יום עבודה טיפוסי

08:30 – הגעה לעבודה ומעבר על מיילים והסתכלות מה צפוי במהלך היום מבחינת ישיבות. תוך כדי אוכל ארוחת בוקר הכוללת לרוב יוגורט עם אגוזים.

09:00-10:00 – ישיבת Daily עם הצוות בה כל חבר צוות מספר על מה הוא עובד ואם יש אתגרים איך פותרים אותם ביחד, בנוסף, זו הזדמנות לעדכן את הצוות על התפתחויות או החלטות שהתקבלו.

10:00-18:00 – במסגרת התפקידי אני אחראי על הטמעה של תהליכי Data ומודלי Machine Learning המפותחים בבנק מהצד הטכנולוגי. מכיוון שבתפקידים קודמים עסקתי בצד האנליטי, הסברת הצרכים ליחידות טכנולוגיות קלה יותר. כמעט כל היום כולל פגישות ודיונים על מגוון רחב של נושאים כמו תחזוקה של פרויקטים קיימים, יוזמות לפרויקטים חדשים, ארכיטקטורה, תהליכי עבודה וכדומה.

כמות הממשקים היא רבה כגון: צוותי DBA, תשתיות, מנהלי פרויקטים, אנשי אבטחת מידע, צוותים אנליטיים ואף הנהלה בכירה. הטכנולוגיות שאנחנו משתמשים בהן מגוונות הכוללות בין היתר בסיסי נתונים מבוססי SQL, פלטפורמות NoSQL ושימוש ברכיבים רבים בפלטפורמת Hadoop כגון: HDFS, Hive, Hbase, Spark ועוד.​

מסר לסטודנטים​​

סיימתי את התואר במגמת מערכות מידע אך את התפקיד הראשון שלי עשיתי במכוון בתפקיד שיותר משתייך לתחום הייצור כיוון שרציתי לחוות את העולם היותר קלאסי של הנדסת תעשיה וניהול. עבדתי בתור מנהל פרויקטים של שרשראות אספקה, לוגיסטיקה ורכש ב-HP. מה שיפה בתואר זה שהוא מאפשר לייצר שפה משותפת בקלות עם הממשקים השונים שעובדים איתם החל מאנשי כספים (קורסי חשבונאות ומימון), אנשי פלנינג, תפ"י וכלה במהנדסי חשמל/מכונות (קורסי פיזיקה, מכונות, אוטומציה). 

מכיוון שהתחברתי לקורסי סטטיסטיקה, בסיסי נתונים ו-BI במהלך התואר, המעבר לעולם ה-Data היה חלק וכמעט טיבעי. הידע שקיבלנו בתואר נותן קרקע מאוד נוחה ללמוד עצמאית כמעט כל דבר ובמיוחד בעולמות ה-Machine Learning מכיוון שיש לנו מיקוד רב בקורסי הסתברות, חקר ביצועים וסטטיסטיקה. לאורך זמן הזדמן לי גם להכיר את העולם הטכנולוגי שהוא יותר קרוב לתחומי הנדסת תכנה כיוון שרציתי ללמוד איך דואגים שתהליכי Data ירוצו בייצור נכון, איך לנהל שרתים, איך כותבים קוד יעיל וגם פה הבסיס שקיבלנו בתואר היה מצוין ולא הרגשתי חוסר של ידע.

לסיכום, התואר נותן קרקע פורייה למגוון רחב של תפקידים ובסיס טוב ללמוד עולמות תוכן חדשים שלא מוכרים לנו במלואם. אל תחששו לעבור בין תחומים במיוחד בשנים הראשונות אחרי התואר.​​

Finallll333.jpg