​​​​​אשכול נוירו-הנדסה

אשכול זה מכוון לענות על האתגרים החשובים וההזדמנויות שיש בתפר בין מדעי המוח והביו-הנדסה. על ידי שילוב של עקרונות ממדעי המוח יחד עם מתודולוגיות הנדסיות אנו יכולים להבין יותר טוב כיצד המוח פועל. ידע זה יכול להביא לפריצות דרך ביצירת ממשקי מוח מחשב חדשים שמאפשרים תקשורת עם המוח של אנשים משותקים, בניית פרוטזות עצביות שיאפשרו לאנשים עם מוגבלויות לתפקד בעולם ויצירת טכנולוגיות חדשות לדימות פעילות המוח החולה והבריא. אשכול נוירו-הנדסה מצייד סטודנטים עם כלים ומומחיות לחקור את הפעילות המוחית, להבין רשתות נוירונים ורשתות למידה עמוקה ותהליכים קוגניטיביים בצורה שתאפשר להם לעסוק במחקר מתקדם ולפתח התערבויות עבור הפרעות נוירולוגיות.  

מסלול ההתמחות באשכול נוירו-הנדסה משלב רקע תיאורטי בסיסי מתחומי עיבוד האותות הפיזיולוגיים וההבנה של הבסיס הביולוגי של המוח לצד לימוד של נושאים יישומיים-מתקדמים בתחומים כגון למידת מכונה, ממשקים חושיים ושתלים מוחיים.

אשכול נוירו-הנדסה מתואם עם המבנה האינטר-דיציפלינארי של תחום ההנדסה הביורפואית ומאפשר שיתוף פעולה בין תחומים שונים ומגוונים. סטודנטים שיבחרו במסלול זה יחשפו להזדמנות לגשר בין מדעי המוח, מדעי המחשב, הנדסת חשמל והנדסת חומרים. הגישה האינטר-דיציפלינרית מאפשר מעבר ידע בין התחומים השונים למחקר בחזית הידע. בוגרים של אשכול זה יהיו מצוידים בסט כלים שמאפשר התגברות על אתגרים מסובכים בתחום. הם יהיו מוכנים להוביל וליצור התקדמות בעתיד שבו מדעי המוח וטכנולוגיה מתכנסים לשפר את החיים של בני אדם. ​