רוצה לנהל את המשבר הבא?


האם מדינת ישראל ערוכה בצורה המיטבית להתמודדות עם מצבי חירום עקב לחימה? כיצד ניתן לשפר את ההיערכות של מערכת הבריאות למקרה של אירוע רב נפגעים?

רפואת החירום היא תחום דינמי ומרתק המתמודד, לצד הפעילות השגרתית, עם תוצאותיהם של מגוון תרחישים לא מתוכננים כגון תאונות, אסונות טבע ואסונות מעשי ידי אדם.

​התואר מעמיק את הידע וההבנה בתחום ומעניק למנהלים ולעובדים במערכת הבריאות ובארגונים משיקים כלים ניהוליים לתפקוד מיטבי במצבי חירום ואסון. בוגרי התוכנית יצוידו בכלים ייחודיים שיאפשרו להם ליזום ולכוון פעולות להגברת המוכנות של הקהילה ושל גורמי הרפואה שבתוכה, להפחתת הסיכון לתחלואה ולהיפגעות ולניהול המערכות בצורה מיטבית בשגרה ובחירום.​ ​

 


למה ללמוד אצלנו?​​


» ​
ללמוד מטובי המומחים בתחום: המרצים בתוכנית הם מומחי תוכן מהשורה הראשונה.

» תואר שני מחקרי יחידי מסוגו בארץ.

» ​המחקרים המתבצעים במחלקה מתקיימים בשיתוף פעולה עם גורמי חירום ומשפיעים על הנהלים בתחום (רח"ל, פיקוד העורף, מד"א)מסל​ולי הלימוד:


» מסלול מחקרי (תזה)

» ​מסלול קליני (ללא תזה)


למי ​מיועדת התוכנית:


מוזמנים להירשם בעלי תואר ראשון הממלאים תפקידים בארגוני בריאות, בתי חולים וברפואה טרום אשפוזית, בכוחות הביטחון, ארגוני חירום, משרדים ממשלתיים, רשויות מקומיות ופעילים בארגוני סיוע הומאניטארי. 

התוכנית מיועדת לאלו המבקשים להרחיב את ידיעותיהם וכישוריהם להפעלה ולניהול של ארגונים בשגרה ובחירום, למגלים עניין במחקר ולדרג הבכיר העוסק במענה לאירועי חירום.  ​