​​​​​​​​

לשלב כדרך להתמקצע

 ​

את לימודי פוליטיקה וממשל באוניברסיטת בן-גוריון ניתן לשלב במתכונת דו-מחלקתית עם מחלקות אחרות כגון ניהול, כלכלה, פסיכולוגיה, סוציולוגיה, תקשורת, פילוסופיה, היסטוריה ועוד מגוון שילובים אפשריים וכן אפשרויות שילוב עם מחלקות מדעי הטבע.

 

המחלקה מקדמת שיתופי פעולה ביצירת תוכניות משותפות רלוונטיות, כגון:

 

לימודים ממוקדי יחסים בין-לאומיים

תואר ראשון בפוליטיקה וממשל ולימודים רב-תחומיים כשחטיבות הלימוד הן ניהול ויישוב סכסוכים ובחירה בין לימודי אירופה ללימודי אפריקה. השילוב המרתק הזה נועד כדי לענות לכל צורכי מי שמתעניין ביחסים בין-לאומיים:

 

לימודי פוליטיקה וממשל מקנים כלים תיאורטיים ופרקטיים להבנה ולניתוח של תהליכים ואירועים פוליטיים, בארץ ובעולם.

לימודי ניהול ויישוב סכסוכים מקנים הבנה של סכסוכים בין-לאומיים, אזוריים, לאומיים וחברתיים ודנים בדרכי ההתמודדות עימם.

בלימודי אירופה או אפריקה תירכש הבנה רחבה יותר של אזור, על מאפייניו ועל ייחודו ומשמעותו במרחב הגלובאלי ובספירה הבין-לאומית.

תואר ראשון בפוליטיקה וממשל ובחינוך - שילוב אידיאלי למאמינים בחינוך ככלי לשינוי חברתי ואלו הרוצים לקבל את הכלים כדי להיות חלק מהשינוי הזה בעצמם:

 

במחלקה לפוליטיקה וממשל קורסי המחלקה עוסקים גם בנושאי אי-שוויון, דמוקרטיה, אקטיביזם חברתי ועוד תחומים שהם ביסודה של החברה שלנו. התוכנית מציעה ללמוד פוליטיקה במבט ביקורתי, חדשני ומעמיק המותאם לשילוב עם לימודי חינוך.

המחלקה לחינוך מציעה תוכנית לימודים מרתקת הנשענת על יסודות מתחומי מדעי הלמידה, מחשבת החינוך והיבטים פסיכולוגיים וסוציולוגיים של הפרט ובחברה. תלמידי המחלקה זוכים להיכרות רחבה עם מבנה החברה והחינוך בישראל.מידע למועמדים

הצג הכל
הסתר הכל
​​