התוכנית מעניקה לסטודנטים הזדמנות להתמחות באחד מענפי המדע החדשניים עם פוטנציאל לתועלת רבה לאנושות. 

לצד לימודים עיוניים בתחומי הפיזיולוגיה, הגנטיקה, ההתנהגות המרחבית, והרבייה של בעלי החיים הימיים למיניהם, נחשפים משתתפי התוכנית לחזית הישגי המדע כפי שבאים לידי ביטוי לא רק בספרות המקצועית אלא גם במעבדות של מכוני המחקר הימיים באילת.

שונית אלמוגים

תוכנית הלי​מודים:


» הלימודים תואר במגמת ביולוגיה וביוטכנולוגיה ימית מתקיימים בשיתוף ובמסגרת תוכנית הלימודים לתארים מתקדמים של המחלקה למדעי החיים של אוניברסיטת בן-גוריון בנגב. משך הלימודים הוא שנתיים.

» הלימודים מתבססים על השתתפות בחלק מקורסי החובה בבאר-שבע ועל השתתפות בקורסי בחירה בקמפוס באילת, במכון הבין-אוניברסיטאי למדעי הים ובביצוע עבודת המחקר.

»​ הלימודים לתואר שני ושלישי כוללים ומבוססים על תזה מחקרית. המחקרים מתבצעים במגוון תחומים מביוטכנולוגיה וחקלאות ימית עד לאקולוגיה, התנהגות ושימור הסביבה. המחקרים מתנהלים בקמפוס אוניברסיטת בן-גוריון באילת, המרכז הלאומי לחקלאות ימית, המכון הבין-או ניברסיטאי למדעי הים, מעבדת ריף הדולפינים, מכוני המו"פ בערבה ועוד. 

לפרטים אודות נושאי המחקר ולקבלת רשימת החוקרים המשתתפים בתוכנית נא צרו קשר עם פרופ' נדב ששר.

הרכב נקודות-הזכות:

התוכנית לתואר שני כוללת 24 נק"ז בקורסים וסמינרים ועוד 18 נק"ז של המחקר והתיזה, ובסה"כ 42 נק"ז. בהתאם לתקנון האוניברסיטה, יתכן כי קורסים מסוימים יינתנו באנגלית. ​