פרופסור שרגא סגל ז״ל PHD

 
דיקן, ממייסדי הפקולטה למדעי הבריאות, ומשנה לרקטור.  נולד בפולין בשנת 1939.​   
את השכלתו הראשונית במיקרו-ביולוגיה ובמחקר רכש באוניברסיטת בר-אילן. עשה דוקטורט במכון וייצמן, ומיד אחר כך עשה את הפוסט-דוקטורט באוניברסיטת ג'ונס הופקינס ובאוניברסיטת סטנפורד.
פרופ' סגל הגיע לפקולטה למדעי הבריאות בשנת 1975 ממכון וייצמן והקים את המחלקה לאימונולוגיה ולמיקרו-ביולוגיה, אשר ביססה את מעמדה כאחת המחלקות המובילות בארץ בתחומה. הוא שמש כראש המחלקה במשך שנים רבות, ובמקביל ייסד את החטיבה למדעי היסוד בפקולטה, ואף עמד בראשה בין השנים 1981-1984. פרופ' סגל סחף בעקבותיו חוקרים רבים לצוות המחקר וההוראה של החטיבה למדעי היסוד.
על אף שאיננו רופא, נבחר פרופסור סגל לשמש כדיקן הפקולטה בין השנים 1994-2000. במהלך שנים אלו, תחת ניהולו הוקמו בית הספר למדעי המעבדה הרפואית, המחלקה לרפואת חירום, בית הספר לרפואה בינלאומית בשיתוף עם אוניברסיטת קולומביה, ותוכנית לימודי תואר שני בבריאות הציבור. הוא אף יזם והקים את ביה"ס לרוקחות.
פרופ' סגל היה חוקר משכמו ומעלה ובעל שם עולמי בתחום הסרטן. לזכותו נזקפים כ-200 מאמרים מדעיים אשר פורסמו בכתבי עת יוקרתיים.  
אלוף משנה שרגא סגל היה מפקד נערץ בצה״ל ועשה חיל בתפקידו בחיל השריון. הוא היה בשירות מילואים פעיל עד ליום מותו.   פרופ' סגל נפטר בטרם עת מאירוע לבבי בשנת 2006.