יום עבודה טיפוסי

06:45 - קם, מעיר את כולם בבית. מתארגנים לגן / עבודה.

09:00 - מגיע לעבודה. עובר על אי-מיילים מהלילה, מתכונן לפגישות בהמשך היום.

10:00-12:00 - אני מהנדס אפליקציה (מוצר) בקבוצה שעושה פתרונות תוכנה לקבוצות הדיזיין של אינטל. שאר חברי הקבוצה הם מתכנתים, ואנחנו עושים מערכת מידע השומרת מפרט ארכטיקטוני (של רכיבי חומרה), וממירה אותו לפורמטים שונים המשמשים את רוב קבוצות הצ'יפ-דיזיין (אנשי דיזיין, ואלידציה, קושחה - קבוצות שכותבות את ה-BIOS או דרייברים שונים, וכו'). הלקוחות שלנו הם פנימיים לאינטל. זמן זה לרוב מוקדש לפגישות עם חברי הקבוצה שלי (שכוללים אנשים במזרח, להם מדובר בסוף יום העבודה). בין היתר אני מוביל קבוצה וירטואלית, אשר מחליטה על איפיונים למערכת המידע שאנחנו עושים ובקבוצה מתקבלות החלטות האם לממש איפיונים או לשנות אותם כך שיתאימו יותר לצרכי הלקוחות. בנוסף מוביל פורום תמיכה של אנשי תמיכה במערכת שלנו מגיאוגרפיות שונות. בפורום זה ישנם עדכונים חשובים של שינויי התנהגות, מקרי למידה שמופצים, ולעיתים דיונים ושיתוף ידע.

12:00-13:00 - ארוחת צהריים עם כל הצוות

13:00-15:00 - זמן עבודה שלי. לרוב אלו השעות בהן אני עובד מול לקוחות בישראל, לתמיכה בתוכנה, בדיקת היתכנות של בקשות לפונקציונאליות חדשה, הטמעת המערכת, וכו'.זמן זה גם מנוצל לפגישות עם חברי קבוצה ישראלים (שכן במזרח כבר מאוחר, ובמערב מוקדם מידי).

15:00-17:00 - יומיים בשבוע אלו השעות שאני יוצא לאסוף את הילדים מהגן. בשאר הימים אלו שעות שאני מנצל לביצוע עבודה שאיננה דורשת אינטראקציה עם אחרים כמו כתיבת איפיונים, בדיקות היתכנות, מעקב אחר מדדי איכות המוצר, וכו'.

18:00 - חצות משמרת שניה (ועיקרית) בבית עם המשפחה. משתדל לרכז את הימים בהם יש פגישות ליליות (לרוב עם ארה"ב) ליום או יומיים בשבוע (לרוב יום/יומיים דו-שבועיים), כך שתהיה הפרדה ברורה בין הבית לעבודה.​

מסר לסטודנטים

כאשר התחלתי את עבודתי הראשונה, נאמר לי: "לשכוח מכל מה שאני לומד באוניברסיטה. עכשיו נלמד אותך את העבודה".

זהו מסר שלצערי הוא איננו נכון. עולם התעסוקה היום הוא כל כך מגוון וורסטילי, השינויים הם תכופים, וישנו צורך של התאמה עצמית. הכלים שלקחתי איתי מלימודי באוניברסיטה מאפשרים לי להתמודד בקלות עם דרישות ומאפיינים משתנים.

תהיו שלמים עם הדרך שלכם, ואל תתפשרו. לא מעט פעמים יכולתי ללכת לעבוד במקום אחר או בתחום אחר (בתמורה למשכורת יותר גבוהה, וכו'), אבל בסופו של דבר אני מצאתי את מקומי, וניתבתי את הקריירה למשרה שאני מאוד אוהב. 

חשוב מאוד ללכת לעבודה בכיף עם חיוך (מתוך סיפוק, הגשמה, השפעה, כו'), ולמקסם את האיזון של בית-עבודה.​

​​