​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​**​***המערכת עדיין נתונה לשינויים*****

​​​​​​​​​​​​​לאתר המסלול ללימודי אירופה לחץ כאן​

קורסי חובה:
שם הקורס
​מרצה
​נק״ז
​יום
​שעה
​סמסטר
האיחוד האירופי: משטר ופוליטיקה
187-1-0039-01
187-1-0392-02
ד"ר הילה זהבי
4
ב'
10:00-12:00
​שנתי
שנה א׳
​האיחוד האירופי: זהויות, אזרחות ולאומיות
187-1-0031-02
פרופ' שרון פרדו
​4
ב'
ד׳
​16:00-18:00
12:00-14:00
​ב׳
שנה ב׳


קורסי בחירה שנתיים:
שם הקורס​​מרצה
נק"זיוםשעה​סמסטר
מדיניות החוץ של האיחוד האירופי והמזרח התיכון​
פרופ' שרון פרדו
​4
​ד׳
​16:00-18:00
​שנתי
*הקורס מועבר בשפה האנגלית
מבוא היסטורי לפוליטיקה בת זמננו 
138-1-0171-01
138-1-0181-01
ד"ר עדו נבו
​5


​א׳

16:00-18:00



​שנתי
תרגולים:
קבוצת תרגול 11 – יום א', 12:00-13:00
קבוצת תרגול 12 – יום א', 13:00-14:00
קבוצת תרגול 13 – יום ג', 18:00-19:00
קבוצת תרגול 14 - יום ג' 19:00-20:00

​ ​ ​ ​ ​ 
כלכלה פוליטית 
138-1-0431-01
138-1-0220-02
​ד"ר תומר פדלון
​4
ג'
10:00-12:00
​שנתי
מבוא ליחסים בינלאומיים
138-1-0241-01
138-1-0251-01
​פרופ׳ גיא בן-פורת
​5
​ד׳
​14:00-16:00
​שנתי
תרגולים:
קבוצת תרגול 11 – יום א', 18:00-19:00
קבוצת תרגול 12 – יום א', 19:00-20:00
קבוצת תרגול 13 – יום ב', 18:00-19:00
קבוצת תרגול 14 – יום ב', 19:00-20:00
קבוצת תרגול 15 – יום ד', 18:00-19:00
קבוצת תרגול 16 – יום ד', 19:00-20:00
​ ​ ​ ​ ​
​מבוא לתיאוריה פוליטית עכשווית 
138-1-0147-01
138-1-0149-01
​ד״ר מיכל גבעוני
​4
​ב׳
​10:00-12:00
​שנתי
​פילוסופיה ופוליטיקה סביבתית
138-1-0432-01
138-1-0442-02
​ד״ר ניר ברק
​4
​ב׳
​10:00-12:00
​שנתי
​מבוא לשיטות מחקר כמותיות במדעי החברה 
129-1-1021
129-1-1721

​4
​ד׳
​10:00-12:00
​שנתי
*קורס חובה בחטיבה המורחבת
​ ​ ​ ​ ​ ​תרגול:
קבוצת תרגול - יום ב׳, 18:00-19:00
מבוא למחשבה מדינית
138-1-0131-01
138-1-0141-02
​ד"ר ניר ברק
​5
​א'
14:00-16:00
​שנתי

תרגולים:

קבוצת תרגול 11 – יום א', 12:​00-13:00
קבוצת תרגול 12 – יום א​', 13:00-14:00
קבוצת תרגול 13 – יום ג', 09:00-10​:00
קבוצת תרגול 14 – יום ג', 18:00-19:00
קבוצת תרגול 15 - יום ג' 19:00-20:00​ ​ ​ ​ ​ ​


קורסים בחירה סמסטריאלים:

שם הקורס​​מרצה
נק"זיוםשעהכיתהסמסטר
קולוניאליזם והתפתחות העולם המודרני
138-1-0227-01

פרופ' אחמד סעדי
2
ג'
12:00-14:00
בחירה
א'
מבוא לדיפלומטיה בינלאומית
187-1-0016-01
187-1-0016-02


​פרופ' שרון פרדו
​4
ב'
ד'
​16:00-18:00
12:00-14:00
​בחירה
*קורס חובה בחטיבה המורחבת
א'


מבוא לפוליטיקה השוואתית
138-1-0291-01
​פרופ׳ גל אריאלי
4
​ב'
ד׳
14:00-16:00
10:00-12:00
בחירה
א׳
תיאוריות פוליטיות בחקר האיחוד האירופי
187-1-0091-01
פרופ' תומאס קוניג
2קורס מרוכז בדצמבר
רישום ידני


​בחירה 
*הקורס מועבר בשפה האנגלית
​א'

​המאה העשרים: מבטים על אירועי מפתח בעידן העכשווי, 1914-2001
127-1-0185
​פרופ' רות ג'ינאו
​2
​ג׳
​10:00-12:00
​בחירה
​א׳
קורס חובה בחטיבה המורחבת (לחילופין, ניתן לקחת את הקורס "מבוא היסטורי לפוליטיקה וממשל", או את "מבוא לעת החדשה המאוחרת")
​האימפריה הרוסית בשקיעתה, 1855 - 1917
127-1-0194
​ד"ר ולדימיר לוין
​2
​א׳
​14:00-16:00
​בחירה
​א׳
​רוסיה או פולין? ארצות מזרח אירופה בין שני אויבים
127-1-0218
​ד"ר ולדימיר לוין
​2
​א׳
​18:00-20:00
​בחירה
​א׳
​סין והמערב בעת המודרנית
​ד"ר עודד אבט
​2
​א׳
​12:00-14:00
​בחירה
​א׳
​גזע וגזענות באירופה
127-1-0098
​פרופ' רות ג'ינאו
2
​ג׳
​14:00-16:00
​בחירה
החל משנה ב׳
​א׳
​אפריקה בתקופה הקולוניאלית
192-143
​ד"ר גיא רופא
​4
​ב׳
ה׳
​12:00-14:00
10:00-12:00
​בחירה
*קורס חובה בחטיבה המורחבת
​א׳
מבוא לעת החדשה המאוחרת
187-1-0071-02
ד"ר נתן מרקוס
2
ד'
10:00-12:00קורס חובה 
(מומלץ בשנה ב')
ב׳
קורס חובה בחטיבה המורחבת (לחילופין, ניתן לקחת את הקורס "מבוא היסטורי לפוליטיקה וממשל", או את "המאה העשרים: מבטים על אירועי מפתח בעידן העכשווי")
ספורט ופוליטיקה 
138-1-0057-01

​ד"ר עדו נבו
2
​א׳
12:00-14:00

​בחירה
ב'
​A Global History of Capitalism
127-1-0492
​ד"ר נתן מרקוס 
​2
​ד׳
​14:00-16:00
​בחירה
*הקורס מועבר בשפה האנגלית
​ב׳
​ווינה 1900: תרבות, חברה ופולטיקה
127-1-0131
​ד"ר נתן מרקוס 
​2
​ה׳
​12:00-14:00
​בחירה
​ב׳
​אמפריות קטנות: קהילות אירופיות בין קהיר לקייפטאון
124-12001
ד"ר בן מזרחי
​2
​ג׳
​14:00-16:00
​בחירה
​ב׳
יחסי האיחוד האירופי וישראל
187-1-0071-02
ד"ר יובל ריינפלד
2ג׳14:00-16:00
בחירה
*הקורס מועבר בשפה האנגלית
​ב'



סמינרים:
שם הקורס
​מרצה
​נק״ז
​יום​
​שעה
​סמסטר
​תחילת המלחמה הקרה
127-1-3261
​ד"ר נתן מרקוס
​4
​ה׳
​12:00-16:00
​א׳
*סמינר סמסטריאלי (ניתן על ידי המחלקה להיסטוריה, פתוח לתלמידי אירופה)
תיאוריה פוליטית של העיר
138-1-00820-1
138-1-0092-02
דר' ניר ברק
​4
ב'
​12:00-14:00
​שנתי
*ניתן על ידי המחלקה לפוליטיקה וממשל, פתוח לתלמידי אירופה
פוליטיקה, משפט וממשל - אתגרים טכנולוגיים באירופה
187-1-0050-01
187-1-0060-02
ד"ר אביב גאון
4
​א׳
​12:00-14:00
​​שנתי

התמחות פולי​​טית​​​​


שם הק​​ו​​רס
מרצה

נק"ז

יום

שעה

סמסטר

אקטיביזם חינוכי ומדיניות- התמחות בארגוני חברה אזרחית​
138-1-0641-01​​
138-1-0642-01


גב' אילה הנדין

4
ג'

 

18:00-20:00
שנתי
​​
​התמחות במשרדי ממשלה- היבטים משפטיים וציבוריים פרקטיקה בתאוריה ובפרקטיקה
138-1-0278-01
138-1-0288-02


​ד״ר יובל ריינפלד
​4
​ג'
16:00-18:00​​שנתי
דמוקרטיה פרלמנטרית- התמחות בכנסת
מותנה בריאיון אישי​ - מספר המקומות מוגבל


מר טל חסדאי ריפא
​4
​א'
​10:00-12:00
​שנתי



קורסי שפה אירופית המוכרים בחטיבת אדנאואר ללימודי פוליטיקה וחברה אירופית **
שם הקורס
​​​​​
מרצה
נק"ז
יום
שעה
​סמסטר
​לטינית למתחילים
152.1.1041/1161
​ד"ר נורית שובל-דודאי
8
​ב'
ה'
​12:00-14:00
12:00-14:00
​שנתי
​יוונית עתיקה למתחילים
 152.1.1061/1271   
​ד"ר נורית שובל-דודאי
​8
​ב'
ה'
​10:00-12:00
10:00-12:00
​שנתי
​צרפתית למתחילים - קבוצה 1 152.1.1011/1191   

​8


​שנתי

​צרפתית למתחילים – קבוצה 2 152.1.1011/1191

​8


​שנתי

​גרמנית למתחילים - קבוצה 1 152.1.1021/1131   
​גב׳ רמונה פון 
​4
​א׳
ד׳
​12:00-14:00
10:00-12:00


​גרמנית למתחילים - קבוצה 2 152.1.1021/1131   
גב׳ רמונה פון 
​4
א׳
ד׳
​14:00-16:00
12:00-14:00


​גרמנית למתקדמים 
152.1.1031/1141   
גב׳ רמונה פון 
​4
ד׳
​14:00-16:00
​​שנתי

​איטלקית למתחילים - קבוצה 1
152.1.1091/1171   
​ד"ר קריסטינה בטין
​8
​ב'
ד'
12:00-14:00​
12:00-14:00​
​שנתי
​איטלקית למתחילים - קבוצה 2
 152.1.1091/1171   
​ד"ר קריסטינה בטין
​8
​ב׳
ד'
​​14:00-16:00
14:00-16:00
​​שנתי
​איטלקית למתקדמים 
152.1.1111/1181
​ד"ר קריסטינה בטין
​4
​​ד'
16:00-18:00
​​שנתי

​ספרדית למתחילים 
152.1.1281/1291   
​גב' דבי יהושפט
​8
ב'
ד׳
​12:00-14:00
12:00-14:00
​​שנתי
​ספרדית למתקדמים
​גב' דבי יהושפט
​4
​ב'
​14:00-16:00
​​שנתי

​לאדינו למתחילים 
152.1.0027/37
​מר דוד מנריקה
​4
​א׳
​12:00-14:00
​​שנתי

​תורכית למתחילים
152.1.0048/58
ד"ר חי כהן ינרוג'ק
8
ב׳
12:00-16:00
שנתי
רוסית למתחילים
152.1.1101​
​ד"ר הלנה קורטוב
​8
​א׳
ד׳
​16:00-18:00
16:00-18:00
​שנתי

**תלמידי החטיבה מחוייבים ללמוד שפה אירופית בהיקף של 8 נק"ז כאשר 4 נק"ז נחשבים חלק מהחטיבה ו-4 נק"ז נוספים נחשבים כחלק מהקורסים הכלליים שכל סטודנט מחוייב לקחת