הוודאות, בעלי הדירות יימנעו ממצב בו דירותיהם יעמדו ריקות בשנה הקרובה והעסקים המקומיים בשכונות הסטודנטיאליות יוכלו להמשיך לפעול גם בתקופת הקורונה.

מיקי מלול. קרדיט: שי שמואלי
 
 
מיקי מלול. קרדיט: שי שמואלי

הנוסח המלא של הסעיף החדש למעשה מאפשר חידוש חוזה כל רבעון בהתאם למציאות המשתנה: "בשל משבר הקורונה, הסכם השכירות יהיה הסכם מתחדש כל 3 חודשים, לא הודיע השוכר על הפסקתו 45 ימים לפני מועד סיום תקופת 3 חודשים, ההסכם יתחדש באופן אוטומטי. הודיע השוכר על בקשתו לסיום תקופת השכירות בהתראה של 45 ימים, יפצה את המשכיר בגין הקיצור בסכום הכספי השווה ערך למחצית מדמי השכירות לחודש. הודיע השוכר על קיצור כאמור, למשכיר לא תהיה כל טענה ו/או תביעה בעניין".

יו"ר האגודה הסטודנטיאלית, שיר צדוק, הוסיפה: "אי הוודאות לגבי אופי הלימודים שנה הבאה מונע מצעירים וצעירות לקבל החלטה אם להתגורר בבאר שבע. לכן יזמנו את החוזה שמאפשר ביטחון גם לסטודנטים ולסטודנטיות, גם לבעלי הדירות שלא מצליחים למצוא שוכרים וגם לעסקים המקומיים המבוססים על הקהילה הסטודנטיאלית".

 
שיר צדוק. קרדיט: ינאי אנקוה 

​​

SIgning_Contract.jpg