חזון האוניברסיטה בכלל ושל הפקולטה לניהול ע"ש גילפורד גלייזר בפרט כולל, בין היתר, מחויבות לאחריות חברתית וסביבתית, תוך קידום פיתוח אזורי. הפקולטה מושכת אליה חוקרים וסטודנטים בעלי חשיבה מקורית ויזמית, בעלי מצפון חברתי המעורבים בקהילה.

הקמת מכון ג'ק, ג'וזף ומורטון מנדל למנהיגות חברתית באוניברסיטת בן-גוריון בנגב משתלבת היטב בחזון האוניברסיטאי ובזהותה, ובמיקומה בדרום הארץ.

מכון ג'ק, ג'וזף ומורטון מנדל למנהיגות חברתית מתמקד בהוראה ובמחקר שיתרמו לקידום המגזר השלישי, והוא משתלב היטב בפקולטה לניהול ע"ש גילפורד גלייזר, המעניקה ללומדים לתואר ראשון, שני ושלישי את מיטב ההכשרה להתמודדות עם אתגרי הניהול שיעמדו בפניהם, מתוך דגש על אופיו המשתנה תדיר של עולם העסקים והניהול על מגזריהם השונים.

  • .
  • המכון לחקר המגזר השלישי פועל ליזום מחקרים העוסקים בהיבטים שונים של המגזר השלישי בישראל, לרכז מחקרים קיימים בתחום, לפתח ידע על מכלול הגורמים המרכיבים את המגזר השלישי ולפתח את הדיון האקדמי והציבורי בסוגיית המדיניות כלפי מגזר זה.
    לצפייה באתר המכון לחץ כאן​
  • בעתיד הקרוב תתווסף גם תכנית הכשרה למנהלים במגזר השלישי


                     מורטון מנדל ופרופ' רבקה כרמי עם סטודנטים טקס הנחת אבן פינה​, יוני 2014 (צילום" שי שמואלי)

המכון 
הוקם בשיתוף פעולה ייחודי, הנמשך מספר שנים, עם קרן מנדל  – 
Jack, Joseph and Morton Mandel Foundation 

ארגון מבוסס שיוזם ומקדם מנהיגות חינוכית וחברתית.


 

"מי ייתן ומכון זה יעניק לסטודנטים ולחוקרים סביבה נאותה, שבה ירכשו ידע ניהולי מתקדם וירחיבו את גבולות המחקר בתחום של אחריות חברתית ובכך יעצימו את כישורי המנהיגות שלהם, יגבירו את מעורבותם ויעמיקו את מחויבותם לחולל שינוי בקהילותיהם." [מתוך מגילת היסוד של המכון, טמון באבן הפינה] 


אנו מודים לבני  משפחת מנדל על מתנה נדיבה זו ועל מסירותם לטיפוח הנגב ומדינת ישראל, לטובת כל בני האדם באשר הם
.


 


 

 ​