​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​*****המערכת עדיין נתונה לשינויים*****

​​את מערכת השעות של השנים ה​קודמות ניתן למצוא בקישור זה.​

קורסי ​​חובה – שנה א'​​​​​​


 
שם הקורס
​​​​​​
מרצה

נק"ז

יום

שעה

סמסטר

מבוא לפוליטיקה וממשל
138-1-0261-01


פרופ' אילת הראל-שלו
6

ב'
ה'

14:00-16:00
08:00-10:00

א'

 

תרגולים:

קבוצת תרגול 11 – יום ד', 12:00-14:00 
קבוצת תרגול 12 – יום ד', 14:00-16:00
קבוצת תרגול 13 – יום ד', 16:00-18:00​​
קבוצת תרגול 14 - יום ד', 18:00-20:00​
​​​​​
מבוא למחשבה מדינית 
138-1-0131-01​​


ד"ר ניר ברק2.5

א'
14:00-16:00

א'

 

תרגולים:

קבוצת תרגול 11 – יום א', 12:​00-13:00
קבוצת תרגול 12 – יום א​', 13:00-14:00
קבוצת תרגול 13 – יום ג', 09:00-10​:00
קבוצת תרגול 14 – יום ג', 18:00-19:00
קבוצת תרגול 15 - יום ג' 19:00-20:00

מבוא למחשבה מדינית ​​​​​
138-1-0131-01​​


ד"ר ניר ברק2.5

א'
14:00-16:00

 

ב'

 

תרגולים:

קבוצת תרגול 11 – יום א', 12:​00-13:00
קבוצת תרגול 12 – יום א​', 13:00-14:00
קבוצת תרגול 13 – יום ג', 09:00-10​:00
קבוצת תרגול 14 – יום ג', 18:00-19:00
קבוצת תרגול 15 - יום ג' 19:00-20:00


מבוא לשיטות מחקר כמותיות
129-1-0102-01
משותף עם מחלקות חובה שנה א

ד'

 

10:00-12:00

 

א'

מתרגלים.ות:

תר.מבוא לשיטות מחקר כמותיות במדעי החברה - יום ב', 18:00-19:00
 
מבוא לשיטות מחקר כמותיות
129-1-0172-01​
משותף עם מחלקות חובה שנה א


ד'

10:00-12:00

ב'

מתרגלים.ות: ​​​​​​ 
תר.מבוא לשיטות מחקר כמותיות במדעי החברה - יום ב', 19:00-20:00

מבוא היסטורי לפוליטיקה בת זמננו
138-1-0171-01

ד"ר עדו נבו

2.5

א'

16:00-18:00

א'

מתרגלים.ות

קבוצת תרגול 11 – יום א', 12:00-13:00
קבוצת תרגול 12 – יום א', 13:00-14:00
קבוצת תרגול 13 – יום ג', 10:00-11:00
קבוצת תרגול 14 – יום ג', 18:00-19:00
קבוצת תרגול 15 - יום ג' 19:00-20:00
​​​

מבוא היסטורי לפוליטיקה בת זמננו
138-1-0181-01

ד"ר עדו נבו

2.5

א'

16:00-18:00

ב'

מתרגלים.ות​:

קבוצת תרגול 11 – יום א', 12:00-13:00
קבוצת תרגול 12 – יום א', 13:00-14:00
קבוצת תרגול 13 – יום ג', 10:00-11:00
קבוצת תרגול 14 – יום ג', 18:00-19:00
קבוצת תרגול 15 - יום ג' 19:00-20:00


המשטר הפוליטי בישראל
138-1-0121-01

פרופ' דני פילק

5

ב'
ד'
08:00-10:00
08:00-10:00

ב'

 

 מתרגלים.ות:

קבוצת תרגול 11 – יום ב', 10:00-11:00 
קבוצת תרגול 12 – יום ב', 11:00-12:00 
קבוצת תרגול 13 – יום ב', 12:00-13:00 
קבוצת תרגול 14 – יום ב', 13:00-14:00 
קבוצת תרגול 15 - יום ד', 14:00-15:00
 

 

קורסי ח​ובה – שנה ב'​


​שם​​ ה​קורס​
מרצה

נק"ז

יום

שעה

סמסטר

מבוא לגישות ושיטות בחקר הפו​ליטיקה והממשל
138-1-0151-01

ד"ר אוהד שקד

3
ב'

 

12:00-14:00

א'

מתרגל.ת:

קבוצת תרגול 11 – יום א', 10:00-12:00
קבוצת תרגול 12 – יום א', 12:00-14:00
קבוצת תרגול 13 – יום ה', 10:00-12:00
קבוצת תרגול 14 – יום ה',  12:00-14:00​​

 
מבוא לגישות ושיטות בחקר הפוליטיקה והממשל
138-1-0161-01
ד"ר אוהד שקד

3
ב'

 

 

12:00-14:00

ב'

מתרגל.ת:

קבוצת תרגול 11 – יום א', 10:00-12:00
קבוצת תרגול 12 – יום א', 12:00-14:00
קבוצת תרגול 13 – יום ה', 10:00-12:00
קבוצת תרגול 14 – יום ה',  12:00-14:00​​


מבוא לתיאוריה פוליטית עכשווית
*הקורס 
חובה לתוכנית 80 נק"ז בחירה לתוכנית 54 נק"ז

​ד"ר מיכל גבעוני
​4
​ב'
​10:00-12:00
שנתי​
מבוא ליחסים בינלאומיים
138-1-0241-01

פרופ' גיא בן-פורת

2.5
​ד'
​14:00-16:00

א'

קבוצת תרגול 11 – יום א', 18:00-19:00
קבוצת תרגול 12 – יום א', 19:00-20:00
קבוצת תרגול 13 – יום ב', 18:00-19:00
קבוצת תרגול 14 – יום ב', 19:00-20:00
קבוצת תרגול 15 – יום ד', 18:00-19:00
קבוצת תרגול 16 – יום ד', 19:00-20:00
מבוא ליחסים בינלאומיים
138-1-0241-01

פרופ' גיא בן-פורת


​2.5
​ד'
​​14:00-16:00
​ב'

קבוצת תרגול 11 – יום א', 18:00-19:00
קבוצת תרגול 12 – יום א', 19:00-20:00
קבוצת תרגול 13 – יום ב', 18:00-19:00
קבוצת תרגול 14 – יום ב', 19:00-20:00
קבוצת תרגול 15 – יום ד', 18:00-19:00
קבוצת תרגול 16 – יום ד', 19:00-20:00​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​
מבוא לפוליטיקה השוואתית​
138-1-0291-01

​פרופ' גל אריאלי
​4
​ב'
ד'
14:00-16:00
10:00-12:00
א'


 

קור​סי בחירה

קורסים שנתיים​​


ש​​​ם​​ הקורס
מרצה​
נק"ז
יום
​שעה

סמסטר

 

ניתוח מדיניות ופוליטיקה מקומית​
138-1-0412-01
138-1-0512-02
דר' רותם ברסלר גונן​
4
א׳
10:00-12:00
שנתי
פוליטיקה וחברה באפריקה הפוסט-קולוניאלית​  1960-2000​
​פרופ' לין שלר
​4
​ג'
​10:00-12:00
​שנתי
 ״אני טקסט פוליטי״: ספרות, פוליטיקה וזהות
138-1-0231-01
138-1-0341-02

פרופ' גיא בן-פורת
4
ד'​
16:00-18:00
שנתי​
משותף עם ספרות



פילוסופיה ופוליטיקה סביבתית​
138-1-0432-01
138-1-0442-02

דר' ניר ברק
​4
​ב׳
10:00-12:00
שנתי​


מבוא לתיאוריה פוליטית עכשווית
ד"ר מיכל גבעוני
​4
​ב׳
10:00-12:00
​שנתי

קורסים סמסטריאלים - סמסטר א'

​אפיסטמולוגיות תיאורטיות וביקורתיות בחקר החברה​ והפוליטיקה
*לדוברי ערבית בלבד
138-1-0078-01
​ד"ר מנצור נסאסרה
​2
​ב'
​14:00-16:00
​א'
קולוניאליזם והתפתחות העולם המודרני​
138-1-0227-01

​פרופ' אחמד סעדי
​2
ג'
12:00-14:00
​​א'
הפוליטיקה של האמפיריות במזרח התיכון 
138-1-0286-01
*באנגלית
​ד"ר מנצור נסאסרה
​2
​א'

14:00-16:00
​א'

​אליטות שלטוניות, אנטי אליטזם ושחיתות שלטונית במבט השוואתי 
138-1-0319-01
​פרופ' אחמד סעדי
​2
​ד'
12:00-14:00
​א'
חוק וסדר:מדינה, משטרה ואזרחים
138-1-0601-01

​פרופ' גיא בן-פורת
​2
ב'
16:00-18:00
א'



משטרים סמכותניים ומשטרים דמוקרטים​​
138-1-0352-01
​פרופ' גל אריאלי
2
ג׳
08:00-10:00
א׳
EU, European Neighbourhood Policy (ENP) and Eastern Mediterranean
187-1-0009

​ד״ר הילה זהבי 
​2
​ה׳
​15:00-18:00
​א׳
*קורס מקוון בשיתוף אוניברסיטת פיראוס​, מועבר באנגלית 



קורסים סמסטריאלים - סמסטר ב'


השתתפות פוליטית בכל העולם: ממפלגות פוליטות לאקטיביזם בטוויטר
*באנגלית
138-1-0239-01
​ד"ר ג'ניפר לין-אושר

​ג
​ב', ד'
​16:00-18:00
​​ב'
ערכים דמוקרטים וסדר יום פוליטי - בישראל וברחבי העולם
*באנגלית
138-1-0280-01
ד"ר ג'ניפר לין אושר
​2
​ד'
​14:00-16:00
​ב'
ספורט ופוליטיקה
138-1-0057-01
פתוח לשנה א​​
​ד"ר עדו נבו
​2
​א'
12:00-14:00​
​​ב'

 


המדינות המתפתחות מאז העצמאות בין בניית אומה לגלובליזציה
138-1-0297-01
​פרופ' אחמד סעדי
​2
ג'
16:00-18:00
​​ב'

​עוקבים אחריך: מעקב וממשליות בחברות עכשוויות
138-1-0287-01
​פרופ' אחמד סעדי
​2
​ד'
​12:00-14:00

ב'​

סכסוכים ומחאות במזרח התיכון וצפון אפריקה​
138-1-0186-01
​ד"ר מנצור נסאסרה
​4
​א'
ד'
​14:00-16:00
12:00-14:00
​ב'

עם האל לצידנו? דת ופוליטיקה במאה ה 21​
1380038701
​פרופ' גיא בן-פורת
​2
​ג'
​12:00-14:00
ב'​

​דרום אפריקה מאפרטהייד לדמוקרטיה
192100701
​פרופ' לין שלר
​2
​ג'
​12:00-14:00
​ב'

​יסודות הליברליזם לוק, מילס,רולס
138-1-0300-01
​דר' נעמי זוסמן
​2
ג'​​14:00-16:00
​ב'

​מדיניות החוץ של ארה"ב: בין ריאליזם ואידאליזםד"ר זיו רובינוביץ
138-1-0472-01
​ד"ר זיו רובינוביץ​
​2
​ב'
​14:00-16:00
​ב'



 

קורסי ת​​​שתית


*חובה לתלמידי\ות התכנית המורחבת
*בחירה לתלמידי\ות התכנית הדו-מחלקתית ותכנית מחלקה משנית​
 
ש​​ם הקורס
מרצה

נק"ז

יום

שעה

סמסטר

מרחבים פוליטיים והפוליטיקה של המרחב
138-1-0237-01
138-1-0241-02
ד"ר אריאל הנדל

4
ג'


 

14:00-16:00

שנתי

כלכלה פוליטית
138-1-0431-01
138-1-0220-02​

ד"ר תומר פדלון

4
ג'

 

10:00-12:00
שנתי

פוליטיקה של חיים, גוף ומיניות- משגב
138-1-0178-01
138-1-0178-02
ד"ר חן משגב
4
ה'
 

12:00-14:00
שנתי

 

ס​​​​מינרים​

 


שם הקורס​​
מרצה
נק"ז

יום
שעה

​סמסטר

מלחמה ושלום במזרח התיכון​
138-1-0186-01
138-1-0196-02

ד"ר מנצור נסאסרה
​4
א'
10:00-12:00
​שנתי
היסטוריה חברתית של עובדים בישראל
138-1-0262-01
138-1-0263-02

​ד"ר שני בר-און ממן
​4
ה'
10:00-12:00
​שנתי

האם הדמוקרטיה בישראל בתהליכי נסיגה​
138-1-0219-01
138-1-0229-02


​ד"ר גל אריאלי
​4
​ג'
12:00-14:00
​שנתי

 תיאוריה פוליטית של העיר: אזרחות, דמוקרטיה ואוטונומיה​
138-1-0082-01
138-1-0082-02
​ד"ר ניר ברק
​4
​ב'
14:00-16:00

שנתי
מאבקים עממיים ומעמדיים והשתקפותם בספרות
138-1-0032-01
138-1-0032-02
​פרופ' דני פילק
​4
​ג'
​10:00-12:00
שנתי​

סוגיות נבחרות בפילוסופיה פוליטית ‏יהודית ‏
138-1-0390/0391

ד"ר מנחם רצון
4
ה׳
12:00-14:00
שנתי
​​פוליטיקה, משפט וממשל - אתגרים טכנולוגיים באירופה​
187-1-0050-01
187-1-0050-02
תחת חטיבת אירופה 
​ד״ר אביב גאון
​4
​א׳
​​​12:00-14:00
​שנתי
מספר המקומות מוגבל ומצומצם


 

 התמחות פולי​​טית​​​

​​* ניתן ללמוד קורס התמחות אחד בלבד מתוך ההצע.​


שם הק​​ו​​רס

מרצה

נק"ז

יום

שעה

סמסטר

אקטיביזם חינוכי ומדיניות- התמחות בארגוני חברה אזרחית​
138-1-0641-01​​
138-1-0642-01


גב' אילה הנדין

4
ג'

 

18:00-20:00
שנתי
​​
​התמחות במשרדי ממשלה- היבטים משפטיים וציבוריים פרקטיקה בתאוריה ובפרקטיקה
138-1-0278-01
138-1-0288-02


​ד״ר יובל ריינפלד
​4
​ג'
16:00-18:00​​שנתי
התמחות בכנסת
מותנה בריאיון אישי​ - מספר המקומות מוגבל


מר טל חסדאי ריפא
​4
​א'
​10:00-12:00
​שנתי
​הזכות לבריאות וצדק סביבתי
138-1-0312-01
138-1-0313-02
פרופ' נדב דוידוביץ'
​4
​א׳
​16:00-18:00
​​שנתי


​קורסים ממחלקות אחרות המוכרים על ידי המחלקה לפו"מ
כל הקורסים של החטיבה האירופית, מוכרים במסגרת לימודי המחלקה.​

קורסים בחטיבת אירופה​:

שם הקורס​​מרצה
נק"זיוםשעהסמסטר
האיחוד האירופי, משטר ופוליטיקה​ 187-1-0039-01
187-1-0039-02
ד"ר הילה זהבי
​4
​ב'
​10:00-12:00
​שנתי
​מדיניות החוץ של האיחוד האירופי והמזרח התיכון
187-1-0022
187-1-0032
פרופ' שרון פרדו
4
ד׳
16:00-18:00
שנתי
*הקורס מועבר בשפה האנגלית
​מבוא לדיפלומטיה בינלאומית
187-1-0016-01
187-1-0016-02

​פרופ' שרון פרדו
​4
ב'
ד'
​16:00-18:00
12:00-14:00
א'


תיאוריות פוליטיות בחקר האיחוד האירופי
187-1-0091-01
*באנגלית

2
א׳
08:00-10:00
א׳
האיחוד האירופי - זהויות אזרחויות ולאומיות
187-1-0021-02

פרופ' שרון פרדו
4
ב'
ד'
16:00-18:00
​​12:00-14:00

ב'

​יחסי האיחוד האירופי וישראל
187-1-0071-02
​ד"ר יובל ריינפלד
​2
​ג'
​14:00-16:00
​ב'​​​
*הקורס מועבר בשפה האנגלית
פוליטיקה, משפט וממשל - אתגרים טכנולוגיים באירופה​ סמינר
187-1-0050-01
187-1-0050-02
​ד"ר אביב גאון

​4
​א׳
12:00-14:00
​שנתי
סמינר
EU, European Neighbourhood Policy (ENP) and Eastern Mediterranean
187-1-0009

​ד״ר הילה זהבי
​2
​ה׳
​15:00-18:00
א׳
*קורס מקוון בשיתוף אוניברסיטת פיראוס​, מועבר באנגלית 

הקורסים הבאים של התכנית ללימודי אפריקה המוכרים ע"י המחלקה​:

שם קורס
סמס'
נק"ז
מרצהיום
שעה
​אפריקה והשואה: היבטים סוציולוגיים, תרבותיים ופוליטיים
102.1.0492
​א׳
​2
​רוני מיקל אריאלי
​ב׳
​12:00-14:00
סוגיות חברתיות בתולדות השואה וזכרה-א
102.1.0502
​א׳
​2
​​רוני מיקל אריאלי
​ב׳
08:00-10:00
סוגיות חברתיות בתולדות השואה וזכרה-ב
102.1.0512
​ב׳
​2
​​רוני מיקל אריאלי

​ב׳

08:00-10:00
פוליטיקה וחברה באפריקה הפוסט-קולוניאלית
1960-2000

​שנתי
​4
פרופ׳ לין שלר 
​ג׳
10:00-12:00
אפריקה ואקטיביזם
​192-1-82
​ב׳
​2
פרופ׳ לין שלר 
​ג׳
16:00-18:00
אפריקה בתקופה הקולוניאלית 
​192-1-43
​א׳
​4
ד״ר גיא רופא 
ב׳
ה׳
12:00-14:00
10:00-12:00
סוגיות באפרו-מרקסיזם ואפרו-קומוניזם
​192-1-16
​א׳
​2
ד״ר לאונרדו כהן 
​ג׳
18:00-20:00​​

​סוגיות מרכזיות בהיסטוריה קדם- קולוניאלית של אפריקה 
192-1-43
​א׳
​2
​ד״ר גיא רופא
​ב׳
​16:00-18:00
​המגדר הדרומי: דיונים על פמיניזם ומגדר באפריקה 
192-1-102
​א׳
​2
​ד״ר נועה לוי
​ד׳
​10:00-12:00
​היסטוריה דתית ופוליטית של אתיופיה ​
192-1-61
192-1-161
​שנתי

​4
​ד״ר לאונרדו כהן
​א׳
​16:00-18:00

​​