המסלול לכתיבה יצירתית (3).jpg

את ראש המחלקה שלנו כבר הכרתם? לחצו כאן​

בתואר ראשון ניתן לבחור בין שלוש תכניות לימודים:

א. מחלקה ראשית בהיקף של 80 נק"ז.

ב. תוכנית דו-מחלקתית בהיקף של 54 נק"ז.

ג. חטיבה לספרות עברית בהיקף של 28 נק"ז.​ 
 (סה"כ נק"ז נדרש לתואר ראשון: 120)

בכל אחת משלושת התכניות אנו שמים דגש על ייצוג רחב של סוגות ספרותיות שונות מכל התקופות (סיפורת, שירה, מסה וכיו"ב). במהלך שנה א' וב', אנו מבססים את הידע והרקע הספרותי בעזרת קורסי מבוא, החל מתקופת חז"ל ועד לספרות של ימינו. לאחר ובמקביל רכישת הידע הבסיסי, ניתן לבחור מגוון של קורסי בחירה מטעם המחלקה ולהעמיק בסוגות הספרותיות לפי נטיית הלב וההעדפה האישית.

 אנו מקפידים גם בקורסי המבוא וגם בקורסי הבחירה של המחלקה, להציג מגוון של אסכולות, זרמים ספרותיים וסגנונות שונים. לגון בגישות מחקר שונות הרווחות היום בעולם, מבלי להכפיף את הדעת אל שיטה אחת ואל דרך מחשבה אחת. כל זאת על מנת להעניק לתלמידים והתלמידות שלנו "ארגז כלים" מגוון ומשוכלל ככל שניתן. 

חלק מהכלים שאנו שואפים להעניק במסגרת התואר: 

עקרונות של פרשנות וביקורת ספרות, כלים לניתוח אסתטי, היסטורי ותרבותי של מגוון טקסטים, יכולת קריאה מהנה, מועילה ומעמיקה, הקניית יכולת לחקר עצמאי ועידוד סקרנות והטלת ספק. 

אנו פותחים פתח לקולות חדשים בעזרת סדנאות כתיבה מכל הסוגות, אך מקפידים לשמור על מעמדם של הוותיקים שפיתחו את הספרות העברית שלנו כפי שאנו מכירים ומכירות אותה כיום. נלמדים אצלנו יחדיו סיפורי האגדה והמדרש של חז"ל, יצירותיהם של יהודה הלוי ויהודה אלחריזי, מנדלי מוכר ספרים ואתגר קרת, שלום עליכם ומשוררות פלסטיניות בנות זמננו, ביאליק ויונה וולך, עגנון ושמעון אדף, לאה איני ונתן זך, סיפורי עדות ישראל השונות, סיפורי עליה והגירה וסיפורם של תושבי דרום הארץ.
 
אם קראתםן עד כאן, כדאי להציץ גם בקישורים האלו:

 הכירו את הסגל שלנו

מה עושים עם התואר הזה?! סטודנטיות וסטודנטים מספרים

 מאצ' לספרות: שילובי מחלקות מומלצים

נשמע מעניין? פרטים נוספים: 

אילנית כהן - רכזת לענייני סטודנטים תואר ראשון

08-6461131 ilcoh@bgu.ac.il