סיכום ההפגנה והישגיה (מאת : נעם שומן הראל ורותי קליין)
 
ביום שלישי ה 13.12.16 -  נורו יריות לעבר לשכת הרווחה באום אל פאחם. אירוע זה מצטרף לשורה ארוכה של מקרי אלימות בצורות שונות כלפי עובדות סוציאליות, שאינם זוכים לתגובה הולמת.
ביום שלישי האחרון (ה-20.12.16) התקיימה הפגה מול הכנסת של כ-400 סטודנטיות וסטודנטים לעבודה סוציאלית מכל הארץ מעמותת עו"סים שינוי ושל עובדות סוציאליות מלשכות רווחה שונות. הפגנו במחאה על השתיקה הרועמת של המדינה, התקשורת והציבור נוכח מקרי האלימות הקשים כלפי עובדים סוציאליים והשחיקה התקציבית שאינה מאפשרת מתן שרות הולם.

להפגנה הגיעו חברי כנסת רבים, ביניהם חיים ילין (יש עתיד), נחמן שי (המחנה הציוני), זהבה גלאון ואילן גילאון (מרצ) ועיידא תומא סולימאן ויוסף ג'בריל (הרשימה המשותפת). מאיר כהן (יש עתיד), שר הרווחה הקודם, אמר לסטודנטיות ולעובדות הסוציאליות המפגינות: "אני מקווה שהממשלה תכיר סוף סוף בתפקיד החשוב שאתם ממלאים בחברה. הפגיעה בכם היא הפקרת לוחמים שניצבים בחזית החברתית". בנוסף, אמר ח"כ אילן גלאון (מרץ): "אתם שסופגים את האלימות, ההשפלות, השכר המשפיל והעומס הבלתי נסבל - אתם חומת המגן החברתית של ישראל. התשובה של הממשלה היא קיצוץ בתקציב הרווחה - התשובה שלנו מאבק" .
 
פאתחייה גאבר, ראשת מחלקת הרווחה מאום אל פאחם קראה: "ביום שלישי ירו אל המשרד שלי, וביום שלאחריו קיבלתי טלפון עם איומים לרצח. אי אפשר יותר לשתוק על זה. אני אוהבת את המקצוע שלנו ודואגת לעתיד שלו. חשוב שנאהב ונעריך את הלקוחות שלנו".
 
הסטודנטים והעובדים הסוציאליים קראו לשר הרווחה חיים כץ: "לא נקבל יותר את המציאות בה עובדים סוציאליים נמצאים לבדם בקו האש, סופגים את האלימות הקשה שהמדיניות הנעלמת והמפלה מייצרת, ללא כל גיבוי והגנה מצד המדינה", אמרו יו"ריות עו"סים שינוי רותי קליין ונעם שומן הראל. "חשוב לנו להדגיש, כי המאבק שלנו אינו נגד לקוחות הרווחה, אלא נגד קובעי המדיניות. תקציב הרווחה מצטמצם ונשחק, ובכך מעמיק את הפער בין העובדים הסוציאליים שלא יכולים לתת מענה  ובין לקוחות הרווחה. כך מתפתח תסכול שמתורגם בסופו של דבר לאלימות, שאינה מגובה או ממוגרת על ידי המדינה", הן מוסיפות.

הישגי ההפגנה:
במהלך ההפגנה הצהירו ח"כ נחמן שי, ח"כ חיים ילין וח"כ יוסף ג'בארין כי בעקבות מאבקם של עו"סים שינוי, תתכנס ועידה דחופה במהלך השבוע הקרוב לדון בפתרונות לאלימות כלפי עובדות ועובדים סוציאליים.
הודיעו לנו כי בעקבות ההפגנה, ביום שני 2.1.17 בשעה 12:30 תתכנס ישיבה משותפת של ועדת העבודה והרווחה ושל הוועדה לקידום מעמד האישה כדי לדון בפתרון בעיית האלימות כלפי עו"סיות.
ח"כ נחמן שי פנה לח"כ יולי אדלשטיין, יו"ר הכנסת, בבקשה לקיים דיון מהיר (סוג אחר של דיון, לא בוועדה לרווחה ועבודה) בנושא האלימות כלפי עו"סים.
אנו, בעו"סים שינוי, יוצרים במהירות את תכנית הפעולה שלנו להמשך המאבק.