​המחלקה להנדסת תעשייה וניהול באוניברסיטת בן-גוריון בנגב נוסדה בשנת 1969, ומהווה עמוד תווך מרכזי בפקולטה להנדסה ובאוניברסיטה בכלל. המחלקה חרתה על דגלה את השאיפה למצוינות אקדמית, הן במחקר והן בהוראה. המחלקה להנדסת תעשייה וניהול באוניברסיטת בן-גוריון היא מהמובילות בתחום בישראל, בזכות המצוינות המחקרית של חברי הסגל, ובזכות תכנית הלימודים העדכנית והמאתגרת אשר מטפחת למידה משמעותית. השילוב המאוזן של הכלים הנרכשים בתואר מאפשר לבוגרינו להתמודד עם אתגרים מגוונים בתחומים רבים. ההכשרה המעולה מובילה לכך שבוגרינו מבוקשים מאד בתעשייה.


כמהנדסים אנו מתמקדים בפתרון בעיות מעשיות, בעלות חשיבות גבוהה לקהילה המקומית והבינלאומית, על ידי שימוש בשיטות מדעיות מובילות, ובעיקר שיטות כמותיות-מתמטיות. בהשוואה לתחומים אחרים בהנדסה, הדגש בהנדסת תעשייה וניהול הוא על נקודת המבט המערכתית-ארגונית, כלומר התייחסות לתמונה הגדולה, בשילוב עם ירידה לפרטים בהיבטים המרכזיים והמשפיעים ביותר. 


הנדסת תעשי​יה וניהול מוגדרת כתחום הנדסי העוסק בתיכון, הקמה, שיפור, תכנון, תפעול, ובקרה של מערכות ותהליכים בארגונים על ידי שימוש בשיטות וכלים מדעיים. הייחוד של הנדסת תעשייה וניהול הינו העיסוק באינטגרציה של מערכות ולא רק בחלקים מסוימים שלהן תוך מתן דגש על השילוב בין אנשים לבין טכנולוגיה, והתבססות על תהליכי שיפור רציפים של פריון, איכות, בטיחות וקיימות.


בוגרינו משתלבים במשק בתפקידי מפתח בהייטק, פיננסים, תעשייה, מערכת הביטחון, פיתוח תשתיות, תקשורת ועוד. רבים משמשים בתפקידי ניהול, כולל בתפקידים בכירים ביותר. יום בחיי בוגרי המחלקה מתאפיין באתגרים מרתקים ומשמעותיים. מצטייני המחלקה ממשיכים לתואר שני ושלישי במגוון מסלולים: חקר ביצועים ואלגוריתמיקה, סטטיסטיקה שימושית, מערכות נבונות, הנדסת גורמי אנוש (ארגונומיה), מערכות מידע, מדעי הנתונים, אנליטיקה עסקית, ניהול תעשייתי, ועוד. את הפרטים המלאים ניתן למצוא בשנתון הפקולטה להנדסה.


​במחלקה מגוון רחב של חברי סגל אשר עוסקים בחזית הידע בתחומי הליבה של הנדסת תעשייה וניהול: תהליכי ייצור, ארגון ושיטות, מערכות מידע, ניהול פרויקטים, כלכלה וניהול, ממשקי אדם מכונה, חקר ביצועים, שרשראות אספקה, סטטיסטיקה, בינה עסקית, מדעי נתונים, בטיחות ותרבות ארגונית, בקרת איכות, רובוטיקה ומערכות נבונות ועוד. אנו מקבלים בברכה פניות של מועמדים חדשים לסגל מחלקה, בהתאם להנחיות המפורטות בקול הקורא.

 

המחלקה מייחסת חשיבות רבה לחיזוק הקהילה המקצועית בתחום של הנדסת תעשייה וניהול, ולאור זאת מטפחת קשרים עם בוגרי המחלקה הרבים באמצעות ארגון הבוגרים האוניברסיטאי, ועם התעשייה בכלל, בין השאר באמצעות יוזמות של הסטודנטים (פורום 20-80​), וכמובן באמצעות הרשתות החברתיות (download.pnglinkedin-logo.png).​

 

בואו להיות חלק ממשפחת הנדסת תעשייה וניהול באוניברסיטת בן-גוריון בנגב!​​