ארבע סדנאות מרוכזות במתודולוגיות/כלי מחקר. הסדנאות מיועדות לסטודנטים בתארים מתקדמים ולחוקרים אשר יש להם ידע בסיסי במחקר איכותני. מטרת הסדנאות היא להקנות כלים מתודולוגיים מעשיים לחוקרים בתחומים שונים אשר לרוב אינם נלמדים בצורה סדורה ושיטתית. כל סדנא תכלול שני מפגשים מרוכזים ותאפשר למשתתפיה להתנסות ביישום הגישות הנלמדות על חומרי המחקר שלהם.


» ראיונות איכותניים, מנחת הסדנא: נור שמעי

מטרת הסדנה היא ללמד כיצד לערוך ראיון עומק חצי-מובנה. הסדנא תתרכז בבניית מדריך ראיון, בהקשבה אקטיבית ובדרכים לשאילת שאלות. היום הראשון של הסדנא יכלול הסברים תיאורטיים ותרגול . היום השני של הסדנא יכלול ניתוח מעמיק והתבוננות על תמלול ראיונות שמשתתפי הסדנא יערכו. הסדנא מיועדת לסטודנטים/חוקרים ללא ניסיון רב עם עריכת ראיונות איכותניים.

תאריכי הסדנה: 8.8.2019 וה- 5.9.2019

 

» תוכנת אטלס למתחילים, מנחת הסדנא: ד"ר אולז'ן גולדשטיין

תוכנת אטלס נועדה לניתוח תוכן של מסמכי טקסט ומולטימדיה. אטלס מאפשרת ארגון נוח של מסמכים, ניהול תהליך קידוד התכנים ברמות שונות, קידוד אוטומטי, הוצאת תוצאות הניתוח על-פי שאילתות, מיפוי ויזואלי של תוצאות הניתוח ועוד. בסדנא יכירו המשתתפים את האפשרויות המגוונת של התוכנה ויתנסו בניתוח תכנים טקסטואלים וויזואלים ברמות ניתוח שונות.

 תאריכי הסדנה:​ 1.8.2019 וה-8.8.2019

» ניתוח נרטיבי, מנחת הסדנא: ד"ר אליסון סטרן פרץ

סדנה זו תיתן למשתתפים/ות את ארז הכלים המחקריים, מושגי היסוד והרציונל המחקרי הנדרשים בכדי לנתח חומרים נרטיביים בהצלחה. הסדנה תכלול זמן ליישום ניתוח נרטיבי של נתונים מחקריים של המשתתפים/ות, כמו גם לדיון ולהתייעצות בסוגיות מתודולוגיות ​​ואתיות. 

תאריכי הסדנה: 5.9.2019 וה- 12.9.2019

 

» ארגז כלים בסיסי לניתוח שיח וטקסט, מנחת הסדנא- ד"ר מיכל חמו

הסדנה תציג מושגי יסוד וכלי ניתוח בסיסיים ממסורות מחקר שונות של ניתוח שיח, תוך התמקדות באפשרות ליישום ולשילוב שלהם במסגרת מחקר איכותני המבוסס על ניתוח טקסטים מסוגים וממקורות שונים. הסדנה מיועדת לסטודנטים לתארים מתקדמים ולחוקרים בכל שלבי הקריירה המחקרית, בעלי ידע ורקע במחקר איכותני, וללא ידע קודם מקיף ומסודר בניתוח שיח. 

 תאריכי הסדנה:​ 1.8.2019 וה-8.8.2019


שעות: 10:00-16:00

מחיר: 500 ₪
לאתר התשלומים

מיקום: אוניברסיטת בן-גוריון בנגב
הרשמה דרך המייל: icqm@bgu.ac.il

 

מספר המקומות מוגבל! מהרו להירשם!


 

מידע מפורט על הסדנאות

הצג הכל
הסתר הכל