המרכז הישראלי למחקר איכותני של האדם והחברה ערך ופרסם מספר ספרים מתודולוגיים על מחקר איכותני.
הספר הבא שעומד לצאת הוא: 'שיחות על מחקר איכותני' בעריכת דר' מיה לביא-אג'אי ופרופ' דורין טובין בהוצאת מכון מופת.
הספר יצא ב-20-21.
 • מתודולוגיות מחקר פמיניסטיות

 • עורכות: פרופ' מיכל קרומר-נבו, ד"ר מיה לביא אג'אי וד"ר דפנה הקר 

הספר הוא פרי של קבוצת עניין שהתקיימה בין השני 2010-2012. הקבוצה פעלה כשיתוף פעולה בין המרכז הישראלי למחקר איכותני והתכנית ללימודי נשים וממגדר באוניברסיטת תל-אביב ובתמיכת קרן דפנה יזרעאלי.

31-5764_b(2).jpeg 
 • הכל מדיד? מבטים ביקורתיים על דירוג וכימות


  עורכים: יוחאי חקק, לאה קסן ומיכל קרומר-נבו

  הוצאת אוניברסיטת בן-גוריון בנגב      

  bc.png
  בישראל של ראשית המאה ה-21 מהווים המדידה, הכימות והדירוג חלק בלתי נפרד מחיי הכלכלה והחברה, והם מרכזיים גם בתחומי המדע,החינוך והיצירה האמנותית. למרות מרכזיותם, השלכותיהם המגוונות כמעט שלא זכו לבחינה ביקורתית שיטתית. השימוש התדיר בכלים אלה לצרכי שיפוט והערכה מבוסס על ההנחה כי מדובר בכלים ניטראליים בעלי אופי טכני בלבד ונעדרי כל היבט אידיאולוגי או ערכי. קובץ המאמרים בספר זה, בא להעמיד בסימן שאלה הנחות אלה. הוא בוחן את המדידה, הכימות והדירוג בהקשריהם הרחבים ומתוך ראייתם כתופעות תרבותיות וחברתיות תלויות מקום וזמן. תשומת לב מיוחדת ניתנת להקשר הישראלי ולאופנים שבהם משמשים כלים אלה למטרות של עיצוב פני החברה, ניהול ושליטה של אוכלוסיות וחלוקת משאבים או מניעתם.


  כותבים בספר: יאיר ברק, רז חן-מוריס, מיכאל זכים, ענר גוברין, אריה קרמפף, איתן בלום, ענת לייבלר, שחלב סטולר-ליס ושפרה שוורץ, מוטי נייגר, גבי וימן, יוחאי חקק, גד יאיר.

   

  לרכישת הספר במחיר מוזל של 72 ₪ במקום 96 ₪ (המחיר כולל דמי משלוח)

  יש לפנות למוסד ביאליק בטלפון 02-6797942 או במייל sales@bialik-publishing.co.il


  המספרים הזוכים :ביקורת על הספר "הכל מדיד". מוסף הארץ 4.5.2011

   

 •  

 • ניתוח נתונים במחקר איכותני

  עורכות: לאה קסן  מיכל קרומר-נבו

  הוצאת אוניברסיטת בן-גוריון בנגב

  leah_michal.png
  הספר מציע מגוון רחב של שיטות לניתוח נתונים שאינם כמותיים. חלק מהשיטות ידועות יותר, חלקן פותחו או עוצבו מחדש על ידי הכותבים. אלו גם אלו מתוארות בספר בפירוט, מודגמות ונדונות. הספר יאפשר לחוקרים להתעמק בשיטות השונות ולבחור את אלה המתאימות לנתונים שצברו; הם יכולים לבחור שיטה אחת בשלמותה, ליצור צרוף של שיטות, או לקבל גיבוי לעיצוב שיטה המשלבת שיטה קיימת עם חידוש משלהם. הספר כולל חמישה שערים: שיטות לניתוח נרטיבים, ניתוח שיח, שילוב שיטות כמותניות ואיכותניות, מנתונים לתיאוריה וכן שער קצר המציג ודן בדילמות אתיות ומתודולוגיות. בנוסף כולל הספר מילון מושגים.


  כותבי הספר: עמיה ליבליך, רבקה תובל-משיח, תמר זילבר, טל ליטבק-הירש, דן בר-און ז"ל, ג'וליה צ'ייטין, גבריאלה ספקטור-מרזל, אילת ירושלמי, רונית ליכנטנטריכט, ענת גילת, רחל הרץ-לזרוביץ, עירית קופפרברג, איריס מנור-בנימיני, נועה אבריאל-אבני, שושנה קיני, שושנה שטיינברג, ענת קליין, מירי לוין-רוזליס, אבי גלבוע, משה בן-סימון, אפרת הוס, ברכה אלפרט, יעל איילון, נעמה צבר-בן יהושע, נעמה לויצקי, מירב רבינוביץ, אשר שקדי, מיכל שיינברג-טז, לאה קסן ומיכל קרומר-נבו.


  לרכישת הספר במחיר מוזל של 70 ₪ (המחיר כולל דמי משלוח)

  יש לפנות למוסד ביאליק בטלפון 02-6797942 או במייל sales@bialik-publishing.co.il


    

 • סוגיות במחקר הנרטיבי

  עורכים: עמיה ליבליך, איתן שחר, מיכל קרומר-נבו ומיה לביא-אג'אי 

  cover.png
   סוגיותבמחקרנרטיבילאתר.pdfסוגיות במחקר נרטיבי