פרופסור רבקה כרמי MD

 
פרופ' רבקה כרמי מכהנת כנשיאת אוניברסיטת בן-גוריון בנגב ממאי 2006. היא האישה הראשונה שכיהנה כדיקן פקולטה למדעי הבריאות 2000-2005,  וכנשיאת אוניברסיטה בישראל.  בוגרת בית הספר לרפואה הדסה של האוניברסיטה העברית בירושלים, סיימה התמחות ברפואת ילדים והתמחות על ברפואת פגים ותינוקות במרכז הרפואי האוניברסיטאי סורוקה. התמחות על נוספת בגנטיקה רפואית השלימה בבית החולים לילדים ובבית הספר לרפואה של אוניברסיטת הרווארד בבוסטון.
פרופ' כרמי ניהלה את המכון הגנטי במרכז הרפואי האוניברסיטאי סורוקה.  משנת 1995 היא מחזיקת הקתדרה לגנטיקה פדיאטרית על-שם קרן קרייטמן ובשנת 2000 נבחרה לתפקיד דיקנית הפקולטה למדעי הבריאות, אותו מילאה משך 5 שנים. בין השנים 2002 ו- 2005כיהנה גם כיו"ר איגוד דיקני בתי הספר לרפואה בישראל.
מחקרה המדעי התרכז באפיון הקליני והמולקולארי של מחלות תורשתיות באוכלוסיה הבדואית בנגב וכולל למעלה מ-150 מאמרים מדעיים בגנטיקה רפואית ביניהם תיאור של 12 גנים חדשים ו-3 תסמונות גנטיות חדשות (כולל תסמונת שנקראה על שמה). פרופ' כרמי הייתה מעורבת בפרויקטים שונים למניעת מחלות תורשתיות בקהילה הבדואית ובפרויקטים לקידום השכלת נשים בקרב אוכלוסייה זאת.
פרופ' כרמי חברה ויועצת בוועדות ובארגונים מקצועיים וציבוריים, חברת מערכת וסוקרת מדעית של כתבי עת ושל קרנות מחקר בינלאומיים  וזכתה בפרסים לאומיים ובינלאומיים רבים על פעילותה האקדמית. בשנת 2015 קיבלה תואר מפקדת במסדר האימפריה הבריטית (CBE) מהמלכה אליזבת השנייה.