01 יונ' 2022


שיתוף פעולה בין המחלקות לסיעוד אוניברסיטת קולומביה בניו יורק, ובין המחלקה לסיעוד בבן גוריון, שהחל לפני שלוש שנים ונקטע בעקבות הקורונה, חודש לאחרונה , בחודש אפריל עם הגעתם של סטודנטים מאוניברסיטת קולומביה להתנסות קלינית, ולימודית בשיתוף פעולה עם בית חולים סורוקה ועם מחוז דרום במשרד הבריאות.

מטרת הביקור היא לחשוף את הסטודנטים לסיעוד לטיפול סיעודי קליני במטופלים בחברה הישראלית הרב תרבותית.

הסטודנטים , שהגיעו לתקופה של 6 שבועות , שהו בחטיבה הגינקולוגית בסורוקה מרכז רפואי אוניברסיטאי, שם, עברו הדרכה בחדר לידה, במחלקת יולדות א, במחלקת תינוקות, פגיה, בחדרי ניתוח נשים ובטיפות חלב משרד הבריאות מחוז דרום . בנוסף, שמעו הרצאות מעשירות על מערכת הבריאות הישראלית ועל הגישור הבין תרבותי.

ד"ר אורלי גרינשטיין כהן ראשת המחלקה לסיעוד: "זהו פרוייקט חשוב ובמיוחד כשמדובר בשיתוף פעולה עם אוניברסיטה מובילה בארצות הברית. מחמם את הלב היה לשמוע בתום הקורס את הסטודנטים מאוניברסיטת קולומביה, מביעים הערכה לרמה הקלינית והאקדמית שלנו"

ליאל הכהן , מלווה אקדמית של התוכנית : "זו הייתה תוכנית מעשירה לא רק להן אלא גם לנו, הצוות, ללמוד על נקודות עניין למחקר בשוני הטיפולי והן בהיבט התרבותי. כל זאת בכדי להעלות את הרמה המקצועית בטיפול הסיעודי. זו בעיני אחת הדרכים לממש את הסיעוד בשיתוף בינלאומי".

Recanati_clinical.jpg

image_50392321.JPG