פרויקט ערד - יצירת קשרי קהילה: ערד - אוניברסיטת בן-גוריון בנגב וכנס עמוס עוז לספרות ותרבות בערד
כחלק מתכנית עמוס עוז לספרות ותרבות, בתמיכת סטיוארט ב' (ז''ל) וטוני יאנג
 
פרויקט זה  מבוסס על החזון של סטיוארט (ז"ל) וטוני יאנג. בני הזוג, ממדינת דלאוור שבארה"ב, התאהבו בערד לפני כ- 15 שנים, החליטו למזג בין אהבתם לספרות ובין אהבתם לעיר, ולקדם יחד הן את התפתחות הנגב והן את ההשכלה והתרבות בערד. בזכות תרומתם הנדיבה החל הפרוייקט לקרום עור וגידים, והשנה התקיים בפעם הראשונה כנס עמוס עוז באוניברסיטה, ובערד התקיים כנס תלמידי מחקר, שבמסגרתו הוענקו פרסים גם לסטודנטים מצטיינים מהמחלקה לספרות עברית וגם לתלמידי בתי ספר בערד שזכו בתחרות כתיבה לנוער, שהתקיימה במסגרת הפרוייקט.

הפרויקט שואף ליצור מיצוי מקסימלי של הצרכים של תושבי ערד מזה לבין מוקדי העניין והיכולות הייחודיות של אנשי המחלקה לספרות עברית ועובדי מכון "הקשרים" באוניברסיטת בן גוריון בנגב מזה.

מדובר בסדרת פעולות, שחלקן יבוצעו במקביל, שיתפרסו כל שנה על פני כל השנה החל משנת 2015 בכמה אתרים בערד (בבתי ספר, בספריה הציבורית, באכסניה העירונית, באולם הכנסים  העירוני ובאתרים ציבוריים אחרים), וכן  ברחבי הקמפוס של אוניברסיטת בן-גוריון בנגב (במכון "הקשרים" ובמחלקה לספרות עברית ובאתרים אחרים).  האירועים הגדולים, החגיגיים, יתרחשו מידי שנה בשנה בחודשים מאי - יוני. כוונתנו לכנס עמוס עוז לספרות ותרבות בערד, לכנס השנתי לכבוד עמוס עוז, ולהרצאה השנתית בנושא ספרות וחברה.