​ההנדסה הביורפואית רותמת את כל תחומי ההנדסה המודרנית ודיסציפלינות מדעיות נוספות להבנת תהליכים ולהצעת פתרונות הנדסיים לבעיות בביולוגיה וברפואה. 

המחלקה מעודדת סטודנטים בעלי כישורים, המגלים עניין בפיתוח ומחקר, להמשיך את לימודיהם במחלקה לקראת התואר השני והשלישי. המחלקה מציעה תוכנית לימודים מגוונת ללימודי מוסמכים ומאפשרת כתיבת עבודות מחקר עיוניות וכאלו הכוללות ניסויים, במספר רב של שטחים. 

כחלק מעידוד המצוינות האקדמית, אנו מאפשרים לסטודנטים מעולים ליהנות ממלגות, מפרסים ומתנאי מחקר ייחודיים.

סטודנט במעבדה להנדסה ביורפואית

מסלולי הלימוד:


»​ תואר שני בהנדסה ביורפואית (
M.Sc.)

» ​דוקטור בהנדסה ביורפואית (Ph.D.)

»​ מסלול ישיר ומהיר לתואר שני - מית"ר​

»​​ מסלול לימודי צבירה לתואר שני​​

»​​ מסלול ישיר ומשולב לדוקטורט​


תחומי המ​חקר:


»​ 
חקר המוח, למידת בקרת תנועה והסתגלות למציאות מדומה תחושתית, וממשקים בין המוח למכונה.

»​​ חקר המוח החולה, עיבוד אותות חשמליים ואמצעים מתקדמים לדימות המוח.​

»​ שימוש בטכנולוגיות אופטיות ופוטוניות מתקדמות ליישומים בביורפואה כגון דימות ביולוגי ברזולוציה ננומטרית ואבחון מחלות דם.​

»​ ביומכניקה של רקמות רכות. ניתוח הקשרים שבין התפתחות מחלות והתכונות של הרקמה כמו למשל, במקרה של טרשת נפוצה והשפעתה על הקשיחות של כלי הדם.

»​ כיצד רכישת כישורים חדשים משנה את מערכת העצבים, הן ברמה ההתנהגותית והן ברמה הפסיכולוגית, בעיקר מתוך התבוננות במבנה ובתפקוד של המוח הקטן.

»​ ביופיזיקה תיאוריטית חישובית: ממברנות ביולוגיות,אינטראקציות חשמליות, תכונות פיסיקליות ודינמיקה של מערכות ביולוגיות מורכבות. דיפוזיה במערכות מורכבות - תיאוריה ופיתוח אלגוריתמים..

»​ שימוש ברשתות ניורונים מלאכותיים וב"לימוד עמוק" לקלסיפיקציית תוצאות מדידת הרכב אוויר נשיפה ושתן של נבדקים חולים ובריאים. שימוש במגוון שיטות אנליטיות, כולל אפים מלאכותיים, לזיהוי ביו-סמנים למחלות שונות.

»​ רובוטיקה רפואית וחקר המוח. ניצול ההבנה של תהליכי בקרת התנועה והתפישה במוחו של הרופא לפיתוח, בקרה, וניצוח רובוטים רפואיים חדשניים. חקר המוח על ידי למידת האינטראקציה של הרופאים עם אותם רובטים.

» ביו-אלקטרוניקה, התקנים מיקרו-וננו-אלקטרונים,​ ביוסנסורים והתקנים לאבחון וטיפול רפואי. מערכות המשלבות ביולוגיה ומיקרואלקארוניקה לחישה ותמרון של סממנים ביולוגיים וכימיים, וישומן בפתרון בעיות  בתחומי הביולוגיה והרפואה.

» תיאוריה של קידוד עצבי ולמידה במערכת העצבים המרכזית.

» עיבוד אותות פיזיולוגיים, אנליזת אותות אקוסטיים ודיבור, חקר בעיות שי​​נה, נשימה ולב.​        ​
​​

אייקון מייל
אינספור תחומים וחוקרים מובילים - רוצים עזרה להבין מה הכי מתאים לכם? מזמינים אתכם להתייעץ עם ד"ר זיו אזולאי, יועץ הפקולטה לתארים מתקדמים, בכל בכל שאלה לגבי לימודים מתקדמים או מחקר בפקולטה למדעי ההנדסה: eng.graduate@bgu.ac.il
​​