​תחום המכטרוניקה משלב ידע וכלים מארבעה תחומי הנדסה קלאסיים: מכונות, אלקטרוניקה, בקרה ומחשבים ופותח כדי לתת מענה לידע הדרוש כיום בתכנון מכונות אוטומטיות. 

תוכנית ייחודית זו היא תוכנית בין תחומית ללימודי תואר שני בהנדסת מכטרוניקה המבוססת על מחלקות וקורסים הקיימים בפקולטה, תוך שימוש במשאבי המחקר שלהם. תוכנית חלוץ זו משלבת את עולמות הידע של הנדסת חשמל, אלקטרוניקה, מחשבים ומכונות, ועוקפת בכך תפיסות מסורתיות בחינוך ההנדסי.

מסלול הבקרה, מכטרוניקה ורובוטיקה מכשיר מהנדסי מכונות עם התמחות בתחום הבקרה. כחלק מתוכנית הלימודים לומדים את עקרונות התכנון של מערכות בקרה, משלב התכנון ועד שלב המימוש, על ידי מערכות מיקרו-מחשב. זאת תוך שימת דגש על מערכות רובוטיות, המאפיינים הקינמטיים והדינאמיים שלהן והרקע התיאורטי הדרוש לצורך הפעלה ובקרה של מערכות אלו.

בוגרנו המסיימים את התואר במחלקה להנדסת מכונות עם התמחות בתחום הבקרה, מכטרוניקה ורובוטיקה משתלבים בתעשיית ההייטק, בחברות אשר מפתחות ומפעילות מערכות ייצור רובוטיות וכן בתעשיות הביטחון השונות.

רובוטיקה בהנדסת מכונות

תחומי התמחו​​ת:


»​ מערכות בקרה

»​ רובוטיקה ובקרת רובוטים

»​ מערכות בקרה והנחיה של כלי רכב אוטונומיים

»​ בקרת מנועים חשמליים


מסלולי הלימוד:

»​ מסלול מחקרי הדורש ביצוע עבודת מחקר לתואר שני (תזה)

»​ מסלול כללי (ללא תזה) עם פרויקט גמר

אייקון מייל
אינספור תחומים וחוקרים מובילים - רוצים עזרה להבין מה הכי מתאים לכם? מזמינים אתכם להתייעץ עם ד"ר זיו אזולאי, יועץ הפקולטה לתארים מתקדמים, בכל בכל שאלה לגבי לימודים מתקדמים או מחקר בפקולטה למדעי ההנדסה: eng.graduate@bgu.ac.il