חן הוא גיאוגרף ומתכנן ערים ואזורים. עבודתו מתמקדת בגיאוגרפיה חברתית ותרבותית, עבודה עם קהילות, מתודולוגיות איכותניות, אקטיביזם מרחבי ותנועות חברתיות, גיאוגרפיה פמיניסטית וקווירית ופוליטיקת זהויות במרחב. חן הוא מגיסטר במדעים לתכנון ערים ואזורים מהטכניון, שם כתב תזה אשר בחנה את האופן בו להט"בים תופסים ומשתמשים במרחב העירוני בתל-אביב-יפו. עבודת הדוקטורט שלו, שכותרתה "אקטיביזם מרחבי בעיר: נקודות מבט של גוף, זהות וזיכרון" נכתבה במעבדה לתכנון, סביבה וקהילה שבחוג לגיאוגרפיה וסביבת האדם באוניברסיטת תל-אביב בהנחיית פרופ' טובי פנסטר. חן פרסם מאמרים ופרקים בספרים בעברית, איטלקית ואנגלית בתחומי העניין שלו, וערך במשותף גיליון מיוחד של כתב העת Hagar - Studies in Culture, Polity and Identities בנושא מגדר ומרחב. כעת חן עמית פוסט דוקטורט במחלקה לפוליטיקה וממשל באוניברסיטת בן-גוריון בנגב ועמית מחקר במרכז מינרבה למדעי הרוח באוניברסיטת תל-אביב.
 
פרסומים נבחרים:
 
"הזכות לעיר ואקטיביזם מרחבי: מאהל המחאה בגן לוינסקי", המרחב הציבורי- כתב עת לפוליטיקה וחברה (2014), 8: 9-33
"Dirty dancing: The (non)fluid geographies of a queer night club in Tel Aviv", Social & Cultural Geography  (2014), 15(7): 730-746
"Memory and place in Participatory Planning”, Journal of Planning Theory and Practice (2014) Vol. 15, Issue 3: 349-369.
 
 
 זף סגל סיים את לימודי ה-MA בפילוסופיה בשנת 2005, את לימודי ה-MSc במתמטיקה בשנת 2008 ואת לימודי הדוקטורט במסגרת בית הספר להיסטוריה של אוניברסיטת תל אביב בשנת 2013. עבודת הדוקטורט שלו עסקה בהתפתחותן המרחבית של חמש מדינות גרמניות (בוואריה, סקסוניה, הנובר, ווירטמברג ובאדן) במהלך המאה ה-19 באמצעות ניתוח משווה של הפריסה התשתיתית-מוסדית, דקונסטרוקציה של ייצוגים קרטוגרפיים וניתוח סטטיסטי של תנועה במרחב. מחקריו ותחומי העניין שלו עוסקים באופן שבו גבולות וזהויות קולקטיביות נוצרים במרחב כתוצאה מדימויים קרטוגרפיים ותקשורת בין-אישית. מחקרים אלו נעים על פני מנעד רחב מאוד של נושאים, החל מאזכורים הלכתיים של אמריקה בספרות השו"ת האירופאית של המאה ה-19, והשפעת פריסת מערכת הדואר על אינטגרציה של טריטוריה מדינית ועד אופן ייצוגן של מדינות עצמאיות חדשות במפות גרמניות בין השנים 1800- 1936. מספר מאמרים בנושאים אלו פורסמו בכתבי עת ובספרים שונים.
​​​​​​​​